Kanał wpisów

Tag - IN ROCK

Motörhead w studio - Jake Brown, Lemmy Kilmister

Motörhead w studio - Jake Brown, Lemmy Kilmister

"Motörhead w studio" można nazwać retrospektywnym "raportem ze studia", bowiem to właśnie tam przenosi czytelnika treść kolejnych kart książki. Ponad dwieście stron i siedemnaście rozdziałów podług dyskografii zespołu (z dodatkowym uzupełnieniem od wydawcy polskiego) pozwala nam śledzić rozwój kariery Motörhead niemal wyłącznie przez pryzmat ich studyjnego dorobku. W odróżnieniu od typowych, przeładowanych skandalizującymi dykteryjkami biografii, kwestie pozamuzyczne są tu w przeważającej części zepchnięte na dalszy plan.

Czytaj


AC/DC. Diabelski Młyn - Mick Wall

AC/DC. Diabelski Młyn - Mick Wall

Mick Wall publikował biografie muzyczne począwszy od roku 1986, pisząc o takich tuzach rockowej i metalowej sceny, jak Iron Maiden, Bono (U2), Led Zeppelin, Metallica czy AC/DC. Czym jest ta ostatnia z wymienionych książek, wydana w 2012r. jako Hell Ain't A Bad Place To Be, a w Polsce rok później nakładem IN ROCK pod tytułem Diabelski młyn? Czy jest to saga braci Young czy komediodramat na podstawie losów niepokornego Bona Scotta? Czy też może próba nakreślenia portretów dwóch wokalistów tak różnych jak ogień i woda - Scotta i Briana Johnsona...?

Czytaj


Ja, Ozzy - Ozzy Osbourne, Chris Ayres

Ja, Ozzy - Ozzy Osbourne, Chris Ayres

Gdy to sam Książę Ciemności zasiądzie do spisywania historii swojego życia, można zapomnieć o nudzie. Rzecz jasna, wydawnictwo "Ja, Ozzy" (w oryginale "I Am Ozzy", wydawnictwo Grand Central Publishing) zostało przygotowane w kooperacji z dziennikarzem i pisarzem Chrisem Ayresem. Pisze on m.in. dla "Rolling Stone", "GQ" czy londyńskiego "The Times", a z Osbourne'em współprowadzi kolumnę "Ask Dr Ozzy" w "The Sunday Times Magazine". Możemy tylko przypuszczać, na ile chaotyczną i tym samym trudną w odbiorze mogłaby się okazać niniejsza biografia, gdyby nie dyskretny szlif Ayresa....

Czytaj