Michał Pakulski - The Road Data premiery nowego wydawnictwa gitarzysty i kompozytora Michała Pakulskiego - zatytułowanego The Road, a objętego patronatem medialnym m.in. przez nasz serwis - została wyznaczona na 2 września 2016. Znamy szczegóły dotyczące zawartości albumu.

Wydana nakładem wytwórni Musicola płyta "The Road" będzie dostępna w dystrybucji sprzedaży ogólnopolskiej zarówno na Sonic Records oraz empik.com, ale też w sprzedaży stacjonarnej w sieci sklepów Saturn i Media Markt. Można zamówić ten album także w przedsprzedaży pod tym adresem.

Lista utworów:

  1. Memories
  2. Pain
  3. The Road
  4. 13th Planet
  5. For the Rest of My Life
  6. Lullaby
  7. Two Poles
  8. Supernova
Pomysł na płytę The Road zrodził się w 2009 roku i w tym samym roku powstały też pierwsze kompozycje: Supernova, Two Poles oraz Memories - czytamy w oficjalnym oświadczeniu prasowym. Materiał był komponowany kilka następnych lat i owocem tej pracy, pomiędzy październikiem 2015 r. a lutym 2016 r. powstała reszta materiału, czyli 5 kolejnych kompozycji. Na trwającym 30 minut albumie znalazło się 8 kompozycji. Inspiracje dźwięków na The Road wpisane są w kulturę tworzącego się gatunku w muzyce rockowej: "modern classic rock”, światowego nurtu muzyki gitarowej opartej na nowoczesnej produkcji, ale przy wykorzystaniu instrumentarium, brzmień i harmonii typu "vintage". Na polskim rynku jest to produkcja unikalna. The Road oprócz brzmienia wyróżnia ponadto skupienie na warstwie aranżacyjnej i melodycznej. Słuchacz niejednokrotnie będzie miał też do czynienia z zaawansowanymi podziałami rytmicznymi oraz skomplikowanym metrum czy harmonią. Każda z kompozycji muzycznie obrazuje bardzo konkretne wydarzenie z życia artysty, jest więc opowieścią o podróży w którą autor chce zabrać każdego słuchacza, opowiedzieć dźwiękami swoją historię. Każdy dźwięk na albumie jest też gruntownie wyselekcjonowany i świadomie zaaranżowany, dosłownie każda sekunda ma dedykowane i dopracowane brzmienie w najdrobniejszych szczegółach, tak, aby najlepiej oddać feeling płynący z gry na gitarze elektrycznej.

Michał Pakulski to gitarzysta i kompozytor, aranżer i producent muzyczny, dziennikarz muzyczny oraz muzyk sesyjny. Wcześniej związany m. in. z formacją The Good Stuff, której był liderem. Miał okazję współpracować z czołówką polskiej sceny rockowej i popowej. Współpracował z Polskim Radiem i magazynem Gitarzysta. Jego muzyka została zauważona i doceniona m.in. w Stanach Zjednoczonych, we Włoszech oraz Wielkiej Brytanii. Oficjalny endorser amerykańskiej marki efektów gitarowych Wampler Pedals. Michał znalazł się też jako jedyny gitarzysta z Polski na liście "Signature Artists" obok światowej czołówki gitarzystów.

Źródło: www.michalpakulski.com