Kanał wpisów

Tag - Wojciech Hoffmann

King of Rock'n'Roll - III edycja koncertu ku pamięci Ronniego Jamesa Dio + trasa towarzysząca, maj/czerwiec 2016

Relacja z King Of Rock And Roll - koncertu ku pamięci Ronniego Jamesa Dio (edycja 2016, W-wa)

W czwartek, 19 maja 2016, w warszawskim klubie Proxima odbyła się trzecia edycja koncertu King Of Rock And Roll, poświęconego pamięci Ronniego Jamesa Dio - wokalisty zespołów Rainbow, Black Sabbath czy Dio, który opuścił rodzinę rockowo-metalową w 2010 roku. Hard Rock Service w osobie Qstosza też tam był i R.J.D. wspominał...

Czytaj


Turbo - Dorosłe dzieci LP (1983/2015)

Turbo - Dorosłe dzieci (reedycja)

Spróbujmy sobie wyobrazić, że jest rok 1983, a my po raz pierwszy kładziemy igłę na czarnym krążku wydanym przez poznański zespół. Nazwa tej formacji jest nam znana - zapewne z Listy Przebojów Programu Trzeciego. Czy to nie oni zaliczyli rok temu, w sierpniu, imponujący skok z 12. miejsca na drugą, a potem pierwszą pozycję listy...? Teraz po raz pierwszy słyszymy płytę zatytułowaną tak samo, jak ballada, która do października konkurowała w notowaniu Trójki z Autobiografią Perfectu, Zwierzeniami kontestatora TSA czy melodyjnymi przebojami Lady Pank...

Czytaj


Divine Weep

Divine Weep - wywiad

Divine Weep potrafi zaskoczyć. Słuchając ich najnowszego albumu "Tears Of The Ages", aż trudno uwierzyć, że korzenie tej białostockiej grupy sięgają stylistyki... black metalowej. Muzycy nie odcinają się jednak od swojej przeszłości, czego wyraz dali na łamach Hard Rock Service. Oczywiście rozmowa z nimi nie zawężyła się tylko do tej kwestii. Gitarzysta Bartosz Kosacki oraz basista Janusz Grabowski podzielili się z nami także refleksją na temat zawartości najnowszego krążka i wielu detali z nim związanych. Nie zabrakło wątku najbliższych planów zespołu, przede wszystkim koncertowych.

Czytaj


King of Rock'n'Roll - III edycja Memoriału Ronniego Jamesa Dio + trasa towarzysząca, maj/czerwiec 2016

King of Rock'N'Roll - Memoriał DIO 2016: więcej koncertów i zagraniczni goście

"Heaven and Hell"? Każdy szanujący się fan rocka i metalu wie, że to utwór Black Sabbath. I każdy wie, czyj głos go wyśpiewywał. Był to głos Ronniego Jamesa Dio, jednego z najwybitniejszych wokalistów w historii, który zmarł w wyniku choroby nowotworowej w 2010 r. Zespół Scream Maker zapowiedział właśnie trzecią edycję memoriału poświęconego Dio.

Czytaj


Wojciech Hoffmann po otrzymaniu medalu Labor Omnia Vincit, 5 stycznia 2016

Wojciech Hoffmann odznaczony medalem Labor Omnia Vincit

5 stycznia 2016r., podczas koncertu finałowego jubileuszowej trasy zespołu Turbo, gitarzysta i lider zespołu, Wojciech Hoffmann otrzymał prestiżowe odznaczenie za wybitny wkład w kulturę narodową. Muzyk został odznaczony medalem Labor Omnia Vincit.

Czytaj


Turbo - finałowy koncert trasy 35th Anniversary Tour - Poznań, 05.01.2016

TURBO – finałowy koncert trasy 35-lecia w Poznaniu z udziałem gości

Na 5 stycznia 2016r. zaplanowany jest ostatni koncert obszernej jesienno-zimowej części trasy 35th Anniversary Tour’ grupy Turbo, obejmującej swoim zasięgiem ponad 30 lokalizacji na terenie całego kraju. Finałowym akcentem gigantycznego tournée będzie pełen niespodzianek występ w poznańskim klubie Blue Note w dniu 5 stycznia 2016 roku, na którym to żywa legenda hard rocka i heavy metalu zaprezentuje się w towarzystwie gości specjalnych. Pojawi się założyciel Turbo Henryk Tomczak, nie zabraknie także gwiazd polskiej estrady.

Czytaj


Divine Weep - Tears Of The Ages (2015)

Divine Weep - Tears Of The Ages

Najnowszy, pełnowymiarowy krążek zatytułowany Tears Of The Ages Divine Weep wydał już jako kwintet - z Igorem Tarasewiczem na wokalu (na poprzedniej płycie Age Of The Immortal śpiewał gitarzysta, Bartosz Kosacki). I już na etapie trzymania płyty w dłoniach widać olbrzymi krok naprzód. Szata graficzna nowego wydawnictwa robi spore wrażenie i nic w tym dziwnego, bowiem odpowiedzialny za nią jest Piotr Szafraniec (wcześniej współpracował na tej niwie m.in. z CETI, Wardrum, Thy Disease czy Lost Soul). Okładka sugeruje symboliczne zetknięcie się współczesności z artefaktami lat minionych, przy czym tarcza i miecz to już wręcz kanon power metalowego obrazowania... A jak przekłada się to na konkretne dźwięki zarejestrowane przez zespół w studiu?

Czytaj


Turbo - 35th Anniversary Tour

TURBO na trasie koncertowej z okazji 35-lecia działalności zespołu

Począwszy od września br. legenda polskiego metalu – zespół TURBO – jest w trakcie obszernego maratonu koncertowego, który swoim zasięgiem obejmuje wszystkie rejony naszego kraju. Oprócz zaprzyjaźnionych sal, w ramach polskich koncertów celebrujących 35-lecie działalności artystycznej TURBO grupa dotrze także do miejsc takich jak m.in. Chojnice, Nowy Tomyśl, Otwock, Gomunice, Aleksandrów Łódzki, Rzeszów, Zgorzelec, Szczawno-Zdrój, Kępno czy Siedlce - a więc lokalizacji dotychczas nigdy bądź bardzo rzadko przez zespół odwiedzanych.

Czytaj


Wojciech Hoffmann

Wojciech Hoffmann (Turbo, solo) - wywiad

Lider i spiritus movens legendarnego zespołu Turbo, z którym w tym roku celebruje 35-lecie działalności scenicznej. Jeden z ojców chrzestnych polskiego heavy metalu. A zarazem - wybitny instrumentalista i kompozytor z dwiema solowymi płytami na koncie. I to właśnie na ostatnim aspekcie twórczości Wojciecha Hoffmanna skupiamy się w rozmowie na temat długo oczekiwanej i równie wysoko ocenianej następczyni Drzew z 2003r., wydanej kilka miesięcy temu płyty Behind The Windows. O szczegółach ostatniego wydawnictwa, inspiracjach mających wpływ na jego ostateczny kształt, zaproszonych do współpracy muzykach (wśród których należy wymienić takie nazwiska jak Neil Zaza, Atma Anur, Grzegorz Skawiński czy Leszek Cichoński) oraz związanej z albumem trasie koncertowej i planach na przyszłość specjalnie dla Hard Rock Service opowiada legenda polskiego rocka, Wojciech Hoffmann.

Czytaj


Tomasz Andrzejewski - Universum

Tomasz Andrzejewski - Universum

Premiery płytowe ostatnich kilku miesięcy utwierdziły nas w przekonaniu, że słuchacze lubujący się w wysublimowanych gitarowych dźwiękach bynajmniej nie mogą narzekać na słabą rotację w swoich odtwarzaczach. Kolejną po niedawno wydanych albumach Hoffmanna i Wójcickiego pozycją tego typu jest Universum Tomasza Andrzejewskiego. Sądząc po entuzjastycznych komentarzach pierwszych słuchaczy, który zapoznali się z materiałem, trzecia w karierze wirtuoza gitary płyta solowa zdolna jest wywoływać wręcz gorączkowe wypieki na twarzy fana podobnej stylistyki.

Czytaj