Kanał wpisów

Tag - Jon Lord

V Memoriał Jona Lorda - 13 października 2016

Kalendarium na październik: V Memoriał Jona Lorda oraz A Tribute to Rainbow

Warszawska formacja Made In Warsaw wraz z zaproszonymi gośćmi w tym roku już po raz piąty uczci pamięć nieodżałowanego klawiszowca m.in. Deep Purple i Whitesnake, Jona Lorda. Koncert zaplanowano na 13 października. Dzień później, również w stolicy, z inicjatywy organizatora Memoriału Łukasza Jakubowicza i gitarzysty zespołu Kruk Piotra Brzychcego odbędzie się koncert w hołdzie Rainbow pod hasłem "Kill The King".

Czytaj


IV Memoriał Jona Lorda

Święto klasycznego hard rocka: IV Memoriał Jona Lorda

Za kilka dni przypada smutna, trzecia rocznica śmierci Jona Lorda - kompozytora i klawiszowca Deep Purple, a także muzyka m.in. The Artwoods, Whitesnake czy Paice Ashton Lord. To dobry moment, by przypomnieć sobie, że w ramach uczczenia pamięci legendy już w październiku Warszawa stanie się stolicą klasycznego hard rocka. I to aż na dwa dni... 16 października w warszawskim klubie Proxima odbędzie się czwarta już odsłona corocznego Memoriału Jona Lorda organizowanego przez projekt Made In Warsaw.

Czytaj


IV Memoriał Jona Lorda

IV Memoriał Jona Lorda znów w październiku

Również i w tym roku muzycy warszawskiego składu Made In Warsaw, goście specjalni i publiczność spotkają się, by wspólnie uczcić pamięć Jona Lorda, współzałożyciela i klawiszowca Deep Purple. IV Memoriał Jona Lorda odbędzie się równo rok po poprzedniej edycji. Klasyki Deep Purple oraz innych zespołów, w których udzielał się zmarły w 2012r. muzyk, rozbrzmiewać będą tego dnia ponownie w warszawskiej Proximie. Znamy także listę gości specjalnych, którzy w tym roku uświetnią Memoriał swoimi występami.

Czytaj


Deep Purple - Tomasz Szmajter, Roland Bury

Deep Purple - Tomasz Szmajter, Roland Bury

Na okładce IV wydania książki "Deep Purple" widnieje skład grupy w wersji Anno Domini 2014. To pewna różnica w porównaniu choćby ze słynną, pokrewną jej pozycją pióra Dave'a Thompsona "Smoke On The Water - Opowieść o dobrych nieznajomych", z której spoziera na nas skład najsłynniejszy. Jednak dla naszych rodzimych biografów purpurowej piątki, a zarazem zagorzałych fanów tychże, historia Deep Purple nie zakończyła się na rozwiązaniu tego najbardziej klasycznego składu

Czytaj


III Memorial Jona Lorda

Relacja z Made In Warsaw - III Memoriału Jona Lorda

16 października nadszedł natomiast moment, by z ramienia redakcji HRS wziąć udział w celebracji artystycznego życia i dorobku jednego z najwybitniejszych instrumentalistów i kompozytorów muzyki rockowej, Jona Lorda. Zmarły przed dwoma laty muzyk znany był przede wszystkim z wielu lat spędzonych w szeregach Deep Purple, ale nie tylko. W swoim czasie zasilał on także składy takich formacji, jak Whitesnake, Paice Ashton Lord czy The Artwoods.

Czytaj


Deep Purple - Burn

Deep Purple - Burn

W połowie lat '70 Deep Purple święciło swe największe triumfy i każda kolejna płyta odnosiła niebywały sukces. Zespół po licznych trasach koncertowych potrzebował odpoczynku, ale menadżment naciskał na nagranie kolejnego krążka studyjnego. Do tego doszły tarcia na linii Blackmore-Gillan, w wyniku czego wokalista opuścił grupę i pociągnął za sobą Rogera Glovera.

Czytaj


Deep Purple - Perfect Strangers

Deep Purple - Perfect Strangers

Tę płytę Purpli usłyszałem po raz pierwszy dopiero ponad dziesięć lat po jej wydaniu, teraz z kolei dla przypomnienia jej sobie również sięgam po ponad dekadzie przerwy. I co ciekawe, teraz podoba mi się ona bardziej niż kiedyś, a do tego jestem jeszcze gotów bluźnierczo twierdzić, że to niemal komercyjne wcielenie Deep Purple odpowiada mi bardziej, niż klasyczne dokonania zespołu.

Czytaj


Deep Purple - Fireball

Deep Purple - Fireball

Jeden z krążków, jaki najlepsze wrażenie robi słuchany ze starego winyla, chociaż wersja CD też ucieszy fana klasycznego hard rocka. Skoro już o wydawnictwach klasycznych mowa, to poza wokalistą Ianem Gillanem reszta zespołu za własny klasyk uznać go nie chce. Jest to o tyle dziwne, że była to pierwsza płyta Deep Purple, która dotarła w Wielkiej Brytanii do pierwszego miejsca na listach sprzedaży i że wypromowała tak rozpoznawalne hity jak Anyone's Daughter i singlowe Strange Kind Of Woman. W porównaniu z poprzednikiem jest to album, można by rzec, komercyjny - zniknęły gdzieś te jazgoty, pojawiło się więcej melodii, co zapewne wpłynęło na wzrost popularności grupy.

Czytaj


Deep Purple - In Rock

Deep Purple - In Rock

Pierwszy rzut oka na okładkę i naturalne stają się skojarzenia ze słynną Mount Rushmore, rzeźbą w skale przedstawiającą czterech amerykańskich prezydentów. Chyba Deep Purple było świadome, że nagrywając swój czwarty album studyjny tworzy coś wielkiego. Dziś nie ulega wątpliwości, że In Rock (1970 r.) to jedno z klasycznych wydawnictw hard rocka, jedna z płyt, od której wszystko się zaczęło. Na krążku pojawiają się po raz pierwszy wokalista Ian Gillan i basista Roger Glover, w takim składzie muzycy tworzą nową jakość.

Czytaj