Kanał wpisów

Tag - Turbo

Turbo - Dorosłe dzieci LP (1983/2015)

Turbo - Dorosłe dzieci (reedycja)

Spróbujmy sobie wyobrazić, że jest rok 1983, a my po raz pierwszy kładziemy igłę na czarnym krążku wydanym przez poznański zespół. Nazwa tej formacji jest nam znana - zapewne z Listy Przebojów Programu Trzeciego. Czy to nie oni zaliczyli rok temu, w sierpniu, imponujący skok z 12. miejsca na drugą, a potem pierwszą pozycję listy...? Teraz po raz pierwszy słyszymy płytę zatytułowaną tak samo, jak ballada, która do października konkurowała w notowaniu Trójki z Autobiografią Perfectu, Zwierzeniami kontestatora TSA czy melodyjnymi przebojami Lady Pank...

Czytaj


Wojciech Hoffmann po otrzymaniu medalu Labor Omnia Vincit, 5 stycznia 2016

Wojciech Hoffmann odznaczony medalem Labor Omnia Vincit

5 stycznia 2016r., podczas koncertu finałowego jubileuszowej trasy zespołu Turbo, gitarzysta i lider zespołu, Wojciech Hoffmann otrzymał prestiżowe odznaczenie za wybitny wkład w kulturę narodową. Muzyk został odznaczony medalem Labor Omnia Vincit.

Czytaj


Turbo - finałowy koncert trasy 35th Anniversary Tour - Poznań, 05.01.2016

TURBO – finałowy koncert trasy 35-lecia w Poznaniu z udziałem gości

Na 5 stycznia 2016r. zaplanowany jest ostatni koncert obszernej jesienno-zimowej części trasy 35th Anniversary Tour’ grupy Turbo, obejmującej swoim zasięgiem ponad 30 lokalizacji na terenie całego kraju. Finałowym akcentem gigantycznego tournée będzie pełen niespodzianek występ w poznańskim klubie Blue Note w dniu 5 stycznia 2016 roku, na którym to żywa legenda hard rocka i heavy metalu zaprezentuje się w towarzystwie gości specjalnych. Pojawi się założyciel Turbo Henryk Tomczak, nie zabraknie także gwiazd polskiej estrady.

Czytaj


Turbo - 35th Anniversary Tour

TURBO na trasie koncertowej z okazji 35-lecia działalności zespołu

Począwszy od września br. legenda polskiego metalu – zespół TURBO – jest w trakcie obszernego maratonu koncertowego, który swoim zasięgiem obejmuje wszystkie rejony naszego kraju. Oprócz zaprzyjaźnionych sal, w ramach polskich koncertów celebrujących 35-lecie działalności artystycznej TURBO grupa dotrze także do miejsc takich jak m.in. Chojnice, Nowy Tomyśl, Otwock, Gomunice, Aleksandrów Łódzki, Rzeszów, Zgorzelec, Szczawno-Zdrój, Kępno czy Siedlce - a więc lokalizacji dotychczas nigdy bądź bardzo rzadko przez zespół odwiedzanych.

Czytaj


Wojciech Hoffmann

Wojciech Hoffmann (Turbo, solo) - wywiad

Lider i spiritus movens legendarnego zespołu Turbo, z którym w tym roku celebruje 35-lecie działalności scenicznej. Jeden z ojców chrzestnych polskiego heavy metalu. A zarazem - wybitny instrumentalista i kompozytor z dwiema solowymi płytami na koncie. I to właśnie na ostatnim aspekcie twórczości Wojciecha Hoffmanna skupiamy się w rozmowie na temat długo oczekiwanej i równie wysoko ocenianej następczyni Drzew z 2003r., wydanej kilka miesięcy temu płyty Behind The Windows. O szczegółach ostatniego wydawnictwa, inspiracjach mających wpływ na jego ostateczny kształt, zaproszonych do współpracy muzykach (wśród których należy wymienić takie nazwiska jak Neil Zaza, Atma Anur, Grzegorz Skawiński czy Leszek Cichoński) oraz związanej z albumem trasie koncertowej i planach na przyszłość specjalnie dla Hard Rock Service opowiada legenda polskiego rocka, Wojciech Hoffmann.

Czytaj


Turbo - In the Court Of The Lizard

Turbo - In the Court Of The Lizard

Tym większej wartości historycznej nabiera prawdopodobnie ostatni materiał audio i wideo zarejestrowany w murach lokalu Lizard King, zwłaszcza, że zespołem, który tam dokonał nagrań, jest niekwestionowana legenda rodzimego heavy metalu w postaci Turbo. Ów kwietniowy występ Wojciecha Hoffmanna i spółki był częścią Festiwalu Doładowanie 2014; prócz nich, zgromadzona w Lizard Kingu publiczność miała okazję usłyszeć i zobaczyć także rodzime formacje Dust Blow, Scream Maker i Steel Velvet, gwiazdą wieczoru zaś był niegdysiejszy głos Iron Maiden, Paul Di'Anno.

Czytaj