Kanał wpisów

Tag - Krzysztof Sokołowski

Riku Turunen (Exlibris)

Exlibris – nowy singiel, nowy skład

Warszawscy heavy metalowcy z Exlibris zaprezentowali teledysk tekstowy do zupełnie nowego utworu. Harmony Of The Spheres to pierwsza zapowiedź nowego materiału grupy i jednocześnie pierwsze nagranie po zmianach w składzie zespołu. Krzysztofa Sokołowskiego, który opuścił zespół w sierpniu zeszłego roku, zastąpił fiński wokalista Riku Turunen.

Czytaj


Uriah Heep on tour 2015

Znamy supporty przed Uriah Heep

Już w listopadzie weterani hard rocka, grupa Uriah Heep, pojawi się na koncertach w Warszawie i Krakowie - wszelkie szczegóły na temat obu tych występów możecie znaleźć na naszych łamach. Zespół wystąpi w ramach "Rock The Haus Tour", tegorocznego tournée bogatego według zapowiedzi w utwory z ostatniego, wydanego w czerwcu 2014 roku studyjnego albumu Outsider. Utwory z tej płyty zabrzmią po raz pierwszy wśród polskiej publiczności. Cinematographer Productions – organizator listopadowej trasy - ogłosił niedawno, kto wystąpi jako gość specjalny podczas koncertów Uriah Heep.

Czytaj


IV Memoriał Jona Lorda

"Souls having touched are forever entwined..." Relacja z Made In Warsaw - IV Memoriału Jona Lorda

Znów w dniu przypadającym dokładnie trzy miesiące po kolejnej rocznicy śmierci Jona Lorda - 16 października - w Warszawie rozbrzmiały ponownie potężne dźwięki Hammondów i jedne z najsłynniejszych blackmore'owskich riffów. Ci, którzy rok temu wspólnie celebrowali pamięć jednego z największych muzyków rockowych wszech czasów, odnajdywali znajome twarze zarówno wśród zgromadzonej publiczności, jak i na scenie... Właśnie 16 października w klubie Proxima odbyła się bowiem czwarta już edycja przedsięwzięcia warszawskiego składu Made In Warsaw - Memoriał Jona Lorda.

Czytaj


IV Memoriał Jona Lorda

Święto klasycznego hard rocka: IV Memoriał Jona Lorda

Za kilka dni przypada smutna, trzecia rocznica śmierci Jona Lorda - kompozytora i klawiszowca Deep Purple, a także muzyka m.in. The Artwoods, Whitesnake czy Paice Ashton Lord. To dobry moment, by przypomnieć sobie, że w ramach uczczenia pamięci legendy już w październiku Warszawa stanie się stolicą klasycznego hard rocka. I to aż na dwa dni... 16 października w warszawskim klubie Proxima odbędzie się czwarta już odsłona corocznego Memoriału Jona Lorda organizowanego przez projekt Made In Warsaw.

Czytaj


King Of Rock And Roll - koncert ku pamięci Ronniego Jamesa Dio, edycja 2015

Relacja z King Of Rock And Roll - koncertu ku pamięci Ronniego Jamesa Dio (edycja 2015)

W pamięci wszystkich, którzy 14 maja spędzili w murach warszawskiej Proximy ponad trzy godziny pod sceną, pozostaną zatrzymane w kadrze obrazy kolejnych występów, brzmienia poszczególnych głosów i kolejnych klasyków Dio, spajane przez solidny akompaniament Scream Maker i Łukasza Jakubowicza. Przyjacielska, swobodna atmosfera, która trwała jeszcze długo po wybrzmieniu ostatnich akordów Stars. I świadomość, że w roku, na który przypadła piąta rocznica śmierci Ronniego Jamesa Dio, pamięć wielkiego wokalisty została w naszym kraju uczczona w sposób właściwy i godny.

Czytaj


King of Rock'n'Roll 2015

Sebastian Stodolak (Scream Maker) o Memoriale Dio - wywiad

Wśród przedsięwzięć, nad którymi w tym roku objął patronat Hard Rock Service, znalazło się m.in. to odbywające się pod szyldem "King Of Rock’n’Roll". To koncert w hołdzie Ronniemu Jamesowi Dio, którego ideą jest uczczenie pamięci zmarłego przez pięcioma laty muzyka, wokalisty Elf, Black Sabbath, Rainbow czy DIO. O wspomnieniach z zeszłorocznej edycji koncertu "King Of Rock’n’Roll" oraz oczekiwaniach i planach związanych z jego tegoroczną odsłoną opowiedział nam organizator przedsięwzięcia, a na co dzień wokalista zespołu Scream Maker, Sebastian Stodolak.

Czytaj


Koncert ku pamięci Dio 2015

Memoriał Dio z Alessandro Del Vecchio i zapowiedź video

Memoriał Dio coraz bliżej! Jako jeden z patronów medialnych majowego koncertu ku pamięci Ronniego Jamesa Dio podajemy za organizatorami elektryzującą wiadomość. Tegoroczną edycję, podobnie jak w zeszłym roku, uświetni swą obecnością włoski producent i muzyk, nadworny producent wytwórni Frontiers Records - znany dobrze czytelnikom Hard Rock Service Alessandro Del Vecchio. Zachęcamy także do obejrzenia filmowej zapowiedzi koncertu autorstwa Jaśka Radosza.

Czytaj


Night Mistress

Krzysztof Sokołowski (Night Mistress) - wywiad

Night Mistress słusznie określani są mianem jednego z najciekawszych zjawisk muzycznych na polskiej scenie. Druga w dorobku zespołu ze Skarżyska-Kamiennej płyta Into The Madness potwierdza tylko, że liczne porównania granej przez nich muzyki z klasycznymi nagraniami Judas Priest, Saxon czy Helloween nie są specjalnie przesadzone. Into The Madness oraz klasycznie metalowe inspiracje grupy nie były jednak jedynym tematem, jaki poruszyło Hard Rock Service w rozmowie z jej wokalistą, Krzysztofem Sokołowskim.

Czytaj


Night Mistress - Into The Madness

Night Mistress - Into The Madness

Drugi album i zarazem długo oczekiwany następca The Back Of Beyond z 2011 r. nosi tytuł Into The Madness, a przez macierzystą wytwórnię Night Mistress rekomendowany jest fanom takich formacji, jak Judas Priest, Iron Maiden, Helloween czy Iced Earth. Już kilka pierwszych dźwięków płynących z głośników utwierdza nas zresztą w przekonaniu, że Power Prog odznacza się przysłowiową niemiecką rzetelnością, jeśli chodzi o słuszne porównania.

Czytaj


Exlibris - Aftereal

Exlibris - Aftereal

Nie od dziś wiadomo, że szeroko pojęta muzyka rockowa i metalowa niecodziennymi kolaboracjami stoi, bezczelnie przekraczając granice podziałów gatunkowych i robiąc nieopisany bałagan w szufladkach, do których mozolnie próbują upchnąć muzyków skrupulatni "znawcy" tematu... Tak jest i na nowej płycie warszawskiej formacji Exlibris, o której nader często wspomina się w kontekście zaskakującego gościa specjalnego w jednym z nagrań. Jest nim bowiem... Zbigniew Wodecki. A przecież to nie koniec wielkich nazwisk w nagraniach. W połączeniu z sukcesem, jaki odniosła na naszym rynku poprzednia płyta zespołu Humagination, oczekiwania wobec Aftereal były zatem spore. Czy muzykom udało się im sprostać?

Czytaj