Kanał wpisów

Tag - CETI

CETI - Snakes Of Eden (2016)

CETI ujawnia okładkę albumu "Snakes Of Eden"

Grupa CETI ujawniła właśnie okładkę do swojego nowego albumu Snakes Of Eden, który premierę będzie miał na początku października. Muzycy w czerwcu ukończyli pracę w studio, a teraz zespół zaakceptował okładkę, którą przygotował dla nich Piotr Szafraniec. CETI współpracowało z artystą również przy poprzednim albumie Brutus Syndrome.

Czytaj


CETI - fot. Justyna Szadkowska

CETI zakończyło prace w studio na nowym albumem - premiera jesienią

Muzycy CETI zakończyli właśnie nagrania na nową płytę "Snakes Of Eden", która ukaże się jesienią tego roku. Artyści nie kryją swojego zadowolenia z zarejestrowanego materiału i czasu spędzonego wspólnie na pracy.

Czytaj


CETI - Stereo Live Music Club, Nysa, 18 czerwca 2016

CETI w Stereo Live Music Club - Nysa, 18 czerwca

Znamy daty letnich koncertów zespołu CETI. Przed zaplanowanymi koncertami plenerowymi grupa jeszcze w czerwcu zawita do Stereo Live Music Club w Nysie, gdzie da koncert w dniu 18 czerwca. Potem już będzie można zobaczyć zespół wyłącznie w plenerze i będą to otwarte koncerty w Chodzieży, Rokosowie i na tegorocznym przystanku Woodstock.

Czytaj


CETI na 22 Przystanku Woodstock - 14 lipca 2016

CETI zagra na tegorocznym przystanku Woodstock, nowa płyta w przygotowaniu

Kilka dni temu ujawniono, że zespół CETI został zaproszony na tegoroczny Przystanek Woodstock. Jak ogłosił Jerzy Owsiak w audycji "Się Kręci" w radiowej Trójce, dowodzona przez Grzegorza Kupczyka formacja zagra w dniu 14 lipca po godz. 17:00 na drugiej scenie festiwalu. Równocześnie z obozu CETI docierają także informacje dotyczące przygotowania nowej płyty.

Czytaj


CETI w Holandii w ramach festiwalu Very 'Eavy - 23.04.2016

CETI pierwszym w historii zespołem z Polski na festiwalu Very 'Eavy w Holandii

Pod koniec kwietnia CETI wyrusza do krainy wiatraków. Zespół pod wodzą Grzegorza Kupczyka ma w planach występ w holenderskiej telewizji oraz koncert w ramach Very 'Eavy Festival u boku m.in. Uli Jona Rotha, byłego muzyka zespołu Scorpions i gitarzysty uznawanego za jednego z najlepszych na świecie.

Czytaj


Grzegorz Kupczyk (fot. Justyna Szadkowska)

Grzegorz Kupczyk (CETI) - wywiad

Rok 2015 był dla zespołu CETI oraz jego lidera wyjątkowo intensywny. Bieżący zapowiada się równie ciekawie. Stąd też w przeprowadzonej niedawno kolejnej rozmowie z Grzegorzem Kupczykiem nie zabrakło ani szczerej refleksji na temat minionych dwunastu miesięcy w działalności CETI i jego życiu artystycznym, ani też kwestii planów na najbliższą przyszłość.

Czytaj


CETI w obiektywie Justyny Szadkowskiej

CETI zagra u naszych południowych sąsiadów

Grupa CETI rozpoczyna koncertowy rok za granicami Polski. 5 lutego muzycy zagrają w klubie Barba Negra Music Club w stolicy Węgier na zaproszenie tamtejszego zespołu Hungarica. 23 marca polska hard rockowa grupa zawita natomiast do Pragi, by zagrać koncert w ramach XXIII Międzynarodowego Prague Cinema Festival Febio.

Czytaj


CETI - From Vault To Universe (2015)

"From Vault To Universe" - wydawnictwo na podsumowanie jubileuszu CETI

Na 20 listopada zaplanowano ostateczną premierę jubileuszowego, dwupłytowego wydawnictwa zespołu CETI From Vault To Universe, wydanego nakładem Metal Mind Productions na podsumowanie ćwierćwiecza działalności formacji. Na dwóch krążkach znajdą się wyselekcjonowane utwory ze studyjnego dorobku zespołu oraz szczególnie ważne zdaniem muzyków wykonania koncertowe (w tym także covery). W związku z premierą jubileuszowego wydawnictwa, zespół przygotowuje się do trasy koncertowej za zachodnią granicą.

Czytaj


Hungarica - koncerty z okazji Narodowego Święta Niepodległości 2015

Hungarica na pięciu koncertach w Polsce

Latem ukazała się polskojęzyczna płyta węgierskiego zespołu Hungarica. Album zatytułowany Przybądź wolności (Jöjj el szabadság) dostępny jest zarówno na Węgrzech, jak i na rynku polskim. Na płycie wystąpiły gościnnie dwie legendy polskiego rocka: Andrzej Nowak (TSA, Złe Psy) oraz Grzegorz Kupczyk (ex-Turbo, CETI). Po sukcesie letnich koncertów zespół otrzymał zaproszenie na listopadowe tournée po Polsce, na które złożą się występy w pięciu miastach. Hungarica uczci swoimi koncertami Narodowe Święto Niepodległości.

Czytaj


CETI - plakat promujący koncert Akordy Słów

Relacja z koncertu "Akordy Słów" na 25-lecie zespołu CETI i Listy Przebojów Radia Merkury, 23-10-2015

W biografii zespołu CETI często podkreśla się muzyczne wykształcenie jego założycieli - Grzegorza Kupczyka i Marii "Marihuany" Wietrzykowskiej. To właśnie ci poznańscy muzycy w 2008r. jako pierwsi w Polsce zaprezentowali na scenie muzyczny spektakl zaaranżowany wokół utworów z ich dorobku zamkniętych w partyturze symfonicznej, przy współuczestnictwie orkiestry symfonicznej w pełnym składzie oraz chóru. W tym roku, u schyłku udanej trasy koncertowej Sons Of Brutus Tour (uważnie śledzonej od jej styczniowej inauguracji przez Hard Rock Service), zespół CETI ponownie powrócił do formuły Akordów Słów. Okazje ku temu były aż dwie. Jedna z nich to przypadające na październik 2014, a celebrowane przez następnych dwanaście miesięcy ćwierćwiecze formacji. Druga - 25-lecie Listy Przebojów poznańskiego Radia Merkury.

Czytaj