Kanał wpisów

Tag - Łukasz Jakubowicz

V Memoriał Jona Lorda - 13 października 2016

Kalendarium na październik: V Memoriał Jona Lorda oraz A Tribute to Rainbow

Warszawska formacja Made In Warsaw wraz z zaproszonymi gośćmi w tym roku już po raz piąty uczci pamięć nieodżałowanego klawiszowca m.in. Deep Purple i Whitesnake, Jona Lorda. Koncert zaplanowano na 13 października. Dzień później, również w stolicy, z inicjatywy organizatora Memoriału Łukasza Jakubowicza i gitarzysty zespołu Kruk Piotra Brzychcego odbędzie się koncert w hołdzie Rainbow pod hasłem "Kill The King".

Czytaj


Biało-czarni: koncert 19.02.2016 w ClubRock w Warszawie

Dlaczego "Biało-czarni"? Organizatorzy o wspólnym koncercie Łukasza Jakubowicza i Piotra Proniuka

Przypominamy - już 19 lutego w ClubRock w Warszawie wspólnie zagra dwóch znanych pianistów/klawiszowców i kompozytorów: Łukasz Jakubowicz - znany klawiszowiec Ani Rusowicz oraz Piotr Proniuk od lat występujący z Natalią Sikorą. O koncercie donosiliśmy już na naszych łamach, dziś pora na przybliżenie idei stojącej za organizacją tego wydarzenia.

Czytaj


Biało-czarni: Łukasz Jakubowicz i Piotr Proniuk pamięci Grzegorza Bendy - Warszawa, ClubRock, 19.02.2016

"Biało-czarni": Łukasz Jakubowicz i Piotr Proniuk pamięci Grzegorza Bendy

19 lutego w Warszawie odbędzie się koncert Biało-czarni poświęcony pamięci niedawno zmarłego dziennikarza radiowego stołecznego Radia Praga, Grzegorza Bendy. Wystąpią dwaj znakomici klawiszowcy - Łukasz Jakubowicz (zespół Ani Rusowicz, Made In Warsaw, organizator Memoriału Jona Lorda) i Piotr Proniuk (zespół Natalii Sikory) wraz z zespołem oraz zaproszonymi gośćmi.

Czytaj


IV Memoriał Jona Lorda

"Souls having touched are forever entwined..." Relacja z Made In Warsaw - IV Memoriału Jona Lorda

Znów w dniu przypadającym dokładnie trzy miesiące po kolejnej rocznicy śmierci Jona Lorda - 16 października - w Warszawie rozbrzmiały ponownie potężne dźwięki Hammondów i jedne z najsłynniejszych blackmore'owskich riffów. Ci, którzy rok temu wspólnie celebrowali pamięć jednego z największych muzyków rockowych wszech czasów, odnajdywali znajome twarze zarówno wśród zgromadzonej publiczności, jak i na scenie... Właśnie 16 października w klubie Proxima odbyła się bowiem czwarta już edycja przedsięwzięcia warszawskiego składu Made In Warsaw - Memoriał Jona Lorda.

Czytaj


IV Memoriał Jona Lorda

Święto klasycznego hard rocka: IV Memoriał Jona Lorda

Za kilka dni przypada smutna, trzecia rocznica śmierci Jona Lorda - kompozytora i klawiszowca Deep Purple, a także muzyka m.in. The Artwoods, Whitesnake czy Paice Ashton Lord. To dobry moment, by przypomnieć sobie, że w ramach uczczenia pamięci legendy już w październiku Warszawa stanie się stolicą klasycznego hard rocka. I to aż na dwa dni... 16 października w warszawskim klubie Proxima odbędzie się czwarta już odsłona corocznego Memoriału Jona Lorda organizowanego przez projekt Made In Warsaw.

Czytaj


Ania Rusowicz

Woodstock 2015: Ania Rusowicz i Flower Power

Do 21. Przystanku Woodstock pozostało już niewiele czasu - jak się jednak okazuje, z ogłoszeniem najciekawszych występów na tegorocznej odsłonie festiwalu jego organizatorzy wstrzymywali się niemal do ostatniej chwili. Tak było z Anią Rusowicz - jak podano wczoraj, wokalistka wystąpi 30 lipca o godzinie 18:00 na Dużej Scenie Przystanku Woodstock w towarzyszeniu swojego zespołu oraz zaproszonych do projektu "Flower Power" gości. Wśród nich m.in. Grzegorz Kupczyk, Gienek Loska, Piotr Nalepa czy Michał Kielak.

Czytaj


CETI we Wrocławiu: reportaż zza kulis, czyli Grzegorz Kupczyk o Sons Of Brutus Tour

To właśnie 25 kwietnia 2015r. we wrocławskim klubie Od Zmierzchu do Świtu zjawili się Grzegorz Kupczyk i spółka, aby po raz kolejny rozkołysać Wrocław przedstawionym na żywo materiałem z zeszłorocznej płyty "Brutus Syndrome" okraszonym kilkoma klasykami. Zanim jednak przestrzeń wypełniły dynamiczne brzmienia płynące ze sceny, znalazło się dość czasu, by zasiąść do wspólnej rozmowy wraz z liderem CETI, Grzegorzem Kupczykiem. Choć punktem wyjścia do rozważań był tu półmetek bieżącej trasy koncertowej Sons Of Brutus Tour, szczera i długa rozmowa płynęła swobodnie, zahaczając o bardzo różnorodne kwestie.

Czytaj


King of Rock'n'Roll 2015

Sebastian Stodolak (Scream Maker) o Memoriale Dio - wywiad

Wśród przedsięwzięć, nad którymi w tym roku objął patronat Hard Rock Service, znalazło się m.in. to odbywające się pod szyldem "King Of Rock’n’Roll". To koncert w hołdzie Ronniemu Jamesowi Dio, którego ideą jest uczczenie pamięci zmarłego przez pięcioma laty muzyka, wokalisty Elf, Black Sabbath, Rainbow czy DIO. O wspomnieniach z zeszłorocznej edycji koncertu "King Of Rock’n’Roll" oraz oczekiwaniach i planach związanych z jego tegoroczną odsłoną opowiedział nam organizator przedsięwzięcia, a na co dzień wokalista zespołu Scream Maker, Sebastian Stodolak.

Czytaj


Koncert ku pamięci Dio 2015

Memoriał Dio z Alessandro Del Vecchio i zapowiedź video

Memoriał Dio coraz bliżej! Jako jeden z patronów medialnych majowego koncertu ku pamięci Ronniego Jamesa Dio podajemy za organizatorami elektryzującą wiadomość. Tegoroczną edycję, podobnie jak w zeszłym roku, uświetni swą obecnością włoski producent i muzyk, nadworny producent wytwórni Frontiers Records - znany dobrze czytelnikom Hard Rock Service Alessandro Del Vecchio. Zachęcamy także do obejrzenia filmowej zapowiedzi koncertu autorstwa Jaśka Radosza.

Czytaj


IV Memoriał Jona Lorda

IV Memoriał Jona Lorda znów w październiku

Również i w tym roku muzycy warszawskiego składu Made In Warsaw, goście specjalni i publiczność spotkają się, by wspólnie uczcić pamięć Jona Lorda, współzałożyciela i klawiszowca Deep Purple. IV Memoriał Jona Lorda odbędzie się równo rok po poprzedniej edycji. Klasyki Deep Purple oraz innych zespołów, w których udzielał się zmarły w 2012r. muzyk, rozbrzmiewać będą tego dnia ponownie w warszawskiej Proximie. Znamy także listę gości specjalnych, którzy w tym roku uświetnią Memoriał swoimi występami.

Czytaj