Kanał wpisów

Tag - Exlibris

Riku Turunen (Exlibris)

Exlibris – nowy singiel, nowy skład

Warszawscy heavy metalowcy z Exlibris zaprezentowali teledysk tekstowy do zupełnie nowego utworu. Harmony Of The Spheres to pierwsza zapowiedź nowego materiału grupy i jednocześnie pierwsze nagranie po zmianach w składzie zespołu. Krzysztofa Sokołowskiego, który opuścił zespół w sierpniu zeszłego roku, zastąpił fiński wokalista Riku Turunen.

Czytaj


Rock Hard Ride Free Festiwal, 24-26.06.2016r., Goleniów

Rock Hard Ride Free 2016 - heavy metal i ryk silników w Goleniowie

W Goleniowskim Parku Przemysłowym w dniach 24-26 czerwca odbędzie się impreza pod hasłem Rock Hard Ride Free. Połączenie zlotu motocyklowego z festiwalem muzycznym uświetni obecność takich tuzów ciężkiego grania, jak Saxon, Candlemass czy Behemoth. Wystąpią także m.in. Anti Tank Nun, Chainsaw czy Exlibris.

Czytaj


Exlibris i Riku Turunen - Rock Hard Ride Free, Goleniów, 25-06-2016

Exlibris + Riku Turunen na Rock Hard Ride Free w Goleniowie

Exlibris 25 czerwca 2016r. wystąpi jako headliner drugiej sceny na festiwalu Rock Hard Ride Free w Goleniowie. Będzie to występ szczególny, gdyż razem z muzykami formacji na scenie na scenie pojawi się pochodzący z Finlandii wokalista Riku Turunen.

Czytaj


Exlibris 2015

Koncertowe DVD Exlibris - uchylamy rąbka tajemnicy

Warszawska formacja Exlibris pokazała kolejny klip z nadchodzącego DVD koncertowego. Na początku tego roku zespół zarejestrował koncert promujący drugą płytę Aftereal, który niebawem zostanie wydany w formie DVD i w wersji HD. Szczegóły dotyczące wydania oraz zawartości DVD pojawią się niebawem.

Czytaj


Exlibris - Aftereal

Exlibris - Aftereal

Nie od dziś wiadomo, że szeroko pojęta muzyka rockowa i metalowa niecodziennymi kolaboracjami stoi, bezczelnie przekraczając granice podziałów gatunkowych i robiąc nieopisany bałagan w szufladkach, do których mozolnie próbują upchnąć muzyków skrupulatni "znawcy" tematu... Tak jest i na nowej płycie warszawskiej formacji Exlibris, o której nader często wspomina się w kontekście zaskakującego gościa specjalnego w jednym z nagrań. Jest nim bowiem... Zbigniew Wodecki. A przecież to nie koniec wielkich nazwisk w nagraniach. W połączeniu z sukcesem, jaki odniosła na naszym rynku poprzednia płyta zespołu Humagination, oczekiwania wobec Aftereal były zatem spore. Czy muzykom udało się im sprostać?

Czytaj


Exlibris 2014

Exlibris premierowo w Proximie

W dniu 8 stycznia 2015 r. heavy metalowcy z Exlibris w rozszerzonym składzie zagrają w warszawskiej Proximie premierowy koncert promujący niedawno wydaną płytę zatytułowaną Aftereal. Występ według zapewnień grupy ma obfitować w efekty pirotechniczne i będzie filmowany. Więcej szczegółów...

Czytaj