Kanał wpisów

Tag - Dio

King of Rock'n'Roll - III edycja koncertu ku pamięci Ronniego Jamesa Dio + trasa towarzysząca, maj/czerwiec 2016

Relacja z King Of Rock And Roll - koncertu ku pamięci Ronniego Jamesa Dio (edycja 2016, W-wa)

W czwartek, 19 maja 2016, w warszawskim klubie Proxima odbyła się trzecia edycja koncertu King Of Rock And Roll, poświęconego pamięci Ronniego Jamesa Dio - wokalisty zespołów Rainbow, Black Sabbath czy Dio, który opuścił rodzinę rockowo-metalową w 2010 roku. Hard Rock Service w osobie Qstosza też tam był i R.J.D. wspominał...

Czytaj


Koncerty w hołdzie Ronniemu Jamesowi Dio - maj i czerwiec 2016

Organizatorzy koncertów w hołdzie Ronniego Jamesa Dio na tropie tekstowych znaczeń

Seria koncertów w hołdzie Ronniemu Jamesowi Dio - tegoroczna, trzecia edycja wydarzenia znanego pod hasłem "King Of Rock'n'Roll" - już niebawem. Z tej okazji organizatorzy przedsięwzięcia postanowili zbadać tajemnicę kryjącą się za jednym z najbardziej enigmatycznych tekstów Małego Człowieka o Wielkim Głosie. Śledztwem objęty został legendarny "Holy Diver", pochodzący z płyty o tym samym tytule, a wydanej w 1983r.

Czytaj


King of Rock'n'Roll - III edycja Memoriału Ronniego Jamesa Dio + trasa towarzysząca, maj/czerwiec 2016

King of Rock'N'Roll - Memoriał DIO 2016: więcej koncertów i zagraniczni goście

"Heaven and Hell"? Każdy szanujący się fan rocka i metalu wie, że to utwór Black Sabbath. I każdy wie, czyj głos go wyśpiewywał. Był to głos Ronniego Jamesa Dio, jednego z najwybitniejszych wokalistów w historii, który zmarł w wyniku choroby nowotworowej w 2010 r. Zespół Scream Maker zapowiedział właśnie trzecią edycję memoriału poświęconego Dio.

Czytaj


Last In Line

Last In Line: pierwsza płyta i teledysk

Ponad rok temu donosiliśmy Wam o zawiązaniu się grupy Last In Line, zrzeszającej instrumentalistów klasycznego składu formacji Dio. Początkowo ich pierwszy album miał ukazać się w bieżącym roku, jednak premierę przesunięto ostatecznie na luty 2016. Znamy już tytuł i tracklistę wydawnictwa oraz teledysk do pierwszego singla...

Czytaj


King Of Rock And Roll - koncert ku pamięci Ronniego Jamesa Dio, edycja 2015

Relacja z King Of Rock And Roll - koncertu ku pamięci Ronniego Jamesa Dio (edycja 2015)

W pamięci wszystkich, którzy 14 maja spędzili w murach warszawskiej Proximy ponad trzy godziny pod sceną, pozostaną zatrzymane w kadrze obrazy kolejnych występów, brzmienia poszczególnych głosów i kolejnych klasyków Dio, spajane przez solidny akompaniament Scream Maker i Łukasza Jakubowicza. Przyjacielska, swobodna atmosfera, która trwała jeszcze długo po wybrzmieniu ostatnich akordów Stars. I świadomość, że w roku, na który przypadła piąta rocznica śmierci Ronniego Jamesa Dio, pamięć wielkiego wokalisty została w naszym kraju uczczona w sposób właściwy i godny.

Czytaj


Koncert ku pamięci Dio 2015

Memoriał Dio z Alessandro Del Vecchio i zapowiedź video

Memoriał Dio coraz bliżej! Jako jeden z patronów medialnych majowego koncertu ku pamięci Ronniego Jamesa Dio podajemy za organizatorami elektryzującą wiadomość. Tegoroczną edycję, podobnie jak w zeszłym roku, uświetni swą obecnością włoski producent i muzyk, nadworny producent wytwórni Frontiers Records - znany dobrze czytelnikom Hard Rock Service Alessandro Del Vecchio. Zachęcamy także do obejrzenia filmowej zapowiedzi koncertu autorstwa Jaśka Radosza.

Czytaj


Last In Line 2014

Członkowie Dio w Last In Line

30 lat po nagraniu legendarnej płyty Holy Diver oryginalni członkowie Dio (bez nieżyjącego już Jamesa) postanowili zejść się ponownie i w towarzystwie klawiszowca Claude'a Schnella (grał wcześniej z zespołem na koncertach) oraz nowego wokalisty, Andrew Freemana, znów koncertować razem oraz zarejestrować nowy materiał. Muzycy przybrali sobie nazwę Last In Line - od jednej z pierwszych płyt zespołu Dio.

Czytaj