Kanał wpisów

Tag - Ian Gillan

Ian Gillan z Don Airey Band oraz Orkiestrą Symfoniczną w Polsce - 19 listopada 2016

Ian Gillan z Don Airey Band oraz Orkiestrą Symfoniczną w Polsce

Jak niedawno ogłosiło Cinematographer Productions, 19 listopada 2016 w warszawskiej Hali Koło przy ul. Obozowej 60 wystąpi legendarny wokalista Deep Purple, Ian Gillan. Wystąpi on w repertuarze Deep Purple w towarzyszeniu Don Airey Band oraz Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej. Początek koncertu jest przewidywany na godzinę 20:00.

Czytaj


Whitesnake 2015 (fot. Ash Newell, źródło: Frontiers Records)

X Festiwal Legend Rocka - zagrają m.in. Deep Purple oraz Whitesnake

Powoli klaruje się skład przyszłorocznego Festiwalu Legend Rocka, odbywającego się w Dolinie Charlotty w Strzelinku k/Słupska. Już kilka dni temu ogłoszono, że w ramach X. edycji imprezy do naszego kraju powróci Deep Purple. Teraz wiadomo także, że kilkanaście dni później na scenie Amfiteatru w Dolinie Charlotty pojawi się dowodzony przez Davida Coverdale'a zespół Whitesnake.

Czytaj


Deep Purple 2015

Wkrótce dwudziesta płyta od Deep Purple

W styczniu 2016 grupa Deep Purple wchodzi do studia celem nagrania następczyni płyty Now What?! z 2013 roku. Nagrania mają ujrzeć światło dzienne jeszcze w 2016 roku. Jak potwierdził gitarzysta grupy Steve Morse, prace nad materiałem już trwają, a produkcją podobnie jak w przypadku Now What?! zajmie się Bob Ezrin (KISS, Pink Floyd, Alice Cooper, Kansas etc.)

Czytaj


CETI - Akordy Słów (Poznań) oraz występ z Deep Purple (Łódź)

Wyjątkowy weekend z CETI - 23 i 25 października 2015

Przypominamy - to będzie zupełnie wyjątkowy weekend dla fanów i dla samego zespołu CETI. Grupa podsumuje swoje 25-lecie i trasę promującą najnowszy album "Brutus Syndrome" (która rozpoczęła się w styczniu pod patronatem medialnym m.in. Hard Rock Service) w sposób jedyny w swoim rodzaju. Koncerty z udziałem CETI , które czekają fanów 23 i 25 października, to wydarzenia o dużej skali i wymiarze artystycznym.

Czytaj


Deep Purple - Tomasz Szmajter, Roland Bury

Deep Purple - Tomasz Szmajter, Roland Bury

Na okładce IV wydania książki "Deep Purple" widnieje skład grupy w wersji Anno Domini 2014. To pewna różnica w porównaniu choćby ze słynną, pokrewną jej pozycją pióra Dave'a Thompsona "Smoke On The Water - Opowieść o dobrych nieznajomych", z której spoziera na nas skład najsłynniejszy. Jednak dla naszych rodzimych biografów purpurowej piątki, a zarazem zagorzałych fanów tychże, historia Deep Purple nie zakończyła się na rozwiązaniu tego najbardziej klasycznego składu

Czytaj


Deep Purple - Perfect Strangers

Deep Purple - Perfect Strangers

Tę płytę Purpli usłyszałem po raz pierwszy dopiero ponad dziesięć lat po jej wydaniu, teraz z kolei dla przypomnienia jej sobie również sięgam po ponad dekadzie przerwy. I co ciekawe, teraz podoba mi się ona bardziej niż kiedyś, a do tego jestem jeszcze gotów bluźnierczo twierdzić, że to niemal komercyjne wcielenie Deep Purple odpowiada mi bardziej, niż klasyczne dokonania zespołu.

Czytaj


Deep Purple - Fireball

Deep Purple - Fireball

Jeden z krążków, jaki najlepsze wrażenie robi słuchany ze starego winyla, chociaż wersja CD też ucieszy fana klasycznego hard rocka. Skoro już o wydawnictwach klasycznych mowa, to poza wokalistą Ianem Gillanem reszta zespołu za własny klasyk uznać go nie chce. Jest to o tyle dziwne, że była to pierwsza płyta Deep Purple, która dotarła w Wielkiej Brytanii do pierwszego miejsca na listach sprzedaży i że wypromowała tak rozpoznawalne hity jak Anyone's Daughter i singlowe Strange Kind Of Woman. W porównaniu z poprzednikiem jest to album, można by rzec, komercyjny - zniknęły gdzieś te jazgoty, pojawiło się więcej melodii, co zapewne wpłynęło na wzrost popularności grupy.

Czytaj


Deep Purple - In Rock

Deep Purple - In Rock

Pierwszy rzut oka na okładkę i naturalne stają się skojarzenia ze słynną Mount Rushmore, rzeźbą w skale przedstawiającą czterech amerykańskich prezydentów. Chyba Deep Purple było świadome, że nagrywając swój czwarty album studyjny tworzy coś wielkiego. Dziś nie ulega wątpliwości, że In Rock (1970 r.) to jedno z klasycznych wydawnictw hard rocka, jedna z płyt, od której wszystko się zaczęło. Na krążku pojawiają się po raz pierwszy wokalista Ian Gillan i basista Roger Glover, w takim składzie muzycy tworzą nową jakość.

Czytaj