CETI - Snakes Of Eden (2016) Grupa CETI ujawniła właśnie okładkę do swojego nowego albumu Snakes Of Eden, który premierę będzie miał na początku października. Muzycy w czerwcu ukończyli pracę w studio, a teraz zespół zaakceptował okładkę, którą przygotował dla nich Piotr Szafraniec. CETI współpracowało z artystą również przy poprzednim albumie Brutus Syndrome.

Grzegorz Kupczyk tak podsumowuje tę współpracę:
To wspaniały, wręcz nieprawdopodobny zbieg okoliczności, że los postawił nas na swojej drodze. On -niezależny artystycznie wizjoner z nieprawdopodobnie otwartym umysłem i CETI - ludzie także pozbawieni kompleksów i artystycznie dość mocno niezależni. Dałem Piotrowi, tak jak poprzednio, wolną rękę, chcąc, aby miał swobodę wypowiedzi jako plastyk i grafik. Dało to "nuklearny" efekt! Gdy pokazał mi pierwszy raz projekt, prawie spadłem z krzesła. Dostał tylko tytuł płyty, nic więcej, żadnych tekstów, a jednak zrobił coś jak z mojego marzenia. Jedyna rzecz jaką mu zaproponowałem, to głowa węża. Chciałem w ten sposób odnieść się do historii biblijnych. Z kolei łza w oku gada miała obrazować to, że ten, który skusił Ewę i Adama zrozumiał, a może też zrobiło mu się żal ludzi, bo pojął jak wielki popełnił błąd, dając człowiekowi dostęp do wiedzy, do naiwnie pojmowanej przez nich wolności wyboru. Wiedza bowiem to coś wspaniałego, a równocześnie bolesnego, to miara naszego człowieczeństwa, ale i nasze przekleństwo.

Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu prasowym, w ostatnim czasie za oceanem nastąpiło prawdziwe szaleństwo na punkcie Wężów Edenu. Po ukazaniu się wiadomości na ich temat na łamach jednego z amerykańskich portali (Hardrock Haven) news ten obiegł ponad 30 stacji radiowych emitujących muzykę rockową od Baltimore przez Los Angeles po Nowy Jork. Więcej na ten temat możecie poczytać na oficjalnej stronie zespołu i fanpage'ach. Ponadto informacja ta ukazała się już w Holandii podawana przez fryzyjskie stacje radiowo-telewizyjne oraz w Italii.

Przypominamy także, że 14 lipca grupa CETI wystąpi na Przystanku Woodstock. To największy i - jak podkreśla zespół i jego management - najwspanialszy festiwal w środkowo-wschodniej części Europy.

Źródło: www.ceti-gk.com