Hungarica - trzy koncerty w Polsce, kwiecień 2016 W ramach mini-trasy Polak, Węgier dwa bratanki węgierski zespół Hungarica zagości 8 kwietnia w Katowicach (Old Timers Garage), 9 kwietnia w Krakowie (Rotunda) i 10 kwietnia we Wrocławiu (Klub Liverpool). Węgrom na koncertach towarzyszyć będą polskie zespoły Mateo Colon, 230 Volt, Lokian i Pozytywka. Hard Rock Service niniejszym obejmuje patronat medialny nad mini-trasą.

Hungarica to zespół założony w 2006 roku z inicjatywy gitarzysty Norberta Mentesa, który w roku 1981 znalazł się pośród członków-założycieli Moby Dicka - jednej z najpopularniejszych węgierskich kapel rockowych działających po dziś dzień. Nasz wywiad z muzykami Hungarica możecie przeczytać tutaj.

W 2015 roku ukazał się polskojęzyczny album formacji pt. Przybądź wolności. Na wzmiankowanej płycie wystąpili gościnnie Andrzej Nowak (TSA, Złe Psy) oraz Grzegorz Kupczyk (CETI, ex-Turbo), który również odniósł się do wątku współpracy z węgierskim zespołem w niedawnym wywiadzie na naszych łamach.

Źródło: www.hungaricamusic.hu