Kanał wpisów

Tag - Jakub Martuzalski

Rust - Tribute to Led Zeppelin by Rust, 5-28 maja 2016

Rust w trasie w hołdzie Led Zeppelin

Przed momentem zakończyli promować debiutanckie White Fog, niebawem wejdą do studia rejestrować kolejny materiał. Jeszcze wcześniej muzycy Rust wybierają się do rockandrollowego sedna lat 70., w formie kilku koncertów z cyklu "Tribute to Led Zeppelin by Rust". Zagrali już we Wrocławiu i Poznaniu - 8 maja można będzie ich zobaczyć w Szczecinie, a w następnych tygodniach m.in. w Katowicach, Warszawie czy Gdańsku.

Czytaj


Rust

Michu Przybylski (Rust) - wywiad

Obserwując współczesną młodą scenę - rzecz jasna, nie tylko rockową - można zaryzykować stwierdzenie, że muzyka w dużej części zatoczyła koło. Zachłyśnięcie się "retromanią" przybiera różne postaci - od inspiracji do ślepego naśladownictwa. Niewielu udaje się przełamać konwencję i dążyć do wypracowania własnego stylu pomimo oczywistych wpływów z przeszłości. Takie właśnie założenie towarzyszy poznańskiemu składowi Rust, który niedawno udowodnił swą konsekwencję w działalniu debiutanckim albumem White Fog. W wywiadzie dla Hard Rock Service wokalista formacji, Michał "Michu" Przybylski, nie tylko szczegółowo opowiada o White Fog, ale przybliża także historię grupy od jej zarania oraz dzieli się kilkoma historyjkami z trwającej cały czas trasy pod szyldem White Fog Leads Me Tour... Oczywiście, nie zabrakło też pytań o plany zespołu na najbliższą przyszłość. Zapraszamy więc do lektury!

Czytaj


Rust - White Fog

Rust - White Fog

Z drugiej jednak strony, coraz więcej zespołów decyduje się na swobodne i selektywne wykorzystanie dawnych schematów, w sposób, który wnosi pewną świeżość i buduje ich własny styl. Takie właśnie założenia musiały przyświecać poznańskiemu kwartetowi Rust, gdy po ponad dekadzie od założenia zespołu wkroczyli wreszcie do studia, by zarejestrować materiał na swój debiutancki album. Na niedawno wydanym White Fog są zatem elementy, których cyrkulacja jest podstawą muzyki hard rockowej od dziesięcioleci, jednak podane w sposób, który odsuwa na bok podejrzenia o irytujące kopiowanie ogranych patentów.

Czytaj


Rust - White Fog

Rust koncertuje

Niedawno opisywany na naszych łamach poznański zespół Rust wyrusza w trasę koncertową promującą album White Fog, z którego recenzją wkrótce będą mieli okazję się zapoznać nasi czytelnicy. Trasa obejmie głównie miasta na południu kraju i potrwa do końca miesiąca.

Czytaj