Marillion Grupa Marillion ujawniła szczegóły dotyczące swojego nowego albumu! Płyta zatytułowana FEAR [Fuck Everyone And Run] ukaże się już 23 września 2016 roku. Będzie to osiemnasty studyjny album Marillion, na którym znajdzie się 5 nowych utworów. Zespół jest przekonany, że będzie to najlepsza płyta w ich historii. Okładka płyty przedstawia wyryty na złotej sztabce akronim Fear.

Choć tytuł albumu jest prowokujący, nie ma być obraźliwy. Wokalista Steve Hogarth mówi: "Tytuł odnosi się do dwóch podstawowych impulsów działań człowieka: miłości i strachu. Wszystkie dobre rzeczy pochodzą z miłości".

FEAR dotyka ważnych tematów, ale zespół nie chce stawiać się w roli mentora. Hogarth mówi "Mamy niesamowity przywilej, dzięki któremu możemy zachęcić ludzi żeby spojrzeli w lustro i zadali sobie konkretne pytania - my to już zrobiliśmy".

Muzycy Marillion są przekonani, że na FEAR zarówno teksty jak i muzyka są wyjątkowe. Steve Hogarth komentuje: "Nie wiemy ile jeszcze albumów zrobimy, albo jak długo będziemy żyli, dlatego wszystko co robimy, musi być najlepsze z możliwych".

25 lipca zespół Marillion wystąpi w Dolinie Charlotty w Słupsku podczas Festiwalu Legend Rocka.

Album FEAR będzie dostępny w formacie Super Audio CD, CD i LP.

Źródło: www.mystic.pl