Kanał wpisów

Tag - Brian Johnson

AC/DC. Diabelski Młyn - Mick Wall

AC/DC. Diabelski Młyn - Mick Wall

Mick Wall publikował biografie muzyczne począwszy od roku 1986, pisząc o takich tuzach rockowej i metalowej sceny, jak Iron Maiden, Bono (U2), Led Zeppelin, Metallica czy AC/DC. Czym jest ta ostatnia z wymienionych książek, wydana w 2012r. jako Hell Ain't A Bad Place To Be, a w Polsce rok później nakładem IN ROCK pod tytułem Diabelski młyn? Czy jest to saga braci Young czy komediodramat na podstawie losów niepokornego Bona Scotta? Czy też może próba nakreślenia portretów dwóch wokalistów tak różnych jak ogień i woda - Scotta i Briana Johnsona...?

Czytaj


AC/DC

Trzeci teledysk i trasa koncertowa od AC/DC

Można już obejrzeć trzeci już teledysk AC/DC zrealizowany do utworu z ich ostatniego studyjnego albumu Rock Or Bust, który na naszych łamach doczekał się recenzji tutaj. Wideoklip do "Rock Your Blues Away" powstał w Los Angeles w lutym, zaraz po tym, jak zespół dał porywający występ na tegorocznej ceremonii rozdania nagród przemysłu muzycznego Grammy.

Czytaj


AC/DC - Rock Or Bust

AC/DC - Rock Or Bust

AC/DC to przede wszystkim bracia Angus i Malcolm Young. Nawet po śmierci charyzmatycznego wokalisty Bona Scotta potrafili się pozbierać i nagrać bestseller Back In Black, najlepiej sprzedający się album w historii rocka. Jeśli chodzi o muzykę, to w AC/DC za komponowanie odpowiada przede wszystkim Malcolm Young, no tak było przynajmniej do tej pory. Starszy z braci liderował też zespołowi we wczesnych latach istnienia, i to on postawił na Bona Scotta, usuwając z grupy Dave'a Evansa. Dlaczego o tym piszę? W zespole nie ma już Malcolma, zastąpił go siostrzenic Stevie Young, czyli można powiedzieć, wszystko zostaje w rodzinie.

Czytaj


AC/DC - Back In Black

AC/DC - Back In Black

W tym roku mija 30 rocznica śmierci Bona Scotta, kultowego wokalisty AC/DC, z którym grupa nagrywała w latach '70 ubiegłego wieku. Bon obok Angusa był tym członkiem zespołu, który najbardziej przyczynił się do sukcesu AC/DC i mimo że największe sukcesy komercyjne przyszły dopiero po śmierci Scotta, wielu uważa, że to właśnie płyty z jego udziałem są najlepsze i najbardziej szczere. Ja tam nie wiem. O ile rzeczywiście wokalnie bardziej odpowiada mi Scott, o tyle sam repertuar to powiedzmy fifty fifty. Za czasów Johnsona powstała przecież tak killerska płyta jak For Those About To Rock. Ale zanim pojawił się ten album, AC/DC wydali Back In Black, najlepiej sprzedającą się po dziś dzień płytę rockową.

Czytaj


AC/DC - Black Ice

AC/DC - Black Ice

Gorące anioły i zimne diabły na czarnym lodzie, czyli wielki powrót AC/DC. Oto album, na który czekałam z taką niecierpliwością chyba najdłużej w swoim życiu. Wreszcie jest!

Czytaj


AC/DC - Blow Up Your Video

AC/DC - Blow Up Your Video

Po Fly On The Wall bracia Young postanowili fanom zaserwować nieco lżejszy krążek, zdecydowanie bardziej nawiązujący do lat największej chwały zespołu (Back In Black). Ich starania jednak nie przyniosły zamierzonego rezultatu. Piętno końca lat '80 i tendencje, jakie wówczas panowały w hard rocku, wymogły na zespole pewne ustępstwa. Oczywiście nie można zakładać że AC/DC uciekło tak bardzo od wypracowanego przez siebie przed laty szablonu, ale to co otrzymujemy na Blow Up Your Video jest pewnym kompromisem.

Czytaj


AC/DC - Ballbreaker

AC/DC -Ballbreaker

Album Ballbreaker ukazał się 5 lat po słynnym The Razor's Edge, ale jeśli ktoś ma wątpliwości co do stylu braci Young po pięciu długich latach, dodam że AC/DC to AC/DC w najdrobniejszym detalu. No prawie. Produkcją tego krążka zajął się Rick Rubin, który między innymi wyprodukował killerski album Slayer Reign In Blood. Pracował on już z grupą nad utworem Big Gun znajdującym się na ścieżce dźwiękowej do filmu "Last Action Hero" i jakby sprawił, że AC/DC zabrzmiało ostrzej, bardziej metalowo (choć nie tak siermiężnie jak na płycie Fly On The Wall). Niech nikt jednak nie myśli, że oto bohaterowie rock and rolla z Antypodów zapragnęli nagle zagrać w stylistyce thrash metalowej.

Czytaj


AC/DC - Fly On The Wall

AC/DC - Fly On The Wall

Fly On The Wall to dosyć kontrowersyjna płyta w dorobku Australijczyków. Powstawała w czasie, kiedy była raczej tendencja do łagodzenia rockowego brzmienia syntezatorami, a tymczasem zespół nie tylko nie złagodził brzmienia, a jeszcze je wzmocnił i niestety mam wrażenie, że za bardzo. I nie dlatego, żebym uważał, że ciężkie brzmienie jest złe, ale ileż można. Przy tak jednostajnej dawce hałasu trudno nawet koncentrować się na wyłapywaniu tych charakterystycznych dla zespołu zagrywek.

Czytaj


AC/DC - Flick Of The Switch

AC/DC - Flick Of The Switch

Po sporym sukcesie albumu poprzedniego, który to był mocną hard rockową płytą, AC/DC nie mogło pozostać obojętne na fakt, że takie granie bardzo odpowiada fanom, a z drugiej strony zatęsknili za bardziej rock and rollowym luzem, jaki cechował choćby płytę Powerage. Jak wiadomo, trzy wcześniejsze płyty zespołu wyprodukował John "Mutt" Lange, nadając im surowe hard rockowe ale i potężne przebojowe brzmienie.

Czytaj


AC/DC - The Razor's Edge

AC/DC - The Razor's Edge

AC/DC to zespół w pełni przewidywalny. Nie trzeba sobie zadawać pytania, jaki materiał nagrają na kolejnej płycie. Oczywiście nagrają przeróbki swoich starych utworów, opatrzą je nowymi tytułami. Jedni słuchacze uwielbiają, jak ich ulubiony zespół wciąż się zmienia, eksperymentuje, inni z kolei wolą, jak grupa pozostaje wierna swojemu stylowi. Do tych drugich kierowany jest właśnie krążek The Razor's Edge...

Czytaj