Kanał wpisów

Tag - Ronnie James Dio

King of Rock'n'Roll - III edycja koncertu ku pamięci Ronniego Jamesa Dio + trasa towarzysząca, maj/czerwiec 2016

Relacja z King Of Rock And Roll - koncertu ku pamięci Ronniego Jamesa Dio (edycja 2016, W-wa)

W czwartek, 19 maja 2016, w warszawskim klubie Proxima odbyła się trzecia edycja koncertu King Of Rock And Roll, poświęconego pamięci Ronniego Jamesa Dio - wokalisty zespołów Rainbow, Black Sabbath czy Dio, który opuścił rodzinę rockowo-metalową w 2010 roku. Hard Rock Service w osobie Qstosza też tam był i R.J.D. wspominał...

Czytaj


Koncerty w hołdzie Ronniemu Jamesowi Dio - maj i czerwiec 2016

Organizatorzy koncertów w hołdzie Ronniego Jamesa Dio na tropie tekstowych znaczeń

Seria koncertów w hołdzie Ronniemu Jamesowi Dio - tegoroczna, trzecia edycja wydarzenia znanego pod hasłem "King Of Rock'n'Roll" - już niebawem. Z tej okazji organizatorzy przedsięwzięcia postanowili zbadać tajemnicę kryjącą się za jednym z najbardziej enigmatycznych tekstów Małego Człowieka o Wielkim Głosie. Śledztwem objęty został legendarny "Holy Diver", pochodzący z płyty o tym samym tytule, a wydanej w 1983r.

Czytaj


Scream Maker

Scream Maker - wywiad

Od momentu, gdy poprzednim razem gościliśmy na naszych łamach muzyków warszawskiego Scream Maker, minęło kilkanaście miesięcy. W tym czasie wydarzyło się sporo - między innymi ukazał się nowy krążek formacji, zatytułowany "Back Against The World". To właśnie od wątku albumowego rozpoczynamy kolejne przesłuchanie zespołowej reprezentacji, na nim jednak nie poprzestajemy. Michał Wrona (gitara) i Sebastian Stodolak (śpiew) opowiedzą bowiem także o doświadczeniach minionego roku i odpowiednio dużo miejsca poświęcą kolejnej edycji koncertów w hołdzie Dio...

Czytaj


Black Sabbath. U piekielnych bram - Mick Wall

Black Sabbath. U piekielnych bram - Mick Wall

Patrząc na przymierze Ozzy'ego Osbourne'a, Tony'ego Iommiego, Geezera Butlera i Billa Warda z tej właśnie perspektywy, rozsądek podpowiada, że tej czwórce wprost nie mogło się udać. A jednak - dziesięciolecia później Black Sabbath nie tylko wciąż istnieje, ale jest słusznie uznawane za pionierów heavy metalu. Choćby ze względu na ten paradoks warto sięgnąć po wzmiankowaną pozycję pióra Micka Walla - Black Sabbath - U piekielnych bram, wydaną w naszym kraju nakładem In Rock.

Czytaj


King of Rock'n'Roll - III edycja Memoriału Ronniego Jamesa Dio + trasa towarzysząca, maj/czerwiec 2016

King of Rock'N'Roll - Memoriał DIO 2016: więcej koncertów i zagraniczni goście

"Heaven and Hell"? Każdy szanujący się fan rocka i metalu wie, że to utwór Black Sabbath. I każdy wie, czyj głos go wyśpiewywał. Był to głos Ronniego Jamesa Dio, jednego z najwybitniejszych wokalistów w historii, który zmarł w wyniku choroby nowotworowej w 2010 r. Zespół Scream Maker zapowiedział właśnie trzecią edycję memoriału poświęconego Dio.

Czytaj


Last In Line

Last In Line: pierwsza płyta i teledysk

Ponad rok temu donosiliśmy Wam o zawiązaniu się grupy Last In Line, zrzeszającej instrumentalistów klasycznego składu formacji Dio. Początkowo ich pierwszy album miał ukazać się w bieżącym roku, jednak premierę przesunięto ostatecznie na luty 2016. Znamy już tytuł i tracklistę wydawnictwa oraz teledysk do pierwszego singla...

Czytaj


King Of Rock And Roll - koncert ku pamięci Ronniego Jamesa Dio, edycja 2015

Relacja z King Of Rock And Roll - koncertu ku pamięci Ronniego Jamesa Dio (edycja 2015)

W pamięci wszystkich, którzy 14 maja spędzili w murach warszawskiej Proximy ponad trzy godziny pod sceną, pozostaną zatrzymane w kadrze obrazy kolejnych występów, brzmienia poszczególnych głosów i kolejnych klasyków Dio, spajane przez solidny akompaniament Scream Maker i Łukasza Jakubowicza. Przyjacielska, swobodna atmosfera, która trwała jeszcze długo po wybrzmieniu ostatnich akordów Stars. I świadomość, że w roku, na który przypadła piąta rocznica śmierci Ronniego Jamesa Dio, pamięć wielkiego wokalisty została w naszym kraju uczczona w sposób właściwy i godny.

Czytaj


King of Rock'n'Roll 2015

Sebastian Stodolak (Scream Maker) o Memoriale Dio - wywiad

Wśród przedsięwzięć, nad którymi w tym roku objął patronat Hard Rock Service, znalazło się m.in. to odbywające się pod szyldem "King Of Rock’n’Roll". To koncert w hołdzie Ronniemu Jamesowi Dio, którego ideą jest uczczenie pamięci zmarłego przez pięcioma laty muzyka, wokalisty Elf, Black Sabbath, Rainbow czy DIO. O wspomnieniach z zeszłorocznej edycji koncertu "King Of Rock’n’Roll" oraz oczekiwaniach i planach związanych z jego tegoroczną odsłoną opowiedział nam organizator przedsięwzięcia, a na co dzień wokalista zespołu Scream Maker, Sebastian Stodolak.

Czytaj


Memoriał Dio

Ku pamięci Ronniego Jamesa Dio po raz drugi

Gwoli kontynuowania tradycji zapoczątkowanej rok temu koncertem w warszawskim Centrum Promocji Kultury, również i w tym roku polscy muzycy spotkają się w stolicy, by wspólnym odegraniem klasyków z repertuaru Ronniego Jamesa Dio uczcić jego pamięć. Tym razem impreza przebiegająca pod hasłem "King Of Rock'n'Roll" odbędzie się w warszawskiej Proximie, dwa dni przed piątą rocznicą śmierci Dio, a więc 14 maja o godzinie 20:00. Wśród niemal 30 utworów, które wykonają, pojawią się te z okresu kariery Dio w zespole Elf, Rainbow, Black Sabbath, a także z albumów solowych.

Czytaj


Rainbow - Ritchie Blackmore's Rainbow

Rainbow – Ritchie Blackmore's Rainbow

Historia muzyki gitarowej wymienia kilkanaście nazwisk wielkich gitarzystów, którzy ustalili kanony gry na tym wdzięcznym instrumencie i dali duszę muzyce rockowej. Długo można by wymieniać owe osobistości, ale ja wyłonię z tego panteonu jedną postać – Ritchiego Blackmore'a. Nie zajmę się opisywaniem jego żywota i dokonań, skupić się zamierzam na jego największym dziele o prostej nazwie Rainbow.

Czytaj