Rock Hard Ride Free Festiwal, 24-26.06.2016r., Goleniów W Goleniowskim Parku Przemysłowym w dniach 24-26 czerwca odbędzie się impreza pod hasłem Rock Hard Ride Free. Połączenie zlotu motocyklowego z festiwalem muzycznym uświetni obecność takich tuzów ciężkiego grania, jak Saxon, Candlemass czy Behemoth. Wystąpią także m.in. Anti Tank Nun, Chainsaw czy Exlibris.

"Po raz pierwszy w historii Pomorze Zachodnie będzie miejscem organizacji ważnego wydarzenia muzycznego, o którym usłyszy cała Polska, część Niemiec i kawałek Skandynawii" - czytamy w oświadczeniu prasowym. "Kiedy w 1983 roku Biff Byford śpiewał "This town knows how to rock", nie wiedział jeszcze, że śpiewa o Goleniowie. Stowarzyszenie Motocyklistów Goleniowskich planuje zrobić wszystko, żeby już niebawem się tego dowiedział. Ale przede wszystkim, żeby tysiące fanów muzyki rockowej, którzy w ’83 wydrapywali cyrklami logo Saxon na szkolnych ławkach, usłyszeli tę brytyjską legendę na żywo. O ile muzyki nie zagłuszy ryk silników motocyklowych...

Saxon będzie gwiazdą drugiego dnia festiwalu, połączonego ze zlotem motocyklowym. Ta legendarna grupa, jeden z liderów Nowej Fali Brytyjskiego Heavy Metalu, w bieżącym roku świętuje czterdziestolecie (!) działalności. Dwadzieścia dwa albumy studyjne, tysiące koncertów zagranych na całym świecie i piętnaście milionów sprzedanych płyt mówią same za siebie.

Dzień wcześniej zaczaruje nas Candlemass, siódmy najlepiej sprzedający się artysta szwedzki (do 2010 roku 15 mln sprzedanych płyt). Nie ma na świecie fana heavy metalu, który nie słyszał o tym zespole. To nie jest nawet pierwsza liga, to liga sama w sobie.

Piątkowy headliner - rodzimy Behemoth, którego ostatni album zadebiutował na 34. miejscu amerykańskiej listy Billboard 200. Jeden z trzech zespołów z Polski rozpoznawalnych i grających koncerty w większości krajów świata. Bezpośrednio po koncercie w Goleniowie muzycy Behemoth polecą do Norwegii, żeby zagrać na jednym festiwalu z Alice’em Cooperem i Black Sabbath.

Poza tym Primal Fear, Raven, Night Demon (USA), Forsaken i Nomad Son (Malta) oraz nasze rodzime Anti Tank Nun, Chainsaw, Cochise, Exlibris i J.D. Overdrive. Znacie lepszy sposób na rozpoczęcie wakacji? My też nie. Dlatego zaprosiliśmy te wszystkie zespoły, plus kilka innych, na pierwszą edycję festiwalu połączonego ze zlotem motocyklowym."

Jak podkreślają organizatorzy przedsięwzięcia, Rock Hard Ride Free odbędzie się w miejscu, do którego można dotrzeć dowolnym środkiem transportu: motocyklem lub samochodem (przy drodze ekspresowej S3), samolotem (15 km od lotniska w Goleniowie) lub pociągiem (5 km od dworca w Goleniowie). Z Goleniowa kursować będzie bezpłatna komunikacja miejska, a pole namiotowe jest w cenie biletu na festiwal. Oprócz zlotu motocyklowego i łącznie dwudziestu zespołów występujących na dwóch scenach, na miejscu działać będzie strefa kibica (Euro 2016); organizatorzy zapowiadają także konkursy i loterie oraz gwarantują zaplecze gastronomiczne.

Goleniowski Park Przemysłowy, Pomorze Zachodnie, 24-26.06.2016. Bilety do nabycia na www.bilety24.pl. Ilość wejściówek ograniczona - do końca maja za dwudniowy karnet zainteresowani zapłacą 179 zł, a za jeden dzień 94 zł. Od czerwca bilety podrożeją odpowiednio o 20 i 10 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Festiwalu, jego profilu na Facebooku oraz na bieżąco aktualizowanej stronie wydarzenia.

Źródło: www.rockhardridefree.pl