Andrzej Citowicz - In Time (2016) Mieszkający w Kairze polski gitarzysta Andrzej Citowicz zapowiada swój nowy album solowy In Time. Premiera wydawnictwa wyznaczona jest na koniec bieżącego roku. Nagrania powstawały we współpracy z niemieckim multiinstrumentalistą i producentem Dirkiem Arnicke oraz polskim basistą Patrykiem Szymańskim (Transtime). Obaj muzycy współpracowali już z Citowiczem m.in. w szeregach TACE (międzynarodowego projektu muzycznego, znanego także jako The Andrzej Citowicz Experience). Niedawno ukazał się audio trailer płyty, zapoznający słuchacza z pierwszym na krążku utworem.

Intro/trailer In Time można odsłuchać poniżej:

Nad In Time pracowaliśmy ostatnie trzy lata - mówi Citowicz. To płyta, która może nie rodziła się w wielkich bólach, ale potrzebowała dorosnąć, dojrzeć... Ten materiał to dla mnie pomost pomiędzy przeszłością a przyszłością. To obraz mnie teraz, to swego rodzaju instrumentalny pamiętnik ostatnich lat. Muzycznie dużo się zmieniło od czasu poprzednich wydawnictw. Na In Time będzie więcej organicznego grania, więcej progresywnych momentów, ale również nie zapomnieliśmy o melodii, balladach i starym, dobrym hard rocku. Z pomocą Patryka [Szymańskiego] i Dirka [Arnicke] naprawdę udaje nam się - pomimo odległości - stworzyć spójny materiał, który jest wypadkową naszych prywatnych preferencji muzycznych.

Urodzony w 1976 roku w Polsce, a obecnie mieszkający w Kairze Andrzej Citowicz jest gitarzystą i kompozytorem. Na jego dorobek artystyczny składa się kompilacja dem Year Of The Dragon i EP-ka świąteczna wydana nakładem Down Boys Records w 2012 oraz dwa instrumentalne albumy (Shot Down, Get Up i Ace Of Hearts) i druga świąteczna EP-ka wydane rok później. W 2014 roku pod szyldem The Andrzej Citowicz Experience (TACE) ukazała się EP-ka Jack Of Hearts. Projekt tworzyli: Citowicz, współpracujący z nim na niwie muzycznej od wielu lat Dirk Arnicke, basista Patryk Szymański (Transtime) i wokalista Oliver Monsieur (AMP the Band). Projekt TACE rozwiązano w 2015, co pozwoliło gitarzyście realizować nagrania solowe i równocześnie kontynuować współpracę z byłymi muzykami TACE.

Więcej informacji na http://www.citowicz.net/ oraz oficjalnym facebookowym profilu artysty – https://www.facebook.com/citowiczandrzej

Źródło: www.citowicz.net