CETI na 22 Przystanku Woodstock - 14 lipca 2016 Kilka dni temu ujawniono, że zespół CETI został zaproszony na tegoroczny Przystanek Woodstock. Jak ogłosił Jerzy Owsiak w audycji "Się Kręci" w radiowej Trójce, dowodzona przez Grzegorza Kupczyka formacja zagra w dniu 14 lipca po godz. 17:00 na drugiej scenie festiwalu. Równocześnie z obozu CETI docierają także informacje dotyczące przygotowania nowej płyty.

"[Przystanek Woodstock] to dobry pomysł. Za czasów poprzedniego systemu też były od czasu do czasu imprezy niebiletowane i miało to swój urok i wydźwięk. Teraz tych imprez - imprez niebiletowanych - jest za dużo i niszczą one rynek. Natomiast Przystanek Woodstock ma inny, międzynarodowy i wolnościowy wydźwięk. Poza tym uważam, że impreza tego typu i z takim rozmachem ma ogromne znaczenie budujące dla polskiego przemysłu muzycznego i dla kultury" - mówił Grzegorz Kupczyk w wywiadzie dla Hard Rock Service kilka miesięcy temu, komentując swój gościnny udział w zeszłorocznej, 21. edycji Przystanku Woodstock. Oprócz CETI w dniach 14-16 lipca 2016r. w Kostrzynie na Odrą zagra m.in. Apocalyptica, Tarja Turunen czy Dragonforce. Management CETI, agencja M-ART, dodaje, że zespół szykuje na swój występ wiele interesujących niespodzianek dla fanów.

Coraz więcej wiadomo także na temat nowej płyty CETI. Jak informuje sam zespół i jego wydawca - Metal Mind Productions - nowy materiał jest już gotowy do rejestracji. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami grupy i jej lidera, krążek będzie nosił tytuł Snakes Of Eden. Wedle tych samych zapowiedzi, możemy spodziewać się kontynuacji poprzedniej płyty Brutus Syndrome (2014r.) zarówno pod względem stylistycznym, jak i personalnym. "Produkcją nagrań, jak poprzednio, zajmie się Mariusz Piętka (MP Studio), a szatą graficzną - tak samo - Piotr Szafraniec" - ujawnił Grzegorz Kupczyk we wspomnianym wywiadzie przeprowadzonym dla naszego serwisu. -"Materiał wyda znów Metal Mind Productions. Cofamy się tekstowo (w każdym razie jest taki zamysł) do czasów wcześniejszych, niż czasy Brutusa. Postaramy się dotrzeć do korzeni grzechu i zajrzeć w głąb ludzkiego istnienia" - dodał.

Źródło: www.ceti-gk.com