Kanał wpisów

Tag - recenzja

The Darkness - Last Of Our Kind

The Darkness - Last Of Our Kind

Do czterech razy sztuka, chciałoby się rzec. Trzy podejścia nie przekonały mnie do zespołu The Darkness. Pamiętny debiut z 2003 roku, którym tak wszyscy się zachwycali, nie odpowiadał mi brzmieniowo, do tego jeszcze przerysowane wokale Justina Hawkinsa cięły mnie po uszach. Na dwójce i trójce po prostu brakowało hitów, za to Last Of Our Kind z 2015 r. potrafił powalić mnie na kolana jak mało co w ostatnim dziesięcioleciu.

Czytaj


Biografia The Doors. Gdy ucichnie muzyka... - Mick Wall

Biografia The Doors. Gdy ucichnie muzyka... - Mick Wall

"...Gdy ucichnie muzyka" znajduje się na przeciwległym biegunie względem większości pozycji wydawniczych tyczących się życia Morrisona oraz kariery zespołu The Doors i to zarówno pod kątem narracji, jak i przedstawionych w niej faktów. Choćby właśnie dlatego warto zapoznać się z alternatywnym spojrzeniem na powielaną od lat klechdę o zespole pod wodzą przeklętego poety-buntownika, uwięzionego w swej roli rockowego bożyszcza.

Czytaj


Impera - Empire Of Sin

Impera - Empire Of Sin

Szwedzka formacja Impera to supergrupa powołana do życia przez perkusistę J.K. Imperę, specjalizująca się w hard rocku, który ciąży z lekka ku heavy metalowi. Empire Of Sin to już trzecia pozycja w jej dorobku. Gdybym miał szukać jakichś podobieństw stylistycznych, wskazałbym na coś pomiędzy Love.Might.Kill, Coldspellem a nowszym wcieleniem Jaded Heart i tym podobnymi wykonawcami, choć tu i ówdzie, a nawet dość często nadarzą się niespodzianki z zupełnie innej bajki.

Czytaj


Danger Danger - Danger Danger

Danger Danger - Danger Danger

Miłość, seks i rock & roll to tematy przewodnie bardzo wielu wydawnictw powstałych w epoce hair metalu. Nie trudno zatem znaleźć jest płyty, które zostałyby stworzone zgodnie z powyższymi trendami. Mały problem pojawia się wtedy, gdy z ogromnej puli takich albumów należy wybrać te najlepsze. Każdy miłośnik hard rocka i AORu ma z pewnością paru takich faworytów. I choć całkiem dużo zależy od osobistego gustu słuchacza, to jednak niektóre płyty pojawiłyby się na bardzu wielu listach. Takim albumem jest z całą pewnością wydany w 1989 roku debiut Danger Danger.

Czytaj