Kanał wpisów

Wywiady

Scream Maker

Scream Maker - wywiad

Od momentu, gdy poprzednim razem gościliśmy na naszych łamach muzyków warszawskiego Scream Maker, minęło kilkanaście miesięcy. W tym czasie wydarzyło się sporo - między innymi ukazał się nowy krążek formacji, zatytułowany "Back Against The World". To właśnie od wątku albumowego rozpoczynamy kolejne przesłuchanie zespołowej reprezentacji, na nim jednak nie poprzestajemy. Michał Wrona (gitara) i Sebastian Stodolak (śpiew) opowiedzą bowiem także o doświadczeniach minionego roku i odpowiednio dużo miejsca poświęcą kolejnej edycji koncertów w hołdzie Dio...

Czytaj


Divine Weep

Divine Weep - wywiad

Divine Weep potrafi zaskoczyć. Słuchając ich najnowszego albumu "Tears Of The Ages", aż trudno uwierzyć, że korzenie tej białostockiej grupy sięgają stylistyki... black metalowej. Muzycy nie odcinają się jednak od swojej przeszłości, czego wyraz dali na łamach Hard Rock Service. Oczywiście rozmowa z nimi nie zawężyła się tylko do tej kwestii. Gitarzysta Bartosz Kosacki oraz basista Janusz Grabowski podzielili się z nami także refleksją na temat zawartości najnowszego krążka i wielu detali z nim związanych. Nie zabrakło wątku najbliższych planów zespołu, przede wszystkim koncertowych.

Czytaj


Grzegorz Kupczyk (fot. Justyna Szadkowska)

Grzegorz Kupczyk (CETI) - wywiad

Rok 2015 był dla zespołu CETI oraz jego lidera wyjątkowo intensywny. Bieżący zapowiada się równie ciekawie. Stąd też w przeprowadzonej niedawno kolejnej rozmowie z Grzegorzem Kupczykiem nie zabrakło ani szczerej refleksji na temat minionych dwunastu miesięcy w działalności CETI i jego życiu artystycznym, ani też kwestii planów na najbliższą przyszłość.

Czytaj


Immortal Dreams

Immortal Dreams - wywiad

Na polskiej scenie rockowej poczynają sobie coraz śmielej - na tym jednak nie kończy się ich działalność. Sprawdzają się także jako organizatorzy, czego dowodem są dwie kolejne edycje festiwalu Żyrock. Pomimo dość burzliwego okresu, jakim jest poszukiwanie nowego wokalisty, muzycy formacji Immortal Dreams znaleźli czas, aby zasiąść w sali przesłuchań Hard Rock Service.

Czytaj


Swear The Empress

Swear The Empress - wywiad

W czasach, gdy znaczna część młodych zespołów stawia raczej na kontynuowanie brzmieniowych tradycji i nawiązania do klasyki rocka i metalu, oni idą pod prąd. Istnieją rok, ale na koncie mają już pierwsze sukcesy. Najważniejszym jest wydanie zawierającej sześć utworów EP-ki, której przyglądaliśmy się już bliżej na łamach serwisu. Nadeszła pora, by lepiej poznać piątkę muzyków prężnie działających pod szyldem Swear The Empress.

Czytaj


Savana (fot. Barbara Butowska)

Savana - wywiad

Brani przez słuchaczy za zespół z zagranicy, mieli potencjał, by stać się eksportową dumą naszego kraju. Na przeszkodzie stanęła jednak sytuacja polityczna pierwszej połowy lat osiemdziesiątych... Podcięte zespołowi skrzydła zaowocowały ostatecznym rozwiązaniem zespołu w 1985r. Wreszcie w 2015 roku, dzięki wysiłkom GAD Records, trójmiejska Savana powraca po trzydziestu latach od zakończenia działalności artystycznej. Hard Rock Service udało się dotrzeć do Marka Tomaszewskiego (śpiew, gitara) i Krzysztofa Jarkowskiego (gitary, instrumenty klawiszowe) i zachęcić niegdyś współtworzących Savanę muzyków do wspomnień...

Czytaj


Livin Fire (fot. M. Bysina, A. Rajchel)

Livin Fire - wywiad

Znakomita większość słuchaczy zainteresowanych polską sceną hard rockową i heavy metalową usłyszała o Livin Fire po raz pierwszy w okolicach roku 2013. To właśnie wtedy światło dzienne ujrzała pierwsza EP-ka krakowskiego zespołu Under The Spell. Teraz, niedługo po udostępnieniu do odsłuchu swojego nowego materiału nagraniowego, muzycy Livin Fire sami opowiedzieli o sobie, swoich utworach i planach na przyszłość na łamach Hard Rock Service. Zapraszamy do lektury!

Czytaj


Brain Connect

Brain Connect - wywiad

Rysująca się w jasnych barwach przyszłość nietuzinkowej formacji Brain Connect jest ściśle związana z niedawno wydaną Think Different. To właśnie zawierający osiem instrumentalnych kompozycji, a wydany we wrześniu 2015r. krążek stał się pretekstem, by porozmawiać z reprezentantami Brain Connect. O Think Different - ale także kondycji polskiej sceny progresywnej, własnej artystycznej wizji oraz planach na przyszłość - opowiadają Jan Mitoraj (gitara) i Krzysztof Walczyk (instrumenty klawiszowe). Zapraszamy do lektury!

Czytaj


KaAtaKilla

Tomasz "Goliash" Goljaszewski (KaAtaKilla) - wywiad

Łódzka KaAtaKilla nie należy do grona zespołów klasycznie hard rockowych i heavy metalowych, jakie najczęściej pojawiają się na naszych łamach. Są zresztą dalecy od określania swojej przynależności gatunkowej - po niemal dekadzie istnienia rodzaj wykonywanej muzyki opisują prosto jako "rock". Równocześnie jednak rozmowa z basistą formacji, Tomaszem "Goliashem" Goljaszewskim, to zbiór bardzo ciekawych spostrzeżeń i refleksji na tematy w znacznym stopniu wykraczające poza zespołową twórczość. Ma z pewnością na to wpływ niebagatelne doświadczenie muzyka - wcześniej przez wiele lat zasilający szeregi Huntera - ale nie tylko... Począwszy od płyt Granica cienia i Zawrzeszczeć tę ciszę oraz genezy nazwy KaAtaKilla, poprzez szeroki kontekst ukazanych w teledyskach historii, skończywszy na działalności charytatywnej zespołu - o tym wszystkim opowiada Goliash na łamach Hard Rock Service.

Czytaj


Mike LePond na scenie podczas koncertu

Mike LePond (Symphony X, Affector, solo) - wywiad

Mike LePond od końca lat '90 gra w progresywnym zespole metalowym Symphony X, z którym w lipcu tego roku wydał kolejny album Underworld. W ramach promocji grupa w marcu przyjedzie m.in. do Polski. LePond nie poprzestaje jednak na działalności w szeregach Symphony X. W 2014 roku natomiast nagrał swój pierwszy album solowy. Czy ambitny basista już wkrótce planuje kolejny solowy album? Czy Silent Assasins z jednorazowego projektu przeistoczy się w pełnowymiarowy zespół? Jakie inspiracje stoją za pierwszym w jego solowym dorobkiem albumem? I wreszcie - jakie są oczekiwania Mike'a LePonda co do marcowego koncertu Symphony X w naszym kraju...? Czas poznać odpowiedzi na te pytania!

Czytaj