Zakk Wylde - klub Wytwórnia, Łódź, 3.06.2016 Zakk Wylde zaprezentował właśnie video do pierwszego singla z nadchodzącego albumu Book Of Shadows II. Klip do utworu Sleeping Dogs artysta zamieścił na swoim oficjalnym profilu na Facebooku i w serwisie YouTube. Drugi solowy album Wylde'a ukaże się na początku kwietnia, a 3 czerwca w łódzkim klubie Wytwórnia muzyk zagra koncert w ramach jego promocji. Będzie to pierwszy solowy występ Zakka w Polsce.

Zakk Wylde zaczął grać na gitarze w wieku 8 lat. W wieku 14 lat potrafił poświęcać grze cały swój czas od powrotu ze szkoły do ponownego wyjścia rano. Razem ze swoimi pierwszymi zespołami Stone Henge i Zyris grywał lokalnie w New Jersey. W 1987 roku wysłał swoje demo Ozzy'emu Osbourne'owi, a ten zatrudnił go na miejsce gitarzysty Jake'a E. Lee. Razem z Ozzym Zakk występował do 1995 roku. W 1998 roku Wylde, Phil Ondicha i Nick Catanese powołują do życia heavymetalową grupę Black Label Society, na czele której gitarzysta stoi do dzisiaj. Do składu Ozzy'ego Zakk powraca w 2001 roku. W 2006 roku został wprowadzony do Hollywood Rock Walk of Fame w uznaniu za swoją pełną sukcesów karierę muzyczną oraz wkład w przemysł muzyczny. W 2013 roku grupa Black Label Society wydała koncertowy album Unblackened, a teraz przyszedł czas na solowy popis jednego z najlepszych metalowych gitarzystów na świecie!

Zakk Wylde + Special Guest Jared James Nichols

03.06.2016, Łódź, Klub Wytwórnia, ul. Łąkowa 29. Otwarcie bram: 19.00, koncert: 20:00. Ceny biletów w przedsprzedaży: 140 PLN (płyta) i 170 PLN (miejsca siedzące). W dniu koncertu bilety w cenie 160 PLN i 190 PLN. Bilety w sprzedaży na: www.shop.metalmind.com.pl; www.ticketpro.pl; www.ebilet.pl; www.eventim.pl oraz w klubie Wytwórnia.

Wspomniany teledysk do Sleeping Dogs do wyświetlenia poniżej:

Źródło: www.metalmind.com.pl