Kanał wpisów

Tag - Piotr Głębocki

Swear The Empress

Swear The Empress - wywiad

W czasach, gdy znaczna część młodych zespołów stawia raczej na kontynuowanie brzmieniowych tradycji i nawiązania do klasyki rocka i metalu, oni idą pod prąd. Istnieją rok, ale na koncie mają już pierwsze sukcesy. Najważniejszym jest wydanie zawierającej sześć utworów EP-ki, której przyglądaliśmy się już bliżej na łamach serwisu. Nadeszła pora, by lepiej poznać piątkę muzyków prężnie działających pod szyldem Swear The Empress.

Czytaj


Swear The Empress - EP (2015)

Swear The Empress - Swear The Empress [EP]

"Post-rock" wydaje się obecnie być jednym z lekka nadużywanych, ulubionych recenzenckich terminów. Bez względu jednak na to, ile niejasności narosło współcześnie wokół tego właśnie pojęcia, funkcjonuje ono nadal i z biegiem lat ewoluuje. Stąd więc kolejne podgatunki, wyodrębnione dla sklasyfikowania wykonawców eksperymentujących z konwencją. Post-hard rock będzie zatem, konsekwentnie, odcinał się od konwencji typowej dla gatunku i szukał niestandardowych dlań sposobów ekspresji. Ową nieszablonowość i eklektyzm z pewnością dają się wychwycić w brzmieniu polskiego zespołu Swear The Empress, samookreślającego się właśnie jako reprezentant "post-hard rocka".

Czytaj


Swear The Empress

Swear The Empress z pierwszym wideoklipem

"To The Core" to utwór zapowiadający EP-kę warszawskiego hard rockowego kwintetu Swear The Empress. Na scenie warszawskiego klubu Miejsce Chwila niedawno nakręcono ilustrujący go teledysk - realizacją zajął się Marek Rypiński.

Czytaj