Kanał wpisów

Tag - Metal Mind Productions

CETI - Snakes Of Eden (2016)

CETI ujawnia okładkę albumu "Snakes Of Eden"

Grupa CETI ujawniła właśnie okładkę do swojego nowego albumu Snakes Of Eden, który premierę będzie miał na początku października. Muzycy w czerwcu ukończyli pracę w studio, a teraz zespół zaakceptował okładkę, którą przygotował dla nich Piotr Szafraniec. CETI współpracowało z artystą również przy poprzednim albumie Brutus Syndrome.

Czytaj


CETI - Stereo Live Music Club, Nysa, 18 czerwca 2016

CETI w Stereo Live Music Club - Nysa, 18 czerwca

Znamy daty letnich koncertów zespołu CETI. Przed zaplanowanymi koncertami plenerowymi grupa jeszcze w czerwcu zawita do Stereo Live Music Club w Nysie, gdzie da koncert w dniu 18 czerwca. Potem już będzie można zobaczyć zespół wyłącznie w plenerze i będą to otwarte koncerty w Chodzieży, Rokosowie i na tegorocznym przystanku Woodstock.

Czytaj


Zakk Wylde - klub Wytwórnia, Łódź, 3.06.2016

Zakk Wylde - nowy teledysk i koncert w Polsce

Zakk Wylde zaprezentował właśnie video do pierwszego singla z nadchodzącego albumu "Book Of Shadows II". Klip do utworu "Sleeping Dogs" artysta zamieścił na swoim oficjalnym profilu na Facebooku i w serwisie You Tube. Drugi solowy album Wylde'a ukaże się na początku kwietnia, a 3 czerwca w łódzkim klubie Wytwórnia muzyk zagra koncert w ramach jego promocji. Będzie to pierwszy solowy występ Zakka w Polsce.

Czytaj


Turbo - Dorosłe dzieci LP (1983/2015)

Turbo - Dorosłe dzieci (reedycja)

Spróbujmy sobie wyobrazić, że jest rok 1983, a my po raz pierwszy kładziemy igłę na czarnym krążku wydanym przez poznański zespół. Nazwa tej formacji jest nam znana - zapewne z Listy Przebojów Programu Trzeciego. Czy to nie oni zaliczyli rok temu, w sierpniu, imponujący skok z 12. miejsca na drugą, a potem pierwszą pozycję listy...? Teraz po raz pierwszy słyszymy płytę zatytułowaną tak samo, jak ballada, która do października konkurowała w notowaniu Trójki z Autobiografią Perfectu, Zwierzeniami kontestatora TSA czy melodyjnymi przebojami Lady Pank...

Czytaj


Grzegorz Kupczyk (fot. Justyna Szadkowska)

Grzegorz Kupczyk (CETI) - wywiad

Rok 2015 był dla zespołu CETI oraz jego lidera wyjątkowo intensywny. Bieżący zapowiada się równie ciekawie. Stąd też w przeprowadzonej niedawno kolejnej rozmowie z Grzegorzem Kupczykiem nie zabrakło ani szczerej refleksji na temat minionych dwunastu miesięcy w działalności CETI i jego życiu artystycznym, ani też kwestii planów na najbliższą przyszłość.

Czytaj


CORIA - Kwestia czasu (2015)

CORIA - Kwestia czasu

Niewiele zespołów daje się wpędzić w cykl płyta-trasa-płyta-trasa, kiedyś będący osnową egzystencji ich starszych kolegów po fachu. Z pochodzącym z Jastrzębia-Zdroju zespołem CORIA jest jednak inaczej. Zaledwie rok po tym, jak światło dzienne ujrzał ich debiut Teoria splątania, fani dostali do rąk kolejne wydawnictwo studyjne. Nosi ono tytuł Kwestia czasu i, podobnie jak poprzedniczka, został wydany nakładem Metal Mind Productions.

Czytaj


Slash feat. Myles Kennedy & The Conspirators

Relacja z koncertu RavenEye/Slash feat. Myles Kennedy & The Conspirators, 20-11-2015

Jeden z najlepszych, najbardziej charakterystycznych gitarzystów świata już po raz trzeci odwiedził nasz kraj. A ja po raz trzeci mogłem zameldować się na tym kolejnym z rzędu wspaniałym koncercie i powiem krótko: Slash to mistrz. Ciężko znaleźć osoby, które na hasło "Slash" zrobią wielkie oczy i powiedzą: "Nie, nie wiem, kto to". Nawet osoby bliżej niezwiązane z muzyką rockową kojarzą choćby charakterystyczny wygląd gitarzysty...

Czytaj


CETI (fot. Artur Błachewicz)

CETI: premiera nowego teledysku i trzeciego singla z Brutus Syndrome

W lipcu bieżącego roku we wnętrzu zabytkowego Szybu Maciej w Zabrzu zarejestrowano materiał wideo do kolejnego klipu zespołu CETI. Dziś ma on swoją premierę. Wybór padł na ilustrację utworu otwierającego album "Brutus Syndrome", czyli "Fight To Kill". Swojej premiery doczekał się także trzeci i ostatni singiel promujący ostatnią jak dotąd pozycję studyjną w dyskografii CETI - Sons Of Brutus.

Czytaj


Cochise - The Sun Also Rises For Unicorns (2015)

"The Boy Who Lived Before" Cochise już do obejrzenia

Dziś w sieci ukazał się trzeci teledysk promujący nową studyjną płytę białostockiego zespołu Cochise The Sun Also Rises For Unicorns wydaną nakładem Metal Mind Productions w październiku. Klip "The Boy Who Lived Before" można obejrzeć na oficjalnym kanale wydawcy. Teledysk wyreżyserowała Laura Kielar, za zdjęcia odpowiedzialny był Jarosław Całko.

Czytaj


Europe 03-11-2015 (Metal Mind Productions)

Relacja z koncertu Coria/The Vintage Caravan/Europe, 03-11-2015

Są zespoły, które pomimo bogatego i w sensie ilościowym, i jakościowym dorobku w przedziwny sposób zostały zaszufladkowane jako tzw. "gwiazda jednego przeboju". Na nic dekady istnienia, mozolnie wypracowana renoma i rozbudowana dyskografia... Gdy w tym roku (już po raz kolejny w swej historii) zawitał do nas szwedzki kwintet Europe, znakomita większość mniej wyspecjalizowanych w muzyce rockowej mediów mogła wywołać u fanów dość gwałtowne reakcje. Nie obyło się zapewne bez zgrzytania zębów na widok nagłówków takich jak "The Final Countdown zabrzmi w Warszawie". O ile bowiem nieśmiertelnego przeboju z 1986r. faktycznie nie mogło zabraknąć na koncercie, o tyle zespół powrócił nad Wisłę przede wszystkim w ramach promocji najnowszego albumu War Of Kings.

Czytaj