Kanał wpisów

Tag - Divine Weep

Divine Weep, Gutter Sirens, Lux Perpetua w Warszawie 2 września 2016

Power metalowe święto w stolicy

Na 2 września zaplanowano w warszawskim klubie VooDoo koncert trzech zespołów heavy/power metalowych. Jest on częścią trasy koncertowej Tour of the Ages 2016 białostockiego Divine Weep, który promuje album Tears of the Ages wydany na początku roku przez Stormspell Records. Zespół podpisał niedawno kolejny kontrakt na ponowne wydanie płyty z Metal Scrap Records Inc., więc będzie to podwójna premiera.

Czytaj


Divine Weep

Divine Weep - wywiad

Divine Weep potrafi zaskoczyć. Słuchając ich najnowszego albumu "Tears Of The Ages", aż trudno uwierzyć, że korzenie tej białostockiej grupy sięgają stylistyki... black metalowej. Muzycy nie odcinają się jednak od swojej przeszłości, czego wyraz dali na łamach Hard Rock Service. Oczywiście rozmowa z nimi nie zawężyła się tylko do tej kwestii. Gitarzysta Bartosz Kosacki oraz basista Janusz Grabowski podzielili się z nami także refleksją na temat zawartości najnowszego krążka i wielu detali z nim związanych. Nie zabrakło wątku najbliższych planów zespołu, przede wszystkim koncertowych.

Czytaj


Divine Weep - Tears Of The Ages (2015)

Divine Weep - Tears Of The Ages

Najnowszy, pełnowymiarowy krążek zatytułowany Tears Of The Ages Divine Weep wydał już jako kwintet - z Igorem Tarasewiczem na wokalu (na poprzedniej płycie Age Of The Immortal śpiewał gitarzysta, Bartosz Kosacki). I już na etapie trzymania płyty w dłoniach widać olbrzymi krok naprzód. Szata graficzna nowego wydawnictwa robi spore wrażenie i nic w tym dziwnego, bowiem odpowiedzialny za nią jest Piotr Szafraniec (wcześniej współpracował na tej niwie m.in. z CETI, Wardrum, Thy Disease czy Lost Soul). Okładka sugeruje symboliczne zetknięcie się współczesności z artefaktami lat minionych, przy czym tarcza i miecz to już wręcz kanon power metalowego obrazowania... A jak przekłada się to na konkretne dźwięki zarejestrowane przez zespół w studiu?

Czytaj


Night Mistress/Nocny Kochanek

Nocny Kochanek wyrusza na łowy

Night Mistress vel Nocny Kochanek nie spoczywa na laurach. Po wydaniu w 2014r. anglojęzycznej płyty Into The Madness, z której recenzją nasi czytelnicy mieli okazję zapoznać się tutaj, muzycy nie tylko nagrywają obecnie polskojęzyczny album, ale i jako Nocny Kochanek wkrótce wyruszają w szeroko zakrojoną trasę koncertową pod hasłem HEWI METAL PANY 2015!. W jej ramach odwiedzą m.in. Warszawę, Łódź, Kraków, Katowice, Toruń, Bydgoszcz czy Szczecin, a towarzyszyć im będą takie formacje, jak SteelFire, Divine Weep czy ThermiT.

Czytaj


Divine Wheep 2015

Divine Weep z nową płytą i teledyskiem

Pochodząca z Białegostoku heavy metalowa formacja Divine Weep przygotowuje się do nagrania drugiego albumu, będącego następcą wydanego w 2013 roku Age Of The Immortal. Sesję nagraniową zaplanowano wstępnie na marzec 2015 roku w renomowanym studio Hertz (Vader, Behemoth, Decapitated). Realizatorami będą Piotr Polak i Sławek Wiesławski, natomiast miksem i masteringiem zajmie się Wojtek Wiesławski.

Czytaj