Kanał wpisów

Tag - Oddział Zamknięty

Strzyżów In Rock 2016

Strzyżów In Rock - druga edycja już w pierwszą sobotę sierpnia

W dniu 6.08.2016 odbędzie się druga edycja "Strzyżów In Rock". Koncert ten to propozycja dla fanów klasycznego hard rocka i rock'n'rolla. Wystąpią Oddział Zamknięty, Steel Velvet, Krusher i Guitar Force.

Czytaj


Oddział Zamknięty

Rozstania i powroty w Oddziale Zamkniętym

Zaskakujący obrót przybrały roszady personalne w Oddziale Zamkniętym. Na Facebooku ukazało się oświadczenie dotychczasowego wokalisty zespołu - Cezarego Zybały-Strzeleckiego - w którym ogłasza on, że nie śpiewa już w OZ. Ten fakt potwierdził na swoim i zespołowym profilu na tym samym portalu społecznościowym także gitarzysta i lider formacji, Wojciech Łuczaj-Pogorzelski. Dodał on jednak kilka interesujących szczegółów co do obecnego kształtu i planów na przyszłość Oddziału...

Czytaj


Krzysztof Jaryczewski

Krzysztof "Jary" Jaryczewski (Jary Band, Exces, ex-OZ) - wywiad

Krzysztof "Jary" Jaryczewski - pierwszy wokalista i zarazem założyciel Oddziału Zamkniętego - zawsze pozostanie dla fanów postacią szczególną i obok Wojciecha Łuczaja - Pogorzelskiego najważniejszą w szeregach zespołu. Oczywiście, muzyczna kariera Jarego miała swój "dalszy ciąg" także i po odejściu z Oddziału, z autorskimi zespołami Jary Band i Exces - o czym, oprócz muzycznych wspomnień z dzieciństwa, czasów świetności pierwszego składu OZ i kilku innych kwestii związanych z życiem i karierą, legenda polskiego rocka lat '80 zgodziła się opowiedzieć na łamach naszego serwisu.

Czytaj


Oddział Zamknięty - Oddział Zamknięty

Oddział Zamknięty - Oddział Zamknięty

Właściwie trudno recenzować płytę, która nie dość, że w krótkim od wydania czasie stała się kwintesencją twórczości nagrywającego ją zespołu, to jeszcze równie szybko dorobiła się kultowego statusu. Nikomu zainteresowanemu polskim rockiem lat '80 nie trzeba przecież przedstawiać ani zespołu, ani słynnej białej płyty z zamaszystym logiem OZ (której podpisywanie w Warszawie swego czasu wzbudziło wręcz zamieszki na ulicach). Legendarny jest także skład, który ją nagrywał (Jaryczewski, Łuczaj - Pogorzelski, Kania oraz Mścisławski i Szlagowski, którzy pomiędzy sesjami nagraniowymi do płyty prysnęli do Lady Pank, stąd też udział Ciempiela i Coganianu w kilku numerach). Słowem - pierwszy longplay OZ to coś, czego grupa nie powtórzyła już nigdy potem ani z Jarym, ani z kolejnymi wokalistami - były płyty przeciętne, były i znakomite, nic jednak nie wryło się w pamięć tak, jak legendarna "dziesiątka" z debiutu, do dziś ogrywana przynajmniej w połowie na koncertach zespołu.

Czytaj