Kanał wpisów

Tag - Tomasz Struszczyk

V Memoriał Jona Lorda - 13 października 2016

Kalendarium na październik: V Memoriał Jona Lorda oraz A Tribute to Rainbow

Warszawska formacja Made In Warsaw wraz z zaproszonymi gośćmi w tym roku już po raz piąty uczci pamięć nieodżałowanego klawiszowca m.in. Deep Purple i Whitesnake, Jona Lorda. Koncert zaplanowano na 13 października. Dzień później, również w stolicy, z inicjatywy organizatora Memoriału Łukasza Jakubowicza i gitarzysty zespołu Kruk Piotra Brzychcego odbędzie się koncert w hołdzie Rainbow pod hasłem "Kill The King".

Czytaj


King of Rock'n'Roll - III edycja koncertu ku pamięci Ronniego Jamesa Dio + trasa towarzysząca, maj/czerwiec 2016

Relacja z King Of Rock And Roll - koncertu ku pamięci Ronniego Jamesa Dio (edycja 2016, W-wa)

W czwartek, 19 maja 2016, w warszawskim klubie Proxima odbyła się trzecia edycja koncertu King Of Rock And Roll, poświęconego pamięci Ronniego Jamesa Dio - wokalisty zespołów Rainbow, Black Sabbath czy Dio, który opuścił rodzinę rockowo-metalową w 2010 roku. Hard Rock Service w osobie Qstosza też tam był i R.J.D. wspominał...

Czytaj


King of Rock'n'Roll - III edycja Memoriału Ronniego Jamesa Dio + trasa towarzysząca, maj/czerwiec 2016

King of Rock'N'Roll - Memoriał DIO 2016: więcej koncertów i zagraniczni goście

"Heaven and Hell"? Każdy szanujący się fan rocka i metalu wie, że to utwór Black Sabbath. I każdy wie, czyj głos go wyśpiewywał. Był to głos Ronniego Jamesa Dio, jednego z najwybitniejszych wokalistów w historii, który zmarł w wyniku choroby nowotworowej w 2010 r. Zespół Scream Maker zapowiedział właśnie trzecią edycję memoriału poświęconego Dio.

Czytaj


Turbo - finałowy koncert trasy 35th Anniversary Tour - Poznań, 05.01.2016

TURBO – finałowy koncert trasy 35-lecia w Poznaniu z udziałem gości

Na 5 stycznia 2016r. zaplanowany jest ostatni koncert obszernej jesienno-zimowej części trasy 35th Anniversary Tour’ grupy Turbo, obejmującej swoim zasięgiem ponad 30 lokalizacji na terenie całego kraju. Finałowym akcentem gigantycznego tournée będzie pełen niespodzianek występ w poznańskim klubie Blue Note w dniu 5 stycznia 2016 roku, na którym to żywa legenda hard rocka i heavy metalu zaprezentuje się w towarzystwie gości specjalnych. Pojawi się założyciel Turbo Henryk Tomczak, nie zabraknie także gwiazd polskiej estrady.

Czytaj


Turbo - 35th Anniversary Tour

TURBO na trasie koncertowej z okazji 35-lecia działalności zespołu

Począwszy od września br. legenda polskiego metalu – zespół TURBO – jest w trakcie obszernego maratonu koncertowego, który swoim zasięgiem obejmuje wszystkie rejony naszego kraju. Oprócz zaprzyjaźnionych sal, w ramach polskich koncertów celebrujących 35-lecie działalności artystycznej TURBO grupa dotrze także do miejsc takich jak m.in. Chojnice, Nowy Tomyśl, Otwock, Gomunice, Aleksandrów Łódzki, Rzeszów, Zgorzelec, Szczawno-Zdrój, Kępno czy Siedlce - a więc lokalizacji dotychczas nigdy bądź bardzo rzadko przez zespół odwiedzanych.

Czytaj


Wojciech Hoffmann

Wojciech Hoffmann (Turbo, solo) - wywiad

Lider i spiritus movens legendarnego zespołu Turbo, z którym w tym roku celebruje 35-lecie działalności scenicznej. Jeden z ojców chrzestnych polskiego heavy metalu. A zarazem - wybitny instrumentalista i kompozytor z dwiema solowymi płytami na koncie. I to właśnie na ostatnim aspekcie twórczości Wojciecha Hoffmanna skupiamy się w rozmowie na temat długo oczekiwanej i równie wysoko ocenianej następczyni Drzew z 2003r., wydanej kilka miesięcy temu płyty Behind The Windows. O szczegółach ostatniego wydawnictwa, inspiracjach mających wpływ na jego ostateczny kształt, zaproszonych do współpracy muzykach (wśród których należy wymienić takie nazwiska jak Neil Zaza, Atma Anur, Grzegorz Skawiński czy Leszek Cichoński) oraz związanej z albumem trasie koncertowej i planach na przyszłość specjalnie dla Hard Rock Service opowiada legenda polskiego rocka, Wojciech Hoffmann.

Czytaj


King Of Rock And Roll - koncert ku pamięci Ronniego Jamesa Dio, edycja 2015

Relacja z King Of Rock And Roll - koncertu ku pamięci Ronniego Jamesa Dio (edycja 2015)

W pamięci wszystkich, którzy 14 maja spędzili w murach warszawskiej Proximy ponad trzy godziny pod sceną, pozostaną zatrzymane w kadrze obrazy kolejnych występów, brzmienia poszczególnych głosów i kolejnych klasyków Dio, spajane przez solidny akompaniament Scream Maker i Łukasza Jakubowicza. Przyjacielska, swobodna atmosfera, która trwała jeszcze długo po wybrzmieniu ostatnich akordów Stars. I świadomość, że w roku, na który przypadła piąta rocznica śmierci Ronniego Jamesa Dio, pamięć wielkiego wokalisty została w naszym kraju uczczona w sposób właściwy i godny.

Czytaj


King of Rock'n'Roll 2015

Sebastian Stodolak (Scream Maker) o Memoriale Dio - wywiad

Wśród przedsięwzięć, nad którymi w tym roku objął patronat Hard Rock Service, znalazło się m.in. to odbywające się pod szyldem "King Of Rock’n’Roll". To koncert w hołdzie Ronniemu Jamesowi Dio, którego ideą jest uczczenie pamięci zmarłego przez pięcioma laty muzyka, wokalisty Elf, Black Sabbath, Rainbow czy DIO. O wspomnieniach z zeszłorocznej edycji koncertu "King Of Rock’n’Roll" oraz oczekiwaniach i planach związanych z jego tegoroczną odsłoną opowiedział nam organizator przedsięwzięcia, a na co dzień wokalista zespołu Scream Maker, Sebastian Stodolak.

Czytaj


Wojciech Hoffmann

Wojciech Hoffmann solo w trasie

Po wydaniu drugiej w karierze solowej płyty Behind The Windows, zrecenzowanej m. in. na łamach naszego portalu, legendarny gitarzysta Turbo Wojciech Hoffmann wyrusza w trasę koncertową promującą album. Zaplanowano ją na przestrzeni marca i kwietnia bieżącego roku.

Czytaj


Wojciech Hoffmann - Behind The Windows

Wojciech Hoffmann - Behind The Windows

Rok 2015 to dla Wojciecha Hoffmanna seria okrągłych jubileuszy z trzydziestopięcioleciem Turbo na czele. Równocześnie jednak bieżący rok dla jednego z najwybitniejszych polskich gitarzystów jest szczególnie ważny z zupełnie innego powodu. 1 lutego, a więc w dniu urodzin muzyka, swą premierę miała druga solowa płyta Hoffmanna, wydana nakładem niezależnej wytwórni Kubicki Entertainment. Od premiery poprzedniego albumu Drzewa, wydanego w 2003 roku, minęło już ponad dziesięć lat, z tym większą niecierpliwością słuchacze wypatrywali więc na horyzoncie kolejnego rozdziału solowej twórczości Hoffmanna - obiecująco zapowiadał się zarówno tytuł rozdziału numer dwa, Behind The Windows, jak i bardzo estetyczna oprawa graficzna wydawnictwa. Jego rangę podniosła jeszcze plejada znakomitych muzyków zaangażowanych w projekt

Czytaj