Kanał wpisów

Tag - Europe

Europe 03-11-2015 (Metal Mind Productions)

Relacja z koncertu Coria/The Vintage Caravan/Europe, 03-11-2015

Są zespoły, które pomimo bogatego i w sensie ilościowym, i jakościowym dorobku w przedziwny sposób zostały zaszufladkowane jako tzw. "gwiazda jednego przeboju". Na nic dekady istnienia, mozolnie wypracowana renoma i rozbudowana dyskografia... Gdy w tym roku (już po raz kolejny w swej historii) zawitał do nas szwedzki kwintet Europe, znakomita większość mniej wyspecjalizowanych w muzyce rockowej mediów mogła wywołać u fanów dość gwałtowne reakcje. Nie obyło się zapewne bez zgrzytania zębów na widok nagłówków takich jak "The Final Countdown zabrzmi w Warszawie". O ile bowiem nieśmiertelnego przeboju z 1986r. faktycznie nie mogło zabraknąć na koncercie, o tyle zespół powrócił nad Wisłę przede wszystkim w ramach promocji najnowszego albumu War Of Kings.

Czytaj


The Vintage Caravan (photo source: Nuclear Blast)

The Vintage Caravan - wywiad

"Jak dotąd, widzieliśmy stację benzynową i bramki poboru opłat..." Tak zaczynają swoją wypowiedź muzycy z The Vintage Caravan, gdy zapytać ich o wrażenia z pierwszej podróży do Polski. Jest wczesny wieczór 3 listopada, gdy siedzę z nimi trzema za kulisami w warszawskim klubie Progresja Music Zone. Za około trzy godziny, to dynamiczne trio z Islandii - Óskar Logi (śpiew, gitara), Alexander Örn (gitara basowa) and Stefán Ari (perkusja) - rozkołysze publiczność swoim występem, otwierając już po raz ostatni koncert Europe w ramach tegorocznej trasy War Of Kings Tour... Choć próba dźwięku grupy dobiegła już końca, trzem muzykom nie dane jest odpocząć. Czeka ich przesłuchanie dla Hard Rock Service - będziemy dyskutować o ostatnich doświadczeniach nabytych przez zespół w ramach wspólnej trasy z Europe, ich trzecim albumie Arrival, islandzkiej scenie muzycznej i planach na przyszłość.

Czytaj


The Vintage Caravan (photo source: Nuclear Blast)

The Vintage Caravan - interview

"So far we've seen a gas station and the road toll spots..." That's what the musicians from The Vintage Caravan say when asked about their initial impression of Poland. It's the early evening on November the 3rd and I'm sitting with these three guys backstage in Progresja Music Zone club in Warsaw. In about three hours from now, the Icelandic power trio of Óskar Logi (vocals, guitar), Alexander Örn (bass guitar) and Stefán Ari (drums) will rock the house, supporting Europe on what is going to be their very last performance of the War Of Kings Tour... Although the group's soundcheck is already finished, there's no rest for the trio as they're going to be interrogated exclusively for Hard Rock Service. We're on to discuss the band's recent experience of touring with Europe, their third album Arrival, the Icelandic music scene and their future plans.

Czytaj


Europe - War Of Kings

Europe - War Of Kings

Europe powrócił w tym roku z nowym materiałem. Następca Bag Of Bones z 2012 roku brzmi całkiem nieźle. Zespół kojarzony z nieśmiertelnym The Final Countdown wciąż potrafi tworzyć świetne kawałki. Szczyt kariery tego szwedzkiego zespołu przypadł na lata '80, kiedy to wiele zespołów ciągnęło karierę, mając na koncie jeden przebój. Europe nie był wyjątkiem, chociaż w ich dorobku jest cała masa dobrych, rockowych nagrań. Rock the Night, Carrie czy Open Your Heart to tylko z niektórych popularnych do dziś przebojów, które zna każdy lubujący się w muzyce rockowej tamtych lat.

Czytaj


The Vintage Caravan

The Vintage Caravan i Coria rozgrzeją fanów Europe

O zaplanowanym na listopad br. koncercie Europe w Polsce donosiliśmy już Wam "tutaj. Niedawno poznaliśmy więcej szczegółów dotyczących występu szwedzkiej grupy w naszym kraju. Wiemy już, że na scenie warszawskiej Progresji gwiazdę wieczoru poprzedzą dwa zespoły - pochodzący z Islandii The Vintage Caravan oraz polski skład Coria.

Czytaj


Europe - War Of Kings

Europe w listopadzie powraca do Polski

Już za kilka miesięcy nasz kraj ponownie odwiedzi szwedzka formacja Europe. Koncert zaplanowany na 3 listopada br. odbędzie się w ramach trasy promującej 10. studyjny album War Of Kings w warszawskim klubie Progresja. Organizatorem imprezy jest Metal Mind Productions. Szczegóły dotyczące zespołu poprzedzającego występ Europe nie są jeszcze znane.

Czytaj


Europe 2014

Europe i ekspresyjna płyta w 2015 r.

Niemiecka wytwórnia UDR Records poinformowała, że podpisała kontrakt płytowy ze szwedzkim zespołem Europe. Na jego mocy ukaże się na początku przyszłego roku dziesiąty już krążek studyjny w karierze formacji Joey'a Tempesta. Tytuł krążka pozostaje jeszcze nieznany, wiadomo natomiast, że jego producentem będzie Dave Cobb (Rival Sons). W ramach promocji płyty zespół wyruszy w trasę koncertową, która rozpocznie się w marcu 2015 r. w Dublinie.

Czytaj


Europe - Bag Of Bones

Europe - Bag Of Bones

W zeszłym roku grupa Europe obchodziła 30-lecie swojego istnienia, z tej okazji zagrali jubileuszowy koncert na Sweden Rock, byłem, przeżyłem, okazali się świetni, mimo upływu lat. Właściwie to było 30-lecie wydania debiutanckiej płyty, ale nie bądźmy aż tak skrupulatni. Od zespołu Europe zaczęła się moja przygoda z rockiem, gdzieś w odległym 1986 roku, kiedy osiągnęli pierwszy poważny sukces. Później otrzymałem od nich wspaniały prezent w postaci krążka Out Of This World, po czym sromotnie rozczarowałem się wydawnictwem Prisoners In Paradise.

Czytaj


Rozkołysali Noc Kupały - relacja z koncertu Europe, 19-06-2010

19 czerwca miłościwie nam panującego A. D. 2010 wszystkie drogi prowadziły do Warszawy, na Plac Defilad. Tam, w cieniu słynnego architektonicznego "daru Stalina", zebrali się bowiem fani z Polski, Litwy, Bułgarii, Włoch, Niemiec, Brazylii (!) oraz - zapewne - wielu innych nacji, by uczestniczyć w pierwszym od osiemnastu lat polskim koncercie szwedzkiej hard rockowej grupy Europe. A wszystko to w ramach "Wianków nad Wisłą", darmowej imprezy z okazji nocy świętojańskiej, pierwotnie mającej odbyć się na Podzamczu i zwyczajowo obejmującej koncerty, pokazy i happeningi. Mimo wielu zmian w programie imprezy, jej najważniejszy punkt pozostał niezmieniony i tak 19 czerwca już od siódmej rano doświadczałam uroków prawie czterogodzinnej jazdy PKP, zmierzając nieuchronnie w kierunku stolicy.

Czytaj