Kanał wpisów

Tag - Alexander Örn

The Vintage Caravan

The Vintage Caravan w marcu znów w Polsce

Klasycznie rockowe islandzkie trio The Vintage Caravan nie zwalnia tempa. Po udanych trasach koncertowych z Europe i Avatarium młodzi muzycy tym razem ruszają w samodzielne tournée, zaplanowane na początek roku 2016. W jego ramach, po entuzjastycznym przyjęciu ich listopadowego występu przed Europe w Warszawie, dwukrotnie zagrają w Polsce.

Czytaj


Europe 03-11-2015 (Metal Mind Productions)

Relacja z koncertu Coria/The Vintage Caravan/Europe, 03-11-2015

Są zespoły, które pomimo bogatego i w sensie ilościowym, i jakościowym dorobku w przedziwny sposób zostały zaszufladkowane jako tzw. "gwiazda jednego przeboju". Na nic dekady istnienia, mozolnie wypracowana renoma i rozbudowana dyskografia... Gdy w tym roku (już po raz kolejny w swej historii) zawitał do nas szwedzki kwintet Europe, znakomita większość mniej wyspecjalizowanych w muzyce rockowej mediów mogła wywołać u fanów dość gwałtowne reakcje. Nie obyło się zapewne bez zgrzytania zębów na widok nagłówków takich jak "The Final Countdown zabrzmi w Warszawie". O ile bowiem nieśmiertelnego przeboju z 1986r. faktycznie nie mogło zabraknąć na koncercie, o tyle zespół powrócił nad Wisłę przede wszystkim w ramach promocji najnowszego albumu War Of Kings.

Czytaj


The Vintage Caravan (photo source: Nuclear Blast)

The Vintage Caravan - wywiad

"Jak dotąd, widzieliśmy stację benzynową i bramki poboru opłat..." Tak zaczynają swoją wypowiedź muzycy z The Vintage Caravan, gdy zapytać ich o wrażenia z pierwszej podróży do Polski. Jest wczesny wieczór 3 listopada, gdy siedzę z nimi trzema za kulisami w warszawskim klubie Progresja Music Zone. Za około trzy godziny, to dynamiczne trio z Islandii - Óskar Logi (śpiew, gitara), Alexander Örn (gitara basowa) and Stefán Ari (perkusja) - rozkołysze publiczność swoim występem, otwierając już po raz ostatni koncert Europe w ramach tegorocznej trasy War Of Kings Tour... Choć próba dźwięku grupy dobiegła już końca, trzem muzykom nie dane jest odpocząć. Czeka ich przesłuchanie dla Hard Rock Service - będziemy dyskutować o ostatnich doświadczeniach nabytych przez zespół w ramach wspólnej trasy z Europe, ich trzecim albumie Arrival, islandzkiej scenie muzycznej i planach na przyszłość.

Czytaj


The Vintage Caravan (photo source: Nuclear Blast)

The Vintage Caravan - interview

"So far we've seen a gas station and the road toll spots..." That's what the musicians from The Vintage Caravan say when asked about their initial impression of Poland. It's the early evening on November the 3rd and I'm sitting with these three guys backstage in Progresja Music Zone club in Warsaw. In about three hours from now, the Icelandic power trio of Óskar Logi (vocals, guitar), Alexander Örn (bass guitar) and Stefán Ari (drums) will rock the house, supporting Europe on what is going to be their very last performance of the War Of Kings Tour... Although the group's soundcheck is already finished, there's no rest for the trio as they're going to be interrogated exclusively for Hard Rock Service. We're on to discuss the band's recent experience of touring with Europe, their third album Arrival, the Icelandic music scene and their future plans.

Czytaj