Kanał wpisów

Artykuły

King of Rock'n'Roll - III edycja koncertu ku pamięci Ronniego Jamesa Dio + trasa towarzysząca, maj/czerwiec 2016

Relacja z King Of Rock And Roll - koncertu ku pamięci Ronniego Jamesa Dio (edycja 2016, W-wa)

W czwartek, 19 maja 2016, w warszawskim klubie Proxima odbyła się trzecia edycja koncertu King Of Rock And Roll, poświęconego pamięci Ronniego Jamesa Dio - wokalisty zespołów Rainbow, Black Sabbath czy Dio, który opuścił rodzinę rockowo-metalową w 2010 roku. Hard Rock Service w osobie Qstosza też tam był i R.J.D. wspominał...

Czytaj


Dirkschneider/Anvil - Back To The Roots Tour 2016

Relacja z koncertu Anvil/Dirkschneider, 10-03-2016

Ostatnio legendarny Udo Dirkschneider postanowił raz na zawsze pożegnać się z wykonywaniem kompozycji Accept na żywo. Wraz z muzykami współtworzącymi zespół U.D.O., ruszył w ostatnią trasę z utworami Accept, ale z racji na nietypową ideę - odgrywanie utworów tylko Accept - zdecydował się na sygnowanie trasy swoim nazwiskiem. Tak oto U.D.O. grający utwory Accept stał się Dirkschneiderem. Tak oto narodziła się idea trasy "Back To The Roots", która ze wsparciem kanadyjskich metalowców z Anvil zawitała także do warszawskiej Progresji.

Czytaj


Wishbone Ash - Road Warrior Tour 2016

Relacja z koncertu Lizard/Wishbone Ash, 13-02-2016

Bardzo lubię filmy z serii "Mad Max", dlatego trasa zatytułowana "Road Warrior Tour" musiała wzbudzić moje zainteresowanie. A jeśli jest to trasa legendy brytyjskiego rocka, jednej z ikon brzmienia lat 70-tych, to już w ogóle obowiązkiem było stawienie się 13 lutego w warszawskim klubie Proxima, w gotowości na dźwięki Wishbone Ash.

Czytaj


Lemmy Kilmister (fot. Mongrel Media, źródło: mongrelmedia.com)

Lemmy Kilmister - wspomnienie

28 grudnia 2015 roku czas zatrzymał się na moment nie tylko dla fanów Motörhead, do których dotarła wiadomość o niespodziewanym odejściu ich idola. W naszym redakcyjnym gronie postanowiliśmy podzielić się swoimi refleksjami na temat znaczenia postaci Lemmy'ego dla świata muzyki rockowej i dla nas samych. Do wspomnień na ten sam temat zachęciliśmy także zaprzyjaźnionych z nami polskich muzyków rockowych i metalowych.

Czytaj


Illusion - Progresja Music Zone, 9 grudnia 2015

Relacja z koncertu Steel Habit/Illusion, 09-12-2015

W tym roku od wydania kultowej płyty formacji Illusion - Illusion 3 - minęło dwadzieścia lat. W ramach obchodów tego jubileuszu 9 grudnia bieżącego roku zespół wystąpił w warszawskim klubie Progresja Music Zone na scenie głównej. Czas na relację z tego wydarzenia...

Czytaj


Slash feat. Myles Kennedy & The Conspirators

Relacja z koncertu RavenEye/Slash feat. Myles Kennedy & The Conspirators, 20-11-2015

Jeden z najlepszych, najbardziej charakterystycznych gitarzystów świata już po raz trzeci odwiedził nasz kraj. A ja po raz trzeci mogłem zameldować się na tym kolejnym z rzędu wspaniałym koncercie i powiem krótko: Slash to mistrz. Ciężko znaleźć osoby, które na hasło "Slash" zrobią wielkie oczy i powiedzą: "Nie, nie wiem, kto to". Nawet osoby bliżej niezwiązane z muzyką rockową kojarzą choćby charakterystyczny wygląd gitarzysty...

Czytaj


Hetman, Opole 21-11-2015 (fot. Cezary Nowacki)

Relacja z koncertu Loctus/Hetman, 21-11-2015

Nie ukrywam, że bardzo się ucieszyłem, kiedy przeczytałem na łamach Hard Rock Service, iż do Opola w ramach jubileuszowej trasy na 25-lecie istnienia zawita grupa Hetman. A ponieważ zespół ten koncertuje relatywnie rzadko i to najczęściej na motocyklowych zlotach, na których nie bywam - nie mogłem przepuścić takiej okazji.

Czytaj


Wolf Spider - The Sense Of... the 'V' Tour

Relacja z koncertu Incinerator/Rusted Brain/Alastor/Wolf Spider, 20-11-2015, Warszawa

20 listopada to oczywiście data, kiedy większość polskiego środowiska rockowego skupiła wzrok i słuch na Atlas Arenie w Łodzi, gdzie występował Slash. Większość środowiska - ale nie całe, gdyż czas koncertowy nie zatrzymał się w jednej tylko Łodzi. Ciekawe koncerty działy się także gdzie indziej. Na przykład, w warszawskiej Progresji wystąpiła formacja Wolf Spider. Zasłużona dla polskiego heavy metalu grupa, którą można znaleźć na kartach książki-kroniki polskiego metalu ery PRL-u i świeżo po niej, Jaskinia Hałasu. Wolf Spider vel Wilczy Pająk wrócił po prawie dwudziestu latach milczenia z nową płytą, zatytułowaną V i rozpoczął serię koncertów przybliżających album słuchaczom. W jej ramach wpadł także do Warszawy. W Progresji wspierały ich zespoły Incinerator, Rusted Brain i Alastor.

Czytaj


Uriah Heep: Rock The Haus Tour 2015

Relacja z koncertu Kruka/Uriah Heep, 18-11-2015, Kraków

Słuchając po tysiąckroć Lady in Black, nigdy nie spodziewałam się, że uda mi się usłyszeć ten numer na żywo. Przecież znam go od zawsze, słuchał go już mój tata lata przed moimi narodzinami, więc jakie było prawdopodobieństwo, że panowie doczekają mojej dorosłości i samodzielnych wypraw na koncerty...? Jak się jednak okazuje dość spore, bo mimo prawie 7 dekad na karku panowie z Uriah Heep trzymają się świetnie, nagrywają nowe płyty i koncertują po całym świecie. Po udanym koncercie w Warszawie, kolejnego dnia Rock the Haus Tour legenda hard rocka przybyła do Rotundy, by i w dworze Kraka przypomnieć, co to rock’n’roll!

Czytaj


Uriah Heep: Rock The Haus Tour 2015

Relacja z koncertu Night Mistress/Uriah Heep, 17-11-2015, Warszawa

Życie rockmana nie jest łatwe - ale jakie przyjemne... Ostatnio miałem szczęście do podziwiania legend heavy metalu i hard rocka na żywo - po koncercie Nazareth, miałem okazję uraczyć się występem Uriah Heep. Był to ważny koncert - pierwszy w ramach trasy Rock The Haus Tour i zarazem jeden z dwóch w Polsce zorganizowanych przez Cinematographer Productions. Różnica między tymi koncertami legend polegała na tym, że przed występem Nazareth wiedziałem, że mam oczekiwać solidnego, porządnego koncertu hard rockowego w dobrym stylu - i to otrzymałem. Po Uriah Heep zaś nie wiedziałem, czego oczekiwać. Co dostałem...? O tym poniżej!

Czytaj