Kanał wpisów

Tag - Phil Rudd

AC/DC. Diabelski Młyn - Mick Wall

AC/DC. Diabelski Młyn - Mick Wall

Mick Wall publikował biografie muzyczne począwszy od roku 1986, pisząc o takich tuzach rockowej i metalowej sceny, jak Iron Maiden, Bono (U2), Led Zeppelin, Metallica czy AC/DC. Czym jest ta ostatnia z wymienionych książek, wydana w 2012r. jako Hell Ain't A Bad Place To Be, a w Polsce rok później nakładem IN ROCK pod tytułem Diabelski młyn? Czy jest to saga braci Young czy komediodramat na podstawie losów niepokornego Bona Scotta? Czy też może próba nakreślenia portretów dwóch wokalistów tak różnych jak ogień i woda - Scotta i Briana Johnsona...?

Czytaj


AC/DC

Trzeci teledysk i trasa koncertowa od AC/DC

Można już obejrzeć trzeci już teledysk AC/DC zrealizowany do utworu z ich ostatniego studyjnego albumu Rock Or Bust, który na naszych łamach doczekał się recenzji tutaj. Wideoklip do "Rock Your Blues Away" powstał w Los Angeles w lutym, zaraz po tym, jak zespół dał porywający występ na tegorocznej ceremonii rozdania nagród przemysłu muzycznego Grammy.

Czytaj


AC/DC - Rock Or Bust

AC/DC - Rock Or Bust

AC/DC to przede wszystkim bracia Angus i Malcolm Young. Nawet po śmierci charyzmatycznego wokalisty Bona Scotta potrafili się pozbierać i nagrać bestseller Back In Black, najlepiej sprzedający się album w historii rocka. Jeśli chodzi o muzykę, to w AC/DC za komponowanie odpowiada przede wszystkim Malcolm Young, no tak było przynajmniej do tej pory. Starszy z braci liderował też zespołowi we wczesnych latach istnienia, i to on postawił na Bona Scotta, usuwając z grupy Dave'a Evansa. Dlaczego o tym piszę? W zespole nie ma już Malcolma, zastąpił go siostrzenic Stevie Young, czyli można powiedzieć, wszystko zostaje w rodzinie.

Czytaj


AC/DC - Dirty Deeds Done Dirt Cheap

AC/DC - Dirty Deeds Done Dirt Cheap

Na początek trochę wyjaśnień i historii. Płyta Dirty Deeds Done Dirt Cheap została wydana w wersji australijskiej oraz międzynarodowej w 1976 roku. Wydawnictwo międzynarodowe nie obejmowało jakimś trafem Stanów Zjednoczonych i album ten został tam wydany dopiero w 1981 roku po ogromnym sukcesie płyty Back In Black. Opiszę wersję międzynarodową, wspomnę jednak też o dwóch kawałkach z wersji australijskiej, które tu się nie znalazły.

Czytaj


AC/DC - Back In Black

AC/DC - Back In Black

W tym roku mija 30 rocznica śmierci Bona Scotta, kultowego wokalisty AC/DC, z którym grupa nagrywała w latach '70 ubiegłego wieku. Bon obok Angusa był tym członkiem zespołu, który najbardziej przyczynił się do sukcesu AC/DC i mimo że największe sukcesy komercyjne przyszły dopiero po śmierci Scotta, wielu uważa, że to właśnie płyty z jego udziałem są najlepsze i najbardziej szczere. Ja tam nie wiem. O ile rzeczywiście wokalnie bardziej odpowiada mi Scott, o tyle sam repertuar to powiedzmy fifty fifty. Za czasów Johnsona powstała przecież tak killerska płyta jak For Those About To Rock. Ale zanim pojawił się ten album, AC/DC wydali Back In Black, najlepiej sprzedającą się po dziś dzień płytę rockową.

Czytaj


AC/DC - Black Ice

AC/DC - Black Ice

Gorące anioły i zimne diabły na czarnym lodzie, czyli wielki powrót AC/DC. Oto album, na który czekałam z taką niecierpliwością chyba najdłużej w swoim życiu. Wreszcie jest!

Czytaj


AC/DC - Powerage

AC/DC - Powerage

Płyta Let There Be Rock pokazała AC/DC od zdecydowanie hard rockowej strony, czy nawet niektórzy powiedzą - metalowej. Potężne brzmienie mieszało się z rock and rollowym luzem. Album Powerage pod tym względem wypada mniej okazale. Owszem w dalszym ciągu mamy tutaj dosyć konkretną dawkę rocka, niemniej jednak czuje się, że zespół spuścił jakby z tonu. Akurat w przypadku AC/DC może okazać się to o tyle niepokojące, że Angus i spółka nie raz udowadniali, że podstawowym atutem ich kompozycji jest siła.

Czytaj


AC/DC - Flick Of The Switch

AC/DC - Flick Of The Switch

Po sporym sukcesie albumu poprzedniego, który to był mocną hard rockową płytą, AC/DC nie mogło pozostać obojętne na fakt, że takie granie bardzo odpowiada fanom, a z drugiej strony zatęsknili za bardziej rock and rollowym luzem, jaki cechował choćby płytę Powerage. Jak wiadomo, trzy wcześniejsze płyty zespołu wyprodukował John "Mutt" Lange, nadając im surowe hard rockowe ale i potężne przebojowe brzmienie.

Czytaj


AC/DC logo

AC/DC: Biografia

Ten zabawnie wyglądający, wieczny młodzian w szkolnym mundurku, z rozwianą bujną czupryną i Gibsonem SG w ręku, to gitarzysta jednego z najpopularniejszych zespołów rock and rollowych wszechczasów. Zespołu, który nie zmienił nic w swoim podejściu do muzyki przez ponad 30 lat i wciąż ma się dobrze. Mowa oczywiście o Angusie Youngu (ur. 31.03.1959 r.) i jego AC/DC.

Czytaj


AC/DC - Let There Be Rock

AC/DC - Let There Be Rock

Let There Be Rock to już heavy rockowa klasyka. Właściwie ten album rozpoczął erę wielkich płyt AC/DC. Angus z Malcolmem wymiatają tu jak nigdy wcześniej, a brzmienie ich gitar nabrało jeszcze szorstkości.

Czytaj