Kanał wpisów

Tag - Korpus

Scream Maker, Korpus, Crue, Phoenix Croon, Mora - SDQ, 11 czerwca 2016

Rockowa sobota w Spółdzielni Dom Qltury

Już 11 czerwca kolejna warta uwagi impreza dla miłośników rockowych i heavy metalowych klimatów. Z okazji urodzin menadżera klubu Spółdzielnia Dom Qltury na warszawskiej Woli zagrają zespoły Scream Maker, Korpus, Crue, Phoenix Croon oraz Mora.

Czytaj


Heavy Warsaw Fest - 30.01.2016, klub Fugazi, Warszawa

Pierwsza edycja Heavy Warsaw Fest już 30 stycznia

30 stycznia w warszawskim klubie Fugazi odbędzie się pierwsza edycja Heavy Warsaw Fest. Wystąpią: Scream Maker, Hetman, Korpus oraz Hellhaim. Festiwal ten będzie zarazem inauguracją trasy koncertowej Scream Maker, promującej ich nowy album Back Against the World. 30 stycznia będzie datą oficjalnej premiery tej płyty.

Czytaj


Korpus

Korpus powraca z nowym singlem

"Nafta" to nowy singiel kultowej warszawskiej grupy Korpus, która reaktywowała się w zeszłym roku. Autorami utworu są gitarzysta formacji Marek "Czaszka" Balaszczuk (muzyka) i jej wokalista, Janusz "Johan" Stasiak (tekst). Realizacją nagrania zajął się były gitarzysta Turbo, Dominik Jokiel, przy współpracy Jana Olszewskiego. Miksu i masteringu dokonał w Lord Fader Studio Arkadiusz Nawrocki.

Czytaj


Steel Anchor/Atom Heart/Soundforged/Korpus - 23.10.2015

Korpus i młoda rockowa krew w Fugazi

Niedawno na koncertowej mapie stolicy znów pojawiła się nazwa Fugazi. Kultowy klub lat '90 został otwarty ponownie, tym razem przy ulicy Mińskiej 65 na Pradze Południe, i ruszył pełną parą. Jednym z ciekawszych wydarzeń organizowanych pod auspicjami klubu jest koncert zaplanowany na 23 października br. Na scenie Fugazi debiutujące zespoły Steel Anchor, Atom Heart oraz Soundforged poprzedzą występ słynnej hard rockowej formacji, która odniosła liczne sukcesy w latach '80 - Korpus.

Czytaj


Hard Rockowa Noc - 02.10.2015

Hard Rockowa Noc w Warszawie - już 2 października

Za niewiele ponad miesiąc, bo 2 października w warszawskim Voodoo Club odbędzie się impreza pod hasłem Hard Rockowa Noc. Wystąpią kultowe rodzime formacje Lessdress i Korpus, wspomagane przez utrzymany w tych samych klimatach muzycznych młody zespół Freakshow. Na widzów czeka także odpowiednia oprawa muzyczna, konkursy i loteria.

Czytaj


Korpus/Vincent 10.05.2015

Korpus i Vincent na żywo w Warszawie

Na deskach stołecznej Progresji już w maju zabrzmi potężna dawka dobrego hard rocka. Siły łączą dobrze znane naszym czytelnikom kultowe zespoły z lat '80, których powroty na scenę stanowił jedne z najważniejszych wydarzeń minionego roku. Wystąpią promujący wydaną kilkanaście miesięcy temu płytę Aura wrocławski Vincent i stołeczny Korpus, którego najnowszy singiel "Tajemnice" zilustrowany teledyskiem będzie miał swą premierę już wkrótce.

Czytaj


Korpus

Janusz "Johan" Stasiak (Korpus) - wywiad

Szerokim echem w kręgach fanów cięższych brzmień odbiła się sensacyjna wiadomość o reaktywacji kultowego zespołu Korpus, która stała się faktem wraz z pierwszym od lat występem zespołu w marcu tego roku. W związku z tym nieoczekiwanym powrotem legendy Jarocina '83, Hard Rock Service dociera do źródeł - a więc o wspomnianym koncercie na deskach stołecznej Progresji, fakcie reaktywacji Korpusu, aktualnym składzie grupy i jej bogatych planach na przyszłość porozmawialiśmy z wokalistą Korpusu, Januszem "Johanem" Stasiakiem.

Czytaj