Kanał wpisów

Tag - 1983

Turbo - Dorosłe dzieci LP (1983/2015)

Turbo - Dorosłe dzieci (reedycja)

Spróbujmy sobie wyobrazić, że jest rok 1983, a my po raz pierwszy kładziemy igłę na czarnym krążku wydanym przez poznański zespół. Nazwa tej formacji jest nam znana - zapewne z Listy Przebojów Programu Trzeciego. Czy to nie oni zaliczyli rok temu, w sierpniu, imponujący skok z 12. miejsca na drugą, a potem pierwszą pozycję listy...? Teraz po raz pierwszy słyszymy płytę zatytułowaną tak samo, jak ballada, która do października konkurowała w notowaniu Trójki z Autobiografią Perfectu, Zwierzeniami kontestatora TSA czy melodyjnymi przebojami Lady Pank...

Czytaj


Alcatrazz - No Parole From Rock 'N' Roll

Alcatrazz - No Parole From Rock 'N' Roll

Początek lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku to czas kształtowania się tego, co później nazwano hair metalem. Z jednej strony wciąż grano typowo hard rockowo, jak w poprzedniej dekadzie, z drugiej zaś uwidaczniała się tendencja do komponowania bardziej melodyjnych, nieco bardziej komercyjnych utworów. Istniały wtedy zespoły "przejściowe", jedną nogą tkwiące w latach '70, drugą w '80, na ich czele stało przede wszystkim Rainbow, a zaraz za nim jego kopia Alcatrazz.

Czytaj


Axe - Nemesis

Axe - Nemesis

Nie potrzeba zbyt głęboko szukać w mitologii, by przyznać, że Nemesis, bogini zemsty, to raczej średnio dostosowana nazwa do owej płyty, na której muzyka na pewno nie ma na celu mścić się na fanach. Istnieje prawdopodobieństwo, że członkowie Axe nazywając tak swoje kolejne dziecko mieli na celu uwzględnienie przypuszczalnie istniejącej gwiazdy, która towarzyszy Słońcu... Nemesis egzystuje bowiem w dyskografii amerykańskiej Siekiery oślepiając swym blaskiem pozostałe, lepsze i gorsze pozycje wydawnicze. Grecka bogini "atakuje" nas pyszną porcją soczystego, melodyjnego hard rocka, przyprawionego pewnymi wpływami heavy, a także AOR-u.

Czytaj


AC/DC - Flick Of The Switch

AC/DC - Flick Of The Switch

Po sporym sukcesie albumu poprzedniego, który to był mocną hard rockową płytą, AC/DC nie mogło pozostać obojętne na fakt, że takie granie bardzo odpowiada fanom, a z drugiej strony zatęsknili za bardziej rock and rollowym luzem, jaki cechował choćby płytę Powerage. Jak wiadomo, trzy wcześniejsze płyty zespołu wyprodukował John "Mutt" Lange, nadając im surowe hard rockowe ale i potężne przebojowe brzmienie.

Czytaj