Kanał wpisów

Tag - Roman Kańtoch

Kruk - Beyond Live

Kruk - Beyond Live

"Niesamowita sprawa i ogromne emocje, które zawsze będą w sercu..." Tak w wywiadzie dla Hard Rock Service swoje odczucia względem koncertu zagranego 18 kwietnia 2015r. w studiu Radia Katowice podsumowywał lider i gitarzysta zespołu Kruk, Piotr Brzychcy. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, emocje te nie uleciały bezpowrotnie w eter wraz z wybrzmieniem ostatnich kruczych dźwięków tamtego kwietniowego wieczoru. Zasadniczym celem tego koncertu było bowiem zarejestrowanie materiału na pierwsze w dyskografii Kruka wydawnictwo koncertowe. Na scenie u boku zespołu pojawili się goście specjalni. Obszerna setlista przełożyła się na ilość zarejestrowanego materiału. Ze względu na ten fakt, na wydanym nakładem Metal Mind Productions krążku CD Beyond Live udało się zamieścić zaledwie połowę zapisu katowickiego koncertu. Zawartość wydawnictwa uzupełnia dołączone do niego DVD, na którym znajdziemy całość kruczego występu z kwietnia.

Czytaj


Kruk - Beyond Live

"Beyond Live" Kruka - znamy tracklistę i okładkę

Niedawno pisaliśmy Wam o nadchodzącej premierze płyty koncertowej formacji Kruk. Jak ogłosił wydawca albumu, Metal Mind Productions, Beyond Live" ukaże się 2 października. Znamy już także tracklistę i okładkę wydawnictwa.

Czytaj


Piotr Brzychcy (Kruk), 2015

Kruk - trailer i tytuł nowej płyty koncertowej

18 kwietnia bieżącego roku w studio Radio Katowice odbył się wyjątkowy koncert hard rockowej formacji Kruk, o którym donosiliśmy zresztą na łamach naszego serwisu. Przy szczelnie wypełnionej widowni zespół zagrał ponad dwugodzinny koncert, w repertuarze którego znalazły się największe przeboje z dotychczasowej dyskografii zespołu Kruk, niektóre w aranżacjach akustycznych, a także kilka oryginalnych niespodzianek. Koncert ten został w całości zarejestrowany zarówno w formie audio jaki i video. Późną jesienią ukaże się na wydawnictwie zatytułowanym „Beyond Live” nakładem Metal Mind Productions.

Czytaj


IV Memoriał Jona Lorda

Święto klasycznego hard rocka: IV Memoriał Jona Lorda

Za kilka dni przypada smutna, trzecia rocznica śmierci Jona Lorda - kompozytora i klawiszowca Deep Purple, a także muzyka m.in. The Artwoods, Whitesnake czy Paice Ashton Lord. To dobry moment, by przypomnieć sobie, że w ramach uczczenia pamięci legendy już w październiku Warszawa stanie się stolicą klasycznego hard rocka. I to aż na dwa dni... 16 października w warszawskim klubie Proxima odbędzie się czwarta już odsłona corocznego Memoriału Jona Lorda organizowanego przez projekt Made In Warsaw.

Czytaj


King Of Rock And Roll - koncert ku pamięci Ronniego Jamesa Dio, edycja 2015

Relacja z King Of Rock And Roll - koncertu ku pamięci Ronniego Jamesa Dio (edycja 2015)

W pamięci wszystkich, którzy 14 maja spędzili w murach warszawskiej Proximy ponad trzy godziny pod sceną, pozostaną zatrzymane w kadrze obrazy kolejnych występów, brzmienia poszczególnych głosów i kolejnych klasyków Dio, spajane przez solidny akompaniament Scream Maker i Łukasza Jakubowicza. Przyjacielska, swobodna atmosfera, która trwała jeszcze długo po wybrzmieniu ostatnich akordów Stars. I świadomość, że w roku, na który przypadła piąta rocznica śmierci Ronniego Jamesa Dio, pamięć wielkiego wokalisty została w naszym kraju uczczona w sposób właściwy i godny.

Czytaj


Piotr Brzychcy (Kruk)

Piotr Brzychcy (Kruk) - wywiad

Już od dłuższego czasu donosiliśmy naszym czytelnikom o niezwykłym wydarzeniu, które muzycy zespołu Kruk zaplanowali na 18 kwietnia bieżącego roku. Tego dnia nie tylko dąbrowska formacja wraz z zaproszonymi gośćmi dała wyjątkowy koncert w studiu Radia Katowice, ale i jednocześnie tym samym zarejestrowała materiał na płytę koncertową. Planowane na jesień wydawnictwo będzie pierwszym tego typu w historii Kruka. Skąd więc w ogóle taki pomysł - czyżby dla zespołu nadszedł czas podsumowań...? Na to i wiele innych pytań specjalnie dla Hard Rock Service odpowiada Piotr Brzychcy, założyciel i gitarzysta zespołu Kruk, którego nie po raz pierwszy już zresztą gościmy na łamach naszego serwisu.

Czytaj


King of Rock'n'Roll 2015

Sebastian Stodolak (Scream Maker) o Memoriale Dio - wywiad

Wśród przedsięwzięć, nad którymi w tym roku objął patronat Hard Rock Service, znalazło się m.in. to odbywające się pod szyldem "King Of Rock’n’Roll". To koncert w hołdzie Ronniemu Jamesowi Dio, którego ideą jest uczczenie pamięci zmarłego przez pięcioma laty muzyka, wokalisty Elf, Black Sabbath, Rainbow czy DIO. O wspomnieniach z zeszłorocznej edycji koncertu "King Of Rock’n’Roll" oraz oczekiwaniach i planach związanych z jego tegoroczną odsłoną opowiedział nam organizator przedsięwzięcia, a na co dzień wokalista zespołu Scream Maker, Sebastian Stodolak.

Czytaj


Koncert ku pamięci Dio 2015

Memoriał Dio z Alessandro Del Vecchio i zapowiedź video

Memoriał Dio coraz bliżej! Jako jeden z patronów medialnych majowego koncertu ku pamięci Ronniego Jamesa Dio podajemy za organizatorami elektryzującą wiadomość. Tegoroczną edycję, podobnie jak w zeszłym roku, uświetni swą obecnością włoski producent i muzyk, nadworny producent wytwórni Frontiers Records - znany dobrze czytelnikom Hard Rock Service Alessandro Del Vecchio. Zachęcamy także do obejrzenia filmowej zapowiedzi koncertu autorstwa Jaśka Radosza.

Czytaj


Kruk

Kruk nagrywa w Radiu Katowice

Ciekawe wieści płyną z obozu dobrze Wam znanego zespołu Kruk. Pochodząca z Dąbrowy Górniczej hard rockowa formacja już 18 kwietnia 2015r. da w studiu Radia Katowice niezwykły koncert, który zostanie zarejestrowany i wydany jesienią w postaci albumu koncertowego. Wezmą w nim udział także znakomici goście - Grzegorz Kupczyk (CETI) oraz Piotr Luczyk (Kat).

Czytaj


Kruk - Before

Kruk - Before

Dawno, dawno temu, na koncercie klasycznego składu Deep Purple w kraju nad Wisłą, stojący wśród publiczności chłopiec postanowił sobie, że wróci do porzuconej przedwcześnie gitary i założy zespół... Tę historię z pewnością znają wszyscy dziennikarze, którym zdarzyło się kiedykolwiek rozmawiać z Piotrem Brzychcym o początkach grupy Kruk. Historia ta powraca także, ilekroć spojrzy się na okładkę czwartego autorskiego albumu pochodzącej z Dąbrowy Górniczej formacji.

Czytaj