Heavy Warsaw Fest - 30.01.2016, klub Fugazi, Warszawa To będzie prawdziwe heavymetalowe uderzenie na dobry początek roku! 30 stycznia w warszawskim klubie Fugazi odbędzie się pierwsza edycja Heavy Warsaw Fest. Wystąpią: Scream Maker, Hetman, Korpus oraz Hellhaim. Festiwal ten będzie zarazem inauguracją trasy koncertowej Scream Maker, promującej ich nowy album Back Against the World. 30 stycznia będzie datą oficjalnej premiery tej płyty.

Scream Maker to 5-letnia warszawska formacja grająca klasyczny heavy metal. ich debiutancka, entuzjastycznie przyjęta płyta Livin' in the Past została wydane na całym świecie w amerykańskiej wytwórni Perris Records, a jego okładkę zaprojektował prof. Rosław Szaybo, światowej sławy projektant odpowiedzialny m. in. za okładkę British Steel Judas Priest. W ciągu zaledwie czterech lat Scream Maker zagrał 200 koncertów, w tym dwie długie trasy w Chinach, gdzie jako pierwszy polski zespół oficjalnie wydał album - We Are Not The Same. Za brzmienie zespołu na płytach odpowiedzialny jest Alessandro Del Vecchio, współpracujący z takimi gwiazdami jak Deep Purple, Journey czy Black Sabbath oraz Radek Kordowski, wybitny warszawski producent i inżynier dźwięku. Nowy album - Back Against the World - w zeszłym roku został sfinansowany przez fanów zespołu w największej dotąd kampanii crowdfundingowej w polskim heavy metalu (kampanii tej patronowało Hard Rock Service). W ciągu ostatniego roku Scream Maker zagrali jako support przed czterema legendarnymi formacjami – Motörhead, Judas Priest, Saxon i UFO. W 2016 roku zespół rusza w trasę koncertową promującą nowy album Back Against the World. Więcej o zespole dowiecie się z wywiadu z jego gitarzystą - Michałem Wroną.

Hetman w zeszłym roku obchodził 25-lecie swojej działalności artystycznej. Warszawska formacja powstała w 1990r. i ma na koncie tak ważne dla polskiego hard rocka płyty, jak Do Ciebie Gnam (1990), Złe Sny (1992), Wszyscy zaczynamy od zera (2001) czy Skazaniec (2006). Na chwilę obecną ich dyskografię zamyka dwunasty album studyjny 40 Lat Czarnego Chleba I Czarnej Kawy, zawierający utwory więźnia politycznego Jurka Filasa (dziś Jerzego Wawrzyńskiego) w aranżacjach muzyków Hetmana. Dowodzona przez charyzmatycznego gitarzystę Jarka Hertmanowskiego formacja będzie gościem specjalnym Heavy Warsaw Fest.

Kultowy zespół Korpus wygrał w latach 1982-85 większość rockowych festiwali w naszym kraju (Jarocin 1983 - I miejsce w swojej kategorii muzycznej). Zdobył też laury m.in. na festiwalach: Open Rock, Rock Na Wyspie, Muzyka Młodych, Rock Galicja, Rock Arena, Rock Giełda, Rock Skra. W połowie lat 80-tych Korpus był klasyfikowany w pierwszej piątce rockowych kapel obok TSA, Turbo, KAT i Bank, z którymi zagrał wiele wspólnych tras i koncertów. Ten olbrzymi sukces zaowocował podpisaniem z ówczesną Rock Estradą kontraktu i mnóstwem koncertów w kraju i za granicą (m.in. dużym koncertem na Torwarze w Warszawie z Oddziałem Zamkniętym). Jakiś czas temu zespół podjął decyzję o reaktywacji, o której porozmawialiśmy na naszych łamach z Januszem "Johanem" Stasiakiem w kwietniu 2014.

Heavymetalowy Hellhaim został powołany do życia w 2008r. Od 2012 roku zespół regularnie koncertuje m.in. z Eris Is My Homegirl, Hetmanem, Chainsaw, Spirits Way, Frontside itp. W 2015r. ukazało się ich pierwsze wydawnictwo EP In The Dead Of The Night.

30.01.2016, Warszawa, klub Fugazi, ul. Mińska 65. Bilety w cenie 20 PLN (przedsprzedaż) oraz 25 PLN (w dniu koncertu). Start imprezy: 19:00. Zachęcamy także do zapisywania się do wydarzenia na Facebooku. Plakat imprezy w większej rozdzielczości możecie znaleźć tutaj.

Źródło: www.facebook.com