Kanał wpisów

Tag - GAD Records

Savana (fot. Barbara Butowska)

Savana - wywiad

Brani przez słuchaczy za zespół z zagranicy, mieli potencjał, by stać się eksportową dumą naszego kraju. Na przeszkodzie stanęła jednak sytuacja polityczna pierwszej połowy lat osiemdziesiątych... Podcięte zespołowi skrzydła zaowocowały ostatecznym rozwiązaniem zespołu w 1985r. Wreszcie w 2015 roku, dzięki wysiłkom GAD Records, trójmiejska Savana powraca po trzydziestu latach od zakończenia działalności artystycznej. Hard Rock Service udało się dotrzeć do Marka Tomaszewskiego (śpiew, gitara) i Krzysztofa Jarkowskiego (gitary, instrumenty klawiszowe) i zachęcić niegdyś współtworzących Savanę muzyków do wspomnień...

Czytaj


Savana - Savana (1984/2015 - reedycja)

Savana - Savana (reedycja)

Z jakim przyjęciem ze strony słuchaczy spotykałby się w czasach PRL-u polski zespół, którego utwory charakteryzowała nienaganna angielszczyzna...? "Dziewczyny po koncertach były bardzo zdziwione, że tak dobrze mówimy po polsku", czytamy w książeczce dołączonej do reedycji płyty Savana, wydanej po raz pierwszy w 1984r. Jak dowodzi dalsza historia tej trójmiejskiej formacji, na peerelowskiej scenie zdominowanej przez zespoły polskojęzyczne biegłość w mowie Szekspira była raczej przeszkodą, aniżeli komercyjnym atutem. Pomimo zakończenia działalności w 1985r. nagrania Savany nie zostały jednak zapomniane. Z zakurzonych półek w archiwum wydobyła je wytwórnia GAD Records. Efektem tych prac jest reedycja debiutanckiego albumu grupy - Savana, pierwotnie wydanego przez polonijną firmę fonograficzną Arston.

Czytaj


Savana, fot: archiwum

Savana - brytyjski rock z... Trójmiasta? Kultowy album reedytuje GAD Records

Firma GAD Records reedytuje album Savana trójmiejskiej grupy o tej samej nazwie. To jedyne nagranie formacji, swego czasu porównywanej do Camel, Wishbone Ash czy Dire Straits.Savana ukaże się na nośniku CD, wzbogacona o dwa nagrania dodatkowe (w tym znany z Listy Przebojów Trójki "Przyszedł zły") i obszerną książeczkę ze szczegółowymi informacjami na temat historii zespołu.

Czytaj


Soundedit '15

"I Am The Sound" - Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit '15

Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit odbędzie po raz siódmy w Łodzi. Tradycyjnie już Soundedit to nie tylko koncerty, ale przede wszystkim spotkania, warsztaty i prelekcje wybitnych gości. Jak co roku Łódź odwiedzą producenci, kompozytorzy i artyści odpowiedzialni za brzmienie wielu legendarnych płyt, singli i nagrań. Podczas tegorocznej edycji można będzie się dowiedzieć, jak organizuje się takie wydarzenia jak Live Aid, jak pracowało się na planie The Wall, jak powstało słynne "Smoke On The Water" czy "Child In Time". Organizatorzy planują również niepowtarzalne koncerty. Hasło tegorocznej odsłony Festiwalu to "I Am The Sound".

Czytaj


Ryszard Sygitowicz - Bez grawitacji

Ryszard Sygitowicz - Bez grawitacji (reedycja)

W przypadku polskiej sceny muzycznej kamieniem milowym w temacie gitarowej muzyki instrumentalnej był wydany w 1985r. nakładem wydawnictwa Wifon album Ryszarda Sygitowicza Bez grawitacji. Pochodząca z niego popularna kompozycja Cavalcado to tylko jeden z wielu powodów, by ponownie sięgnąć po to wydawnictwo. Przede wszystkim to świadectwo talentu wykonawczego i kompozytorskiego samego Sygitowicza, multiinstrumentalisty znanego choćby z Perfectu czy współpracy z rozlicznymi artystami muzyki rockowej i popowej. Wartość historyczna jego płytowego debiutu solowego przeplata się zatem nieustannie z muzyczną. Czyni to z krążka pozycję obowiązkową w każdej kolekcji nagrań. Spełnienie tego obowiązku znacząco ułatwiła zaś w tym roku wytwórnia GAD Records wraz ze znakomicie wydaną reedycją Bez grawitacji. Dzięki staraniom wytwórni, album ukazał się po raz pierwszy w całości na płycie kompaktowej.

Czytaj


Ryszard Sygitowicz - Bez grawitacji

GAD Records wznawia "Bez grawitacji" Ryszarda Sygitowicza

Debiutancki album Ryszarda Sygitowicza (znanego przede wszystkim z grupy Perfect) sprzedał się w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy. W Wielkiej Brytanii otrzymywał od recenzentów noty wyższe od płyt Carlosa Santany. Po jego nagraniu muzyk odbierał i nagrody od Aleksandra Kwaśniewskiego, i listy gratulacyjne z... Watykanu. Sporo, jak na album, którego nikt nie planował. Trzydzieści lat później GAD Records wznawia na CD legendarne wydawnictwo gitarzysty zatytułowane Bez grawitacji.

Czytaj