Atom Heart - Into The Light (EP, 2016) W obozie warszawskiego Atom Heart dzieje się sporo. Początek kwietnia to dla zespołu okres intensywnej promocji nowej EP-ki zatytułowanej Into The Light. Ujawniono już szatę graficzną wydawnictwa, tracklistę oraz pierwszy singiel. 29 kwietnia natomiast, na specjalnie zaproszenie Tomasza Wojciechowskiego z Radio Praga, w stołecznym Club Rocku grupa zagości na jednej scenie z Blue Horizon. Koncertowi temu patronuje m.in. Hard Rock Service.

Into The Light to kolejna po materiale demo z 2015r. pozycja w dorobku studyjnym Atom Heart. Jak podkreślają muzycy, powstała przez cztery dni klasyczną metodą "na setkę". Na minialbumie znajdzie się sześć utworów:

  1. Look At Sky
  2. Walking Stick
  3. Sofia
  4. Moments Of Weakness
  5. Desire
  6. Bad Things

Wydawnictwo promuje singiel Walking Stick - do odsłuchu poniżej:

29 kwietnia to natomiast dzień wspólnego koncertu Atom Heart i Blue Horizon. Pierwszy z zespołów przedstawiał się już czytelnikom na naszych łamach w postaci wywiadu. Chętnych do zapoznania się z ich twórczością zachęcamy do odwiedzenia profilu formacji na SoundCloud.

Blue Horizon powstało w 2013 roku. Aktualnie występuje w składzie: Zbigniew Zylm – wokal; Piotr Wójcik – klawisze; Michał Piesiewicz - gitara elektryczna; Anna Lewandowska - gitara basowa; Mateusz Cyganowicz - perkusja. W czerwcu 2015 roku formacja wydała EP Out of the Blue, zawierającą cztery utwory zainspirowane dźwiękową stylistyką lat '60.

29.04.2016, Club Rock, Warszawa, ul. Zgoda 9. Rozkład imprezy przedstawia się następująco: 19:30 - Blue Horizon; 21:00 - Atom Heart. Cena wejściówki - 10 PLN. Więcej bieżących informacji na stronie wydarzenia na Facebooku. Hard Rock Service objęło patronat medialny nad wydarzeniem.

Źródło: www.facebook.com