Kanał wpisów

Tag - Robert Tyc

Hetman, Opole 21-11-2015 (fot. Cezary Nowacki)

Relacja z koncertu Loctus/Hetman, 21-11-2015

Nie ukrywam, że bardzo się ucieszyłem, kiedy przeczytałem na łamach Hard Rock Service, iż do Opola w ramach jubileuszowej trasy na 25-lecie istnienia zawita grupa Hetman. A ponieważ zespół ten koncertuje relatywnie rzadko i to najczęściej na motocyklowych zlotach, na których nie bywam - nie mogłem przepuścić takiej okazji.

Czytaj


Hetman

Hetman rusza w trasę na 25-lecie

Warszawska, kultowa grupa Hetman obchodzi w tym roku swoje ćwierćwiecze. W ramach celebracji okrągłego jubileuszu muzycy postawili przede wszystkim na aktywną działalność koncertową. I tak już jutro, 28 czerwca, będzie można zobaczyć zespół w Domu Kultury w Rykach, zaś 4 lipca Hetman zagra na zlocie motocyklowym na zamku w Rokosowie k. Leszna. Na jesień planowana jest natomiast szerzej zakrojona trasa koncertowa, w ramach której będzie można zobaczyć Hetmana m.in. w Lublinie, Rzeszowie, Wrocławiu czy Opolu.

Czytaj


Hetman - Hetman i Jurek Filas - 40 Lat Czarnego Chleba i Czarnej Kawy 1974-2014

Hetman - Hetman i Jurek Filas - 40 Lat Czarnego Chleba i Czarnej Kawy

O płycie 40 Lat Czarnego Chleba I Czarnej Kawy, sygnowanej nazwą zespołu Hetman i nazwiskiem Jurka Filasa, pierwszy opowiadał kilka miesięcy temu na łamach Hard Rock Service Robert Tyc. "Dla niektórych fanów Hetmana może być to dość szokujące przeżycie", żartował wokalista, nawiązując do dość nietypowych okoliczności powstania nowego wydawnictwa, będącego już dziesiątym studyjnym wydawnictwem w dorobku warszawskiej formacji.

Czytaj


Robert Tyc

Robert Tyc (Slow Ride, Hippocampus, Crossroads, Hetman) - wywiad

Niedawno na łamach HRS ukazała się recenzja płyty Blues za Twoim oknem akustycznego blues-rockowego tria Slow Ride, w którym mikrofon dzierży doskonale znany na rodzimym podwórku, obdarzony mocnym głosem i nieprzeciętnymi umiejętnościami wykonawczymi Robert Tyc. Szerszej publiczności znany jest przede wszystkim z dłuższej, trwającej po dziś dzień z przerwami, współpracy z warszawską grupą Hetman. Stąd też w rozmowie z Hard Rock Service Robert nie tylko szczegółowo opowiada o procesie nagrywania płyty Blues za Twoim oknem i niuansach związanych z zespołem Slow Ride, ale również dzieli się z czytelnikami serwisu przemyśleniami na temat swojej działalności w szeregach Hetmana i uchyla rąbka tajemnicy co do planów na przyszłość tego zespołu.

Czytaj


Slow Ride - Blues za Twoim oknem (2013)

Slow Ride - Blues za Twoim oknem

Jakubczak, Tyc i drugi gitarzysta, Tomasz Pfeiffer, stworzyli Slow Ride, akustyczne i mocno podszyte bluesem oraz klasyką rocka trio. Wprawdzie po wydaniu ich debiutanckiej płyty Blues za Twoim oknem muzycy wciąż muszą zaprzeczać natrętnym pytaniom, czy zespół miał być w zamyśle cover bandem Jimiego Hendrixa. Na wspomnianym albumie znalazły się bowiem aż trzy covery czarnoskórego mistrza sześciu strun. Niemniej jednak, z pewnością warto przyjrzeć się bliżej całości wydawnictwa.

Czytaj