Kanał wpisów

Tag - Deep Purple

Ian Gillan z Don Airey Band oraz Orkiestrą Symfoniczną w Polsce - 19 listopada 2016

Ian Gillan z Don Airey Band oraz Orkiestrą Symfoniczną w Polsce

Jak niedawno ogłosiło Cinematographer Productions, 19 listopada 2016 w warszawskiej Hali Koło przy ul. Obozowej 60 wystąpi legendarny wokalista Deep Purple, Ian Gillan. Wystąpi on w repertuarze Deep Purple w towarzyszeniu Don Airey Band oraz Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej. Początek koncertu jest przewidywany na godzinę 20:00.

Czytaj


Whitesnake 2015 (fot. Ash Newell, źródło: Frontiers Records)

X Festiwal Legend Rocka - zagrają m.in. Deep Purple oraz Whitesnake

Powoli klaruje się skład przyszłorocznego Festiwalu Legend Rocka, odbywającego się w Dolinie Charlotty w Strzelinku k/Słupska. Już kilka dni temu ogłoszono, że w ramach X. edycji imprezy do naszego kraju powróci Deep Purple. Teraz wiadomo także, że kilkanaście dni później na scenie Amfiteatru w Dolinie Charlotty pojawi się dowodzony przez Davida Coverdale'a zespół Whitesnake.

Czytaj


IV Memoriał Jona Lorda

"Souls having touched are forever entwined..." Relacja z Made In Warsaw - IV Memoriału Jona Lorda

Znów w dniu przypadającym dokładnie trzy miesiące po kolejnej rocznicy śmierci Jona Lorda - 16 października - w Warszawie rozbrzmiały ponownie potężne dźwięki Hammondów i jedne z najsłynniejszych blackmore'owskich riffów. Ci, którzy rok temu wspólnie celebrowali pamięć jednego z największych muzyków rockowych wszech czasów, odnajdywali znajome twarze zarówno wśród zgromadzonej publiczności, jak i na scenie... Właśnie 16 października w klubie Proxima odbyła się bowiem czwarta już edycja przedsięwzięcia warszawskiego składu Made In Warsaw - Memoriał Jona Lorda.

Czytaj


Deep Purple 2015

Wkrótce dwudziesta płyta od Deep Purple

W styczniu 2016 grupa Deep Purple wchodzi do studia celem nagrania następczyni płyty Now What?! z 2013 roku. Nagrania mają ujrzeć światło dzienne jeszcze w 2016 roku. Jak potwierdził gitarzysta grupy Steve Morse, prace nad materiałem już trwają, a produkcją podobnie jak w przypadku Now What?! zajmie się Bob Ezrin (KISS, Pink Floyd, Alice Cooper, Kansas etc.)

Czytaj


CETI - Akordy Słów (Poznań) oraz występ z Deep Purple (Łódź)

Wyjątkowy weekend z CETI - 23 i 25 października 2015

Przypominamy - to będzie zupełnie wyjątkowy weekend dla fanów i dla samego zespołu CETI. Grupa podsumuje swoje 25-lecie i trasę promującą najnowszy album "Brutus Syndrome" (która rozpoczęła się w styczniu pod patronatem medialnym m.in. Hard Rock Service) w sposób jedyny w swoim rodzaju. Koncerty z udziałem CETI , które czekają fanów 23 i 25 października, to wydarzenia o dużej skali i wymiarze artystycznym.

Czytaj


Soundedit '15

"I Am The Sound" - Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit '15

Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit odbędzie po raz siódmy w Łodzi. Tradycyjnie już Soundedit to nie tylko koncerty, ale przede wszystkim spotkania, warsztaty i prelekcje wybitnych gości. Jak co roku Łódź odwiedzą producenci, kompozytorzy i artyści odpowiedzialni za brzmienie wielu legendarnych płyt, singli i nagrań. Podczas tegorocznej edycji można będzie się dowiedzieć, jak organizuje się takie wydarzenia jak Live Aid, jak pracowało się na planie The Wall, jak powstało słynne "Smoke On The Water" czy "Child In Time". Organizatorzy planują również niepowtarzalne koncerty. Hasło tegorocznej odsłony Festiwalu to "I Am The Sound".

Czytaj


CETI 2015

CETI: koncert przed Deep Purple, kolejny singiel

Wciąż sporo dzieje się w obozie CETI. Wczoraj oficjalnie potwierdzono, że zamiast kalifornijskiego Rival Sons przed łódzkim koncertem Deep Purple 25.10 zagra właśnie formacja dowodzona przez Grzegorza Kupczyka. Jesień to także kolejne koncerty (m.in. Rokosowo, Memoriał Jona Lorda czy krótka trasa po Niemczech) oraz premiera kolejnego singla promującego "Brutus Syndrome".

Czytaj


Rival Sons

Rival Sons rozgrzeje purpurową publiczność

W ostatnich dniach Metal Mind Productions, organizator październikowego koncertu Deep Purple w Łodzi, ogłosiło, że Iana Gillana i spółkę poprzedzi występ formacji Rival Sons. Kalifornijski zespół powstał w 2009 roku, a w ciągu swojej kariery supportował już rozliczne zespoły parające się różnymi odmianami hard rocka i heavy metalu - m.in. AC/DC, Alice'a Coopera, Kid Rocka czy Evanescence. Samo Rival Sons często porównywane jest w swojej twórczości do Led Zeppelin, Free, Bad Company, The Doors czy właśnie... Deep Purple.

Czytaj


Whitesnake - The Purple Album

Biały Wąż oblewa się purpurą

Zaskakujące wieści docierają z obozu zespołu Whitesnake. Na dwunastym w ich karierze albumie zatytułowanym The Purple Album nie znajdzie się bowiem materiał premierowy, a... ponownie nagrane z muzykami Whitesnake utwory Deep Purple z czasów tzw. Mark III i Mark IV, a więc okresu, kiedy w purpurowym składzie występował David Coverdale.

Czytaj


Deep Purple 2014

Deep Purple nad Wisłą dopiero w przyszłym roku

Fani Deep Purple mogą pomału szykować się na koncert brytyjskich pionierów hard rocka. Grupa wystąpi dopiero 25 października 2015 r. w łódzkiej Atlas Arenie. Organizatorem koncertu jest Metal Mind Productions. Po wielkim sukcesie, jaki przyniósł zespołowi ostatni krążek Now What?!, formacja nie zwolniła tempa - Deep Purple pracuje już nad nowym albumem!

Czytaj