CETI w Holandii w ramach festiwalu Very 'Eavy - 23.04.2016 Pod koniec kwietnia CETI wyrusza do krainy wiatraków. Zespół pod wodzą Grzegorza Kupczyka ma w planach występ w holenderskiej telewizji oraz koncert w ramach Very 'Eavy Festival u boku m.in. Uli Jona Rotha, byłego muzyka zespołu Scorpions i gitarzysty uznawanego za jednego z najlepszych na świecie.

Po gorącym przyjęciu przez publiczność i gospodarzy Spichlerza Polskiego Rocka w Jarocinie oraz licznych i znakomitych recenzjach wysoko oceniających twórczość zespołu poza Polską (m.in. w Hard Rock, Rock Tribune , Fireworks Magazine, Roma Daily News, Rock Metal Essence czy Metal Temple) CETI jako pierwszy zespół z Polski oraz naszej części Europy pojawi się na cenionym międzynarodowym festiwalu Very 'Eavy w Holandii. W przeddzień ich festiwalowego występu, który odbędzie się 23 kwietnia, muzycy CETI będą gośćmi popularnej popołudniówki telewizji holenderskiej zatytułowanej Noadewyn Live, a prezentowanej w całym kraju oraz na kanałach w całej Europie i na świecie. Polski zespół zaprezentuje tam swoja twórczość i udzieli specjalnego wywiadu. Na scenie festiwalu Very 'Eavy obok CETI będzie można również zobaczyć m.in. zasłużonych holenderskich hardrockowców z Vandale, Amerykanów z The Rods czy wspomnianego już Uli Jona Rotha.

Jak reklamują festiwal jego organizatorzy, to wydarzenie dla prawdziwych metalowców ceniących sobie najlepszą szkołę heavy metalu, więc nie dziwi tam obecność grupy CETI - czytamy w oświadczeniu prasowym. Festiwal Very 'Eavy odbędzie się w dniach 22-23 kwietnia w “Fox Nightlife” przy Hoofdstraat 94 w holenderskim Stadskanaal. Otwarcie bram nastąpi o 19:30, a początek imprezy o 20:00.

Źródło: www.ceti-gk.com