Helloween (+Rage, Crimes of Passion) - Progresja Music Zone, Warszawa, 16.02.2016 Do gigantów metalu, którzy zawitają nad Wisłę w przyszłym roku, dołączyło Helloween. Niemiecka legenda zagra w warszawskim klubie Progresja Music Zone 16 lutego 2016 roku na scenie głównej, a na koncercie będą im towarzyszyły dwie formacje: niemiecka Rage oraz brytyjska - Crimes Of Passion.

Progresja Music Zone oraz agencja HQ44 zapraszają na jedyny polski klubowy koncert Helloween – legendy heavy, speed oraz power metalu. Formacja zaprezentuje się swoim fanom z pełną produkcją koncertową i setlistą w ramach promocji ostatniego albumu My God-Given Right. Trzy dekady działalności Helloween zaowocowało czternastoma albumami studyjnymi, które sprzedały się łącznie w liczbie 8 milionów egzemplarzy na całym świecie zyskując piętnaście raz złotą płytę i sześć razy platynę.

Rage to niemieckie heavy/speed metalowe trio, założone w 1984 roku przez Petera "Peavy'ego" Wagnera. Obecnie Wagner tworzy go wraz z Marcosem Rodriguezem (gitary, śpiew) oraz Vassiliosem "Luckym" Maniatopoulosem (perkusja, śpiew). Na niemieckiej scenie jest to formacja kultowa, traktowana równorzędnie z zespołami takimi jak właśnie Helloween, Running Wild, Blind Guardian czy Grave Digger.

Pochodzący z angielskiego Sheffield sekstet Crimes Of Passion (znany także jako C.O.P.) wykonuje melodyjny heavy metal. W październiku ukazała się ich EP-ka Kiss Of An Angel.

16.02.2016, Warszawa, Progresja Music Zone [Main Stage], ul. Fort Wola 22. Start: godzina 19:00. Bilety można nabywać w cenie 119 PLN (przedsprzedaż) oraz 135 PLN (w dniu koncertu) za pośrednictwem strony klubu, serwisu ticketpro.pl i salonów Empik w całym kraju. Zachęcamy także do zapisywania się do wydarzenia na Facebooku.

Źródło: www.facebook.com