Kanał wpisów

Biografie

Motörhead logo

Motörhead - biografia

Na współczesnej scenie muzycznej niewiele jest zespołów tak pewnych celu, do którego zmierzają. Nawet AC/DC podejmował w przeszłości próby redefiniowania swojej twórczości. W przypadku Iana Kilmistera zmiany nie były potrzebne, a od śmierci Franka Zappy to właśnie on pozostaje ostatnią prawdziwie charyzmatyczną postacią świata muzyki. Rock’n’Roll to Lemmy, a Lemmy to Rock’n’Roll i tej tezy nie trzeba wcale udowadniać.

Czytaj


AC/DC logo

AC/DC: Biografia

Ten zabawnie wyglądający, wieczny młodzian w szkolnym mundurku, z rozwianą bujną czupryną i Gibsonem SG w ręku, to gitarzysta jednego z najpopularniejszych zespołów rock and rollowych wszechczasów. Zespołu, który nie zmienił nic w swoim podejściu do muzyki przez ponad 30 lat i wciąż ma się dobrze. Mowa oczywiście o Angusie Youngu (ur. 31.03.1959 r.) i jego AC/DC.

Czytaj


Aerosmith logo

Aerosmith: Biografia

Historia zespołu Aerosmith zaczyna się gdzieś na przełomie roku 1969 i 1970. Wtedy to zespół Jam Band z Sunapee (stan New Hampshire), grupa prowadzona przez gitarzystę Joe Perry'ego (ur.1950), został zauważony przez wokalistę The Chain Reaction - Stevena Tylera (właśc. Steven Tallarico, ur. 1948). Jak mówi Steven - "grali kiepsko, nie potrafili nawet nastroić gitar. Jednak mieli w sobie to 'coś' "...

Czytaj