Kanał wpisów

Tag - Uriah Heep

Uriah Heep w Polsce - grudzień 2016

Uriah Heep – weterani hard rocka powracają do Polski

Cinematographer Productions ma ogromny zaszczyt powiadomić, że po wspaniałych koncertach w Warszawie i Krakowie, które odbyły się w listopadzie ubiegłego roku, weterani hard rocka powracają do Polski początkiem grudnia. Uriah Heep da trzy koncerty na terenie naszego kraju.

Czytaj


Uriah Heep: Rock The Haus Tour 2015

Relacja z koncertu Kruka/Uriah Heep, 18-11-2015, Kraków

Słuchając po tysiąckroć Lady in Black, nigdy nie spodziewałam się, że uda mi się usłyszeć ten numer na żywo. Przecież znam go od zawsze, słuchał go już mój tata lata przed moimi narodzinami, więc jakie było prawdopodobieństwo, że panowie doczekają mojej dorosłości i samodzielnych wypraw na koncerty...? Jak się jednak okazuje dość spore, bo mimo prawie 7 dekad na karku panowie z Uriah Heep trzymają się świetnie, nagrywają nowe płyty i koncertują po całym świecie. Po udanym koncercie w Warszawie, kolejnego dnia Rock the Haus Tour legenda hard rocka przybyła do Rotundy, by i w dworze Kraka przypomnieć, co to rock’n’roll!

Czytaj


Uriah Heep: Rock The Haus Tour 2015

Relacja z koncertu Night Mistress/Uriah Heep, 17-11-2015, Warszawa

Życie rockmana nie jest łatwe - ale jakie przyjemne... Ostatnio miałem szczęście do podziwiania legend heavy metalu i hard rocka na żywo - po koncercie Nazareth, miałem okazję uraczyć się występem Uriah Heep. Był to ważny koncert - pierwszy w ramach trasy Rock The Haus Tour i zarazem jeden z dwóch w Polsce zorganizowanych przez Cinematographer Productions. Różnica między tymi koncertami legend polegała na tym, że przed występem Nazareth wiedziałem, że mam oczekiwać solidnego, porządnego koncertu hard rockowego w dobrym stylu - i to otrzymałem. Po Uriah Heep zaś nie wiedziałem, czego oczekiwać. Co dostałem...? O tym poniżej!

Czytaj


Mirosław Kozik, Prezes Zarządu Cinematographer Productions

Mirosław Kozik (Prezes Zarządu Cinematographer Productions) - wywiad

Dziennikarz muzyczny, fotoreporter, mecenas wystaw i wernisaży malarskich, autor spektakli scenicznych czy oprawy muzycznej m.in. do sztuk teatralnych. Założyciel Pszczyńskiego Klubu Nauki i Sztuki. A przy tym absolwent… Wydziału Matematyki Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Mirosław Kozik, bo o nim mowa, to Prezes Zarządu firmy Cinematographer Productions, organizatora wielu ciekawych inicjatyw kulturalnych (w tym promowanych na naszych łamach koncertów). Specjalnie dla Hard Rock Service opowiada on o działalności Cinematographer Productions, jej bieżących przedsięwzięciach i ważnych wydarzeniach z przeszłości firmy oraz swoim doświadczeniu w promocji kultury. Oczywiście nie ominęliśmy w rozmowie także typowo muzycznych tematów. Zapraszamy więc do lektury!

Czytaj


Uriah Heep on tour 2015

Znamy supporty przed Uriah Heep

Już w listopadzie weterani hard rocka, grupa Uriah Heep, pojawi się na koncertach w Warszawie i Krakowie - wszelkie szczegóły na temat obu tych występów możecie znaleźć na naszych łamach. Zespół wystąpi w ramach "Rock The Haus Tour", tegorocznego tournée bogatego według zapowiedzi w utwory z ostatniego, wydanego w czerwcu 2014 roku studyjnego albumu Outsider. Utwory z tej płyty zabrzmią po raz pierwszy wśród polskiej publiczności. Cinematographer Productions – organizator listopadowej trasy - ogłosił niedawno, kto wystąpi jako gość specjalny podczas koncertów Uriah Heep.

Czytaj


Uriah Heep

Cinematographer Productions poleca: Uriah Heep w Polsce

Wspólnie odliczamy dni do dwóch koncertów Uriah Heep zaplanowanych na listopad bieżącego roku w ramach trasy Rock The Haus Tour. Zaliczana obok Deep Purple, Led Zeppelin i Black Sabbath do tak zwanej "wielkiej czwórki hard rocka" grupa powraca do nas po trzech latach, by zagrać tylko dwa klubowe koncerty. Szczegóły na temat warszawskiego i krakowskiego występu znajdziecie na naszych łamach. Niewiele ponad miesiąc przed tymi wydarzeniami Mirosław Kozik, Prezes Zarządu Cinematographer Productions, a więc organizatora obu tegorocznych koncertów Uriah Heep w naszym kraju, komentuje przyjazd dinozaurów rocka do Polski...

Czytaj


Uriah Heep - Warszawa i Kraków 2015

Uriah Heep na dwóch koncertach w Polsce

Zespół zaliczany obok Deep Purple, Led Zeppelin i Black Sabbath do tak zwanej wielkiej czwórki hard rocka wystąpi w żywiołowym show 17 listopada w warszawskiej Progresji oraz 18 listopada w krakowskiej Rotundzie. Tegoroczna trasa „Rock The Haus Tour” bogata będzie w utwory z ostatniego, wydanego w czerwcu 2014 roku studyjnego albumu Outsider. Utwory z tej płyty zabrzmią po raz pierwszy wśród polskiej publiczności. Organizatorem obu koncertów jest Cinematographer Productions.

Czytaj


Uriah Heep - Outsider

Uriah Heep - Outsider

Od wydania poprzedniego studyjnego krążka Uriah Heep minęły trzy lata. W międzyczasie ukazały się, o ile dobrze liczę, dwie lub trzy płyty koncertowe i dwie kompilacje z największymi przebojami grupy. W maju 2013 r. na raka trzustki zmarł basista Trevor Bolder, stąd na Outsiderze gra jego następca Dave Rimmer (wcześniej występujący w Zodiac Mindwarp & The Love Reaction i Metalworks). Producent pozostał ten sam i co chyba najbardziej ucieszy fanów zespołu, styl gry i brzmienie również się nie zmieniło. Wciąż jest to zacny, klasyczny hard rock.

Czytaj


Uriah Heep - Into The Wild

Uriah Heep - Into The Wild

Into The Wild to studyjny następca wydanej w 2008 r. wspaniałej płyty Wake The Sleeper. W międzyczasie wprawdzie w 2009 r. ukazał się jeszcze bardzo ciekawy krążek o tytule Celebration - Fourty Years Of Rock, ale były to tylko nagrania hitów z dawnych płyt formacji ponownie zarejestrowane z Berniem Shawem za mikrofonem, plus jeden nowy utwór. Tym razem cały materiał jest premierowy.

Czytaj


Uriah Heep - Sonic Origami

Uriah Heep - Sonic Origami

Uriah Heep może poszczycić się długą listą udanych albumów w swej dyskografii, wpadki bowiem były rzadkie. Sonic Origami to dwudziesty krążek studyjny kapeli, po jego nagraniu muzycy zrobili sobie dłuższą, bo 10 letnią przerwę i powrócili dopiero w 2008 r. z płytą Wake The Sleeper.

Czytaj