Rust - Tribute to Led Zeppelin by Rust, 5-28 maja 2016 Przed momentem zakończyli promować debiutanckie White Fog, niebawem wejdą do studia rejestrować kolejny materiał. Jeszcze wcześniej muzycy Rust wybierają się do rockandrollowego sedna lat 70., w formie kilku koncertów z cyklu "Tribute to Led Zeppelin by Rust". Zagrali już we Wrocławiu i Poznaniu - 8 maja można będzie ich zobaczyć w Szczecinie, a w następnych tygodniach m.in. w Katowicach, Warszawie czy Gdańsku.

Po repertuar legendarnego Led Zeppelin muzycy Rust sięgnęli nie po raz pierwszy. Cztery lata temu jako jedyna grupa na świecie zmierzyli się z materiałem Planta i spółki przed projekcją Celebration Day w poznańskim Multikinie, a pojedyncze kompozycje Zeppelinów usłyszeć można było także podczas koncertów promujących debiutancki album Rust pt. White Fog. Ponadto przed trzema laty twórczości Brytyjczyków poświęcili koncert w gdańskim Wydziale Remontowym, gdzie po raz pierwszy narodził się pomysł rozwinięcia idei pojedynczego występu do całej trasy. I właśnie teraz, przed rejestracją drugiego albumu, ponownie odwołują się do twórczości legendarnej grupy podczas "Tribute to Led Zeppelin by Rust", które zagości łącznie na siedmiu scenach.

Pozostałe daty trasy "Tribute to Led Zeppelin by Rust" - maj 2016:
08.05 - Szczecin – Rocker
12.05 - Katowice – 2B3
13.05 - Stalowa Wola - Labirynt
20.05 - Warszawa - Proxima
28.05 - Gdańsk - Wydział Remontowy


-"To będzie czysta zabawa dźwiękiem. Zależy nam, aby stworzyć niepowtarzalny klimat, przenieść słuchacza w lata 70., ale brzmiące XXI wiekiem" - zapowiada wokalista Michu Przybylski, niejednokrotnie do Planta porównywany. -"Muzyczno-kulturalne wibracje zatoczyły koło, a publiczność chłonie i chce tego, co u źródła rockandrolla - spontaniczności, energetycznych riffów i grzmiących bębnów. W taki sposób widzimy "Tribute to Led Zeppelin by Rust": przy pełnej improwizacji, otwartych sercach i wyciu publiczności."

Podczas poszczególnych punktów zeppelinowej trasy muzykom Rust towarzyszyć będą zaproszeni goście. Jeżeli atmosfera koncertów będzie gorąca, muzycy nie wykluczają zagrania własnych kompozycji na bis.

Jak ujawniają, po zakończeniu trasy wejdą do studia, by zarejestrować materiał na kolejny krążek. Dotąd światło dzienne ujrzał jeden: w listopadzie 2014 roku Rust zadebiutował dobrze przyjętym albumem White Fog. Jeszcze wcześniej zespół został laureatem pierwszej nagrody festiwalu w Jarocinie i Eliminacji do Przystanku Woodstock, zdobywcą pierwszej nagrody Fama Rock Festiwal, a także jako jedyny zespół z polski zakwalifikował się do MTV European Music Awards w Belfaście. W zeszłym roku zadebiutowali dobrze przyjętymi koncertami zagranicznymi we Francji i Niemczech.

Źródło: https://www.facebook.com/rustandroll