Uriah Heep Wspólnie odliczamy dni do dwóch koncertów Uriah Heep zaplanowanych na listopad bieżącego roku w ramach trasy Rock The Haus Tour. Zaliczana obok Deep Purple, Led Zeppelin i Black Sabbath do tak zwanej "wielkiej czwórki hard rocka" grupa powraca do nas po trzech latach, by zagrać tylko dwa klubowe koncerty. Szczegóły na temat warszawskiego i krakowskiego występu znajdziecie na naszych łamach. Niewiele ponad miesiąc przed tymi wydarzeniami Mirosław Kozik, Prezes Zarządu Cinematographer Productions, a więc organizatora obu tegorocznych koncertów Uriah Heep w naszym kraju, komentuje przyjazd dinozaurów rocka do Polski...

"...Z ogłoszeniem tej trasy czekaliśmy do zamknięcia wszystkich, nawet najdrobniejszych szczegółów. Uriah Heep to ikona, bez której nie można wyobrażać sobie kształtu dzisiejszej muzyki rockowej" - zauważa Mirosław Kozik. "To zespół, który od lat łamał przyjęte muzycznie standardy, kruszył schematy i zacierał swoją twórczością wszelkie granice - nawet te światopoglądowe, wiekowe czy mentalne. Monumentalizm sceniczny gitar, organów Hammonda, perkusyjne machinarium i głos Berniego Shawa. To wszystko sprawia, że Uriah Heep to absolutna ekstraklasa, jeżeli chodzi o muzykę hard rockową. Warto również podkreślić fakt, że grupa jest cały czas aktywna i ciągle wydaje płyty. Do ostatnich należy zaliczyć Into the Wild czy pochodzący z 2014 roku Outsider – typowe pozycje w stylu klasycznego, rockowego brzmienia. Jeżeli ktoś ich nie zna, to przed koncertem, są to pozycje obowiązkowe. Odpowiadając z kolei na pytanie, jaka jest kondycja grupy, należy powiedzieć, że Uriah Heep to całkiem rasowy, współczesny zespół rockowy. Można zobaczyć nagranie z Doliny Charlotty z 2012 roku – niesamowita ekspresja i dynamika na koncercie. Pomimo tego, że Panowie już do najmłodszych nie należą, to grają jak młodzieńcy. Rewelacyjna forma wykonawcza, fantastyczna forma twórcza – takie jest Uriah Heep".

Przypominamy także, że tegoroczna trasa Rock The Haus Tour bogata będzie w utwory z ostatniego, wydanego w czerwcu 2014 roku studyjnego albumu Uriah Heep Outsider. Utwory z tej płyty zabrzmią po raz pierwszy wśród polskiej publiczności.

17.11.2015, Warszawa, Progresja Music Zone, ul. Fort Wola 22. Bilety w przedsprzedaży do 31.08.2015 - 110 PLN; do 01.09.2015 – 130 PLN; w dniu koncertu - 145 PLN. Bilety w sprzedaży elektronicznej na www.ticketpro.pl, www.kupbilecik.pl, www.biletin.pl, www.tikeria.pl oraz www.eventim.pl. Bilety kolekcjonerskie dostępne w Klubie Progresja oraz u organizatora (koncerty@cinepro.pl i pod numerem 531 44 99 44).

18.11.2015, Kraków, Centrum Kultury Rotunda. Bilety w przedsprzedaży do 31.08.2015 - 110 PLN; do 01.09.2015 – 130 PLN; w dniu koncertu - 145 PLN. Bilety VIP (panoramiczne miejsca siedzące – balkon): 170 zł (tylko 40 sztuk). Bilety w sprzedaży elektronicznej dostępne na www.ticketpro.pl, www.kupbilecik.pl, www.biletin.pl, www.tikeria.pl oraz www.eventim.pl. Bilety kolekcjonerskie dostępne w Klubie Rotunda oraz u organizatora: koncerty@cinepro.pl i pod numerem 531 44 99 44.

Źródło: www.cinepro.pl