Kanał wpisów

Tag - Jarek Hertmanowski

Hetman, Opole 21-11-2015 (fot. Cezary Nowacki)

Relacja z koncertu Loctus/Hetman, 21-11-2015

Nie ukrywam, że bardzo się ucieszyłem, kiedy przeczytałem na łamach Hard Rock Service, iż do Opola w ramach jubileuszowej trasy na 25-lecie istnienia zawita grupa Hetman. A ponieważ zespół ten koncertuje relatywnie rzadko i to najczęściej na motocyklowych zlotach, na których nie bywam - nie mogłem przepuścić takiej okazji.

Czytaj


Hetman - Hetman i Jurek Filas - 40 Lat Czarnego Chleba i Czarnej Kawy 1974-2014

Hetman - Hetman i Jurek Filas - 40 Lat Czarnego Chleba i Czarnej Kawy

O płycie 40 Lat Czarnego Chleba I Czarnej Kawy, sygnowanej nazwą zespołu Hetman i nazwiskiem Jurka Filasa, pierwszy opowiadał kilka miesięcy temu na łamach Hard Rock Service Robert Tyc. "Dla niektórych fanów Hetmana może być to dość szokujące przeżycie", żartował wokalista, nawiązując do dość nietypowych okoliczności powstania nowego wydawnictwa, będącego już dziesiątym studyjnym wydawnictwem w dorobku warszawskiej formacji.

Czytaj


Hetman - Hetman i Goście

Hetman - Hetman i Goście

Jest to w zasadzie realizacja koncepcji lidera, Jarka Hertmanowskiego, z udziałem na co dzień nie związanych z -będącym wtedy w stanie rozkładu - zespołem muzyków. Tu pojawia się oczywista obawa o niespójność i zbytnią różnorodność zgromadzonego na płycie materiału. Szczęściem dla słuchaczy, płyta Hetman i Goście nie powiela jednak tego schematu. Muzycznie pokrewna debiutowi oraz swojej "konceptowej" poprzedniczce, realizowana ze sporym rozmachem i dbałością o dobór tytułowych "gości", udowadnia, że z ciężkiej próby Hetman - czy właściwie, jego lider - wychodzi zwycięsko.

Czytaj